şükela:  tümü | bugün
 • cesedi bulduktan sonra yolda gorsem tanımazdım diyen ve bi t.v progrmının roportjına karsılık bi kacbin dolar ı reddeden elektrikci.
 • savatage davulcusu steve wacholzun çok eski bir dostu, zamanında ev arkadaşlığı yapmışlıkları bile vardır. tanışmaları, gary smithin clearwater mall da bir tshirtçüde çalıştığı sırada, steve'in vitrinde gördüğü airbrush çalışmaları sayesinde olmuştur. steve, gary'nin çalışmalarını beyenmiş ve birgün albüm kapağı dizaynını yapmasını istediğini de belirtmiştir. pekala 2 yıl sonra hall of the mountain king albüm kapağında bu planlarını da gerçekleştirmişlerdir. bundan kısa bisüre sonra omenin "escape to nowhere"i için de anlaşma yapmıştır. gary'nin favori savatage kapak çalışması gutter bulletdir. bu kapak için steve ve gary kütüphanede 10 kadar kitaptan eski kilise ve katedrallerin mimarisini incelemişlerdir. eskiden makine inşaası konusunda da ders almış olan gary, zaten herzaman mimari dizaynla serbest sanatı birleştirmeyi severmiş.

  aerosmith için özel çalışmalar yaptığı gibi, bazı insanlar için motorsiklet boyaması da yapmaktaymış. donald trump için yatının portresini yapmış ve hulk hoganın eşi de yeni evinin duvarlarında sanatını konuşturması için -ki mekan evden çok şatoya benzemekteymiş- gary'ye teklif götürmüş.

  şimdilerde kendisi, sayısız iron maiden albüm kapağının yaratıcısı derek riggs'in amerikalı eşi olarak görülüyor.

  gary smith, criss oliva'nın ölümü hakkında hatırladıklarını şöyle anlatıyor:

  "criss o gece beni aradı ve, o ve karısı dawn ile birlikte heryıl bu çevrede gerçekleşen livestock festivaline gitmek isteyip istemediğimi sordu. karanlık ve yağmurlu bir gündü; criss'in canı pek gitmek istemiyordu ama dawn onu yine de gitmeye ikna etmişti, çünkü evde sıkılıyordu. ben gitmemeye karar verdim çünkü bir portreyi bitirmem gerekiyodu - ogünden sonra o şeye birdaha asla dokunmadım.
  sonraki sabah johnny'nin eşi michelle'den, ogece criss ve dawn'a olanları anlattığı o telefonu aldım.

  criss çok iyi bir arkadaştı, kazadan önceki gece o ve dawn bendelerdi. sonunda criss ve benim aramızdaki ilişki, aynı ben ve steve'in aramızda geçmişte olduğu gibiydi. onların hepsiyle iyi arkadaştım ama criss özeldi. gelip beni görmek isterdi ve gece gölün kıyısında yürür hertürlü şey hakkında konuşurduk, yeni şarkılar hakkında fikirler, albümkapakları ve genel olarak gelecek."

  chris caffery gary'i "aynı bizim gibi; rahat, neşeli, birkaç kadehe herzaman evet diyecek olgun bir adam" diye tanımlıyor.

  kendisini jesus saves klibinde dt jesus rolünde de izleyebilirsiniz.