şükela:  tümü | bugün
 • en iyi kotu..
 • darkest hour filmindeki makyajı 4.5 saat sürüyormuş ve makyajı için sete en erken gelen olduğundan setteki diğer insanlar onu gary oldman hali ile görememiş :)

  ayrıca kendisi alkol ve nikotin tüketen biri olmadığı için, filmde içtiği purolar yüzünden nikotin zehirlenmesi geçirmiş.

  bu sene oscar'ı alması dileğiyle..
 • sirius black* rolünü neden kabul ettiği sorulunca "çünkü paraya ihtiyacım vardı ve çocuklarımın da izleyebileceği bir filmde olmak hoş olacaktı" diyebilecek kadar açıksözlü olan aktör.
 • hele leon da o koridorda bi hareketi wardir ki onune diz cokup emesim gelir...
 • oscar son senelere kıyasla oldukça sönük gibi bu sene. en azından bana göre. işte bu seneki ödül törenine* heyecan katan tek isimdir benim için kendisi.

  şimdi yatıyorum, eğer yarın kalktığımda bu adamın oscarlı fotoğrafını görmezsem olay çıkar. adamın asabını bozma akademi.

  edit: güzeel
 • leon daki hap sahnesi.....bitirir adami
 • ya işte bu adam da mesleği sorulunca "oyuncuyum" diyor, bizim bu ülkemizde efendim kıvanç olsun, kenan imirzali olsun, beren olsun vs. onlar da "oyuncuyum" diyor ya, işte ben bu adaletsizliğe karşıyım arkadaş...

  ulan bir insan bu kadar mı rolüne oturur, bu kadar mı farklı olur her filminde. maske gibi takıp oynuyor resmen, eski rolüyle hiçbir bağ kuramıyorsunuz bile, sadece filme dalıp gidiyorsunuz. melis birkan daha oynadığı reklamdan farklı bir karakter çizemiyor, ama adı oyuncu, gary oldman'a bakıyoruz, kimse bana leon'daki kötü adam, 5. element'teki zorg, batman'deki o dokunaklı polis ve son olarak, (the book of eli) post-apokaltiptik dünyada kasaba kurmaya çalışan adam aynı kişi dedirtemez.

  edit: oha adam resmen sirius black la aynı zamanda... şöyle yazılmışlara bir bakayım derken farkettim. ölme gary oldman, lütfen ölme...
 • yav bu adam her filmde farklı rolde. üstte mesele arkadaş link vermiş. bir insan ki hem james gordon'ı, hem dracula'yı hem de beethoven'ı başarıyla oynayabiliyor. mesela de niro'nun, pacino'nun falan ekran personaları vardır. filmde oynadıkları karakteri bizde bıraktıkları izlenimden ayrı düşünemeyiz. de niro ve pacino oyunculuklarıyla karakteri karizmatik yapmıyor artık, bizde bıraktıkları etki sayesinde rol öyle oluyor. ama gary oldman öyle değil. o kadar çok farklı rolde oynadı ki, ben "gary oldman şu, şu, şu rolde oynar" diyemiyorum. adam karakteri oyunculuğuyla karizmatik de yapabilir, sünepe de yapabilir. belli bir ekran personası yaratmadığı için, oyunculuğu, kendi ismi karakterin ötesine geçmez. "aa gary oldman ne iyi oynamış" demem. karakter nasılsa yerine göre; "adama bak ne kadar pislikmiş" ya da "helal be delikanlı adammış" derim. ama bir de niro ya da pacino öyle değil. onlar oynarken "helal be ne biçim oynamışlar" diyorum. ben oynadıkları filmde niro'yu ve pacino'yu görüyorum, onların performanslarını görüyorum. gary oldman'ın oynadığı filmlerde ben karakteri izliyorum.
 • (bkz: underrated)
 • hatunların efendi adam yerine piç tercihi diye bir hakikat varsa bu, kendilerinin leon filmindeki rolünden dolayıdır. ondan sonra milletçe iflah olmadık.