• bbc'nin lineker'e siyasi görüşü dolayısıyla mobbing uygulaması yetmezse lineker'i işinden etmekle tehdit etmesi türkiye'ye benzese de lineker'e destek olmak için aynı kanalda çalışan ian wright, alex scott ve alan shearer'ın kanalı boykot etmesi -üzülerek söylüyorum- türkiye'ye benzemiyor. akp'nin göz göre göre medyanın ebesini zktiği yıllar boyunca ne yazık ki böyle bir dayanışma örneği hiç hatırlamıyorum. hatta 2010ların başlarında basın çalışanları patır patır işlerinden olurken liberal geçinenler "türkiye ne güzel demokratikleşiyor" diye kafa ütülüyordu.

(bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
  • 80'li yılların başında ülkenin en iyi liberosu olarak kabul edilen abdülkerim durmaz sayesinde ünlü olmus futbolcu. ben de abdülkerim abinin yalancısıyım.

şu lineker olayı neydi? o maçta lineker'ı tutma görevi sizindi.
    ingiltere-türkiye maçı lineker'ın ilk milli maçıydı. sonra dünyanın en büyük golcülerinden biri oldu. o zaman 18 yaşlarındaydı. savunmada raşit çetiner'le birlikte çift stoper oynuyorduk. coşkun ağabey maçtan bir gün önce bizi çağırdı. ingiltere'nin iki forvet oyuncusunu tutmamızı söyledi. biri hateley ki, o zaman çok ünlüydü. raşit ağabey zaten stoper oynayan bir futbolcu, ben stoper değilim ama. takımımda libero oynayan bir futbolcuydum. adam markajı falan pek yapmadım, yapamazdım da zaten. bursalı sedat da, o zaman milli takım kaptanıydı, libero oynayacaktı. 'lineker denen genç bir çocuk var, onu hiç bilmiyoruz, yarın da zaten ilk defa oynayacak, onu sana vereyim, sen onunla baş edersin' dedi coşkun ağabey. meğerse adam sonradan dünyanın en büyük golcüsü olacakmış, ne bileyim. çıktık, 5-0 kaybettik, gollerin üçünü o attı. ben de iyi tutmuşum demek ki! ondan sonra adam dünyanın en büyük golcüsü oldu.

maç içerisinde "lineker'ı gördünüz mü" diye sorduğunuz anlatılır hep. bu hikâyenin aslı neydi?
    olayları hayal meyal hatırlıyorum. maç içerisinde dağılmıştık, baskı altındaydık. ha bire gol yiyoruz, bir de benim tuttuğum adam atıyor. onu tutmak için mücadele veriyorum, o ara yoruldum herhalde. kornerde adam paylaşıyoruz, ben artık kimseye bakmıyorum, takılmışım lineker'ın peşine. zaten adam adama oynadığım için beni başka hiçbir şey ilgilendirmiyor. kornerde ceza sahası içerisinde karambol oluştu. ben bunu o ara kaybettim. daha doğrusu markajımdan kurtuldu. orada raşit ağabeyle karşılaşmışız, ona sormuşum. bana bunu maç sonrası anlatıyorlar. raşit ağabeye sormuşum 'ya, lineker'ı gördünüz mü, nerede bu herif?' diye, o da 'arkalara gitti' demiş. böyle olmuşsa eğer gerçekten komik.
    maç bitti, forma değiştireceğiz, ben de maç içerisinde lineker'a giderek 'formamızı değiştirelim' dedim. adam maçtan sonra gündeme geldi, bütün kameralar adamın başına toplandı. adamı şöhret yaptım bir yerde. ben onu iyi tutsam, gol atamasa kameralar ona gider miydi? o da bana 'bekle, röportaj yapıyorum, formayı sonra alırsın' dedi. soyunma odasına gittim. arkadaşlara 'görüyor musunuz, herifi dünya futboluna kazandırdım, bana bekle diyor' dedim. o maçtan sonra adam dünya kupalarında, avrupa kupalarında gol attı, ismi duyuldukça fenerbahçe'de arkadaşlar 'seninki gene arjantin'e atmış' diye bana takılıyorlardı. o gün ben iyi oynasam belki de adamın futbol dünyasında böyle bir yeri olmayacaktı. boş adam değil, ama hayırsız.
  • recep çetin için "ben hayatımda böyle çirkin bir insan görmedim" demiş eski forvet.
  • "football is a simple game. 22 players kick a ball around for 120 minutes, and at the end the germans always win! but not any more" şeklinde bir tweet atmış.

burada kendisine güldürdün piç demek istiyorum.

edit: buyrun efenim: http://twitter.com/…neker/status/203960667512901635
  • 80 kez giydiği ingiltere milli formasıyla 48 kez fileleri havalandırmış olan efsanevi golcü. ayrıca belirtmekte fayda var, lineker demek fair play demek. profesyonel futbolculuk yaşamı boyunca tek bir sarı kat bile görmemiştir.
    oynadığı takımlar; (bkz: everton) (bkz: barcelona) (bkz: tottenham)
  • kariyeri boyu wembley'de iki kere hattrick yapmi$tir. ikisi de türkiye'ye kar$i.
  • "football is a very simple game. for 90 minutes 22 men go running after the ball and at the end the germans win." sözünün sahibi. italya 90 ve avrupadan futbol sayesinde tanıdıysam da hayal meyal hatırlıyorum doğrusu. çok fırsatçıydı yalnız, yakalayınca kaçırmazdı ve işin kötüsü genelde yakalardı da.
  • türk olsa ekşicilerin foncu diyeceği eski top tepici.

sikik sağcılar, muhafazakarlar dünyanın her yerinde aynı aq.
  • gary lineker takdir edilecek bir tavır almıştır ve iş arkadaşları ona destek için greve gitmiş durumdalar ve çalışmıyorlar.

bu başlığa türkiye'deki ırkçılar uğramaz, çünkü onlar kendi küçük pis dünyalarının dev gölgeli insanları olmayı tercih ediyorlar.
  • meksika 86'da 6 golle gol krali olurken maradona'yi geride birakmisti.
hesabın var mı? giriş yap