• 5 sevgi dili adli kitabinda aklına esince incile atıfta bulunan, yerli yersiz isadan kiliseden bahseden dinibütün karakter. esasen okumuş çocuk kendisi. antropoloji, teoloji ve psikoloji tahsili görmüş. ama insanın zihninde parlak ayakkabılı sahte gülümsemeli evangelist televizyon vaizi görüntüsü yarattığı için -bende yarattı yani- kitabında anlattığı makul ve uygulanabilir fikirler bile 'hadi leyn' demeye hazır bir ruh haliyle okunuyor.
    bununla beraber kitabı okumaya değer. zaten el kitabı ebadında. tuvalette okuyarak iki günde biter. biraz iddialı tuvalet müdavimleri bir pazar günü de hakkından gelebilir.
  • “içinizden gelmeyen bir şeyi yapmak, daha güçlü bir sevgi ifadesidir.” cümlesinin sahibi yazardır. ardından da şöyle devam eder; “sevgi, başka biri için bir şey yaptırır, kendiniz için değil.”
  • abd'nin aşkın kapışmak versiyonu. 5 sevgi dili kitabını yazdıktan sonra bu kitabın da çeşitli versiyonlarını yayınlamış ve yazdığı kitaplar new york times bestsellers listesinde 1. numaraya kadar yükselmiş. birçok aile ve çift terapistin de danışanlarına bu kitabı önerdiği doğrudur. kitapta bahsedilen 5 sevgi dili şu şekildedir.
    1. onay sözleri: sözlü iltifatlar, sevgi sözcükleri, takdir sözleri
    2. nitelikli beraberlik: birlikte ortak aktiviteler yapmak, nitelikli sohbetler etmek
    3. armağan alma
    4. hizmet davranışları: eşiniz için yemek yapma, masayı hazırlamak, çöp atmak
    5. fiziksel temas

bana kalırsa bu kitap klasik bir kişisel gelişim kitabından pek de farklı şeyler söylemiyor. bu beş madde her insanın bildiği ve görmezden gelmediği şeyler bence. yine de tüm dünyada bu kadar satması ve uzmanlar tarafından önerilmesi de şaşırtıcı geliyor. bir de doktora dahil dini okullarda eğitim almış biri olması yazdıklarını gözümde bilimsellikten uzak kılıyor. daha çok kilisede verilen vaazlara benzettim bu kitabın içeriğini ben.
  • insanoğlunu çok farklı bir yönden görebilme yeteneği kazandıran bir şahsiyet. sevgiyi algılama ve gösterme biçimlerinin 5 ana noktada toplandığını ve karşınızdaki insanın sevgiyi algılama biçimini çözemediğiniz takdirde farkli dilden konuşan iki insan gibi birbirinizi anlamayıp uzaklaşmaya başlayacagınızı iddia eden sempatik insan evladı.
    5 sevgi dili isimli kitabında da; bu düşüncesini, etrafında terapi uyguladığı ve başarılı olduğu çiftleri örnek vererek çok güzel anlatmıştır.
  • 95'den gelerek günümüzü katleden boomer. bu ne olm ya? kaliteli zaman !? onaylamak !? hediye almak!? denyo groomingin kitabını yazmış sevgi diye. allah akıl fikir versin.
  • 5 sevgi dili'nin yazarı,
    başka kitapları war mı bilmem ama yazdığı kitapta gayet güzel örneklemeler kullanmış
    ve başarılı anlatmış olan yazar...
hesabın var mı? giriş yap