şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğer şarapçı diye bir sıfat varsa, dünya üzerinde bunu en fazla hak eden adam budur. her şarapçı gibi gary de severek takip edilesi bi adam tabii.

  http://www.facebook.com/gary
  https://twitter.com/garyvee
 • legacy is greater than currency diyen bilge bir abimiz.

  herkesin bir miras oluşturabilmesi, mirasına sahip çıkıp, onu yaşatabilmesi dileğiyle...
 • melek yatırımcı, mentor, iş adamı falan filan.
  küçükken arkadaşları ny jets taraftarı diye o da o takımın taraftarı olmuş.
  sonra büyüyünce de satın almış.

  ofisinde twitter uber tumblr ın hisseleri asılı çerçevede..

  değişik bi tip.

  takip edilıbıl.
 • vaynermedia ceo'su, entrepreneur.
  çok dobra ve içten konuşan bir insan; https://www.youtube.com/watch?v=pm6-irud7do
 • kafası değişik çalışan bir arkadaş, powerfuljre podcasti oldukça izlenesi tavsiye ederink.
  ahanda burada
 • eskiden beri takip ederim, ara sira gercekten inanilmaz inspirational olabiliyor konusmalari.
 • girişimci, motivasyon konuşmacısı, beyaz rusya asıllı abd vatandaşı.
  kendini tanımlaması ise 'hustler'.
  medya yönetimi yapmaktadır. instagram sayfası renkli bir abimiz. sokak ağzıyla konuşur, diğer amerikalı solaryum yanıklı zenginler tarzında değildir.

  yatırımları ise:
  -melek yatırımcı olarak uber'e 2010'da 1.5m $'a yakın yatırım yapmıştır (iyi kazanmış yalnız).
  -son 2 yıldaki en büyük yatırımlardan biri pillow şirketine (airbnb'nin ailelere özel versiyonu gibi bir şey).
 • sadece fuck kullanarak alkış alıyor izlenimi verse de, dediklerini sadeleştirilmiş bir şekilde okuduğunuzda aslında kisisel gelişimi bir fuck öteye taşıyor. metin hara yanında halt etmiş.
 • ana babalarinin precious snowflake'leri icin bir uyanma cagrisidir. kimi ciddiye alir 2 cumle bir sey ogrenir, kimi kufurden rahatsiz olur kapatir. bu bakimdan herkesin sevemeyecegi biri olmasi en sevdigim yonudur. belarus asillidir.

  ayrica su hayatta tanimayi istedigim 1 numarali adamdir. belki biraz kokoyu kesse daha tek parca konusabilecek, ama olsun. cumlelerden dal dal yan cumleler cikarmaktan asla basladigi seyle bitirmiyor adam konusmayi, bu da tek cons'udur.

  https://youtu.be/a2zpxquspns
 • gerçek bir kapitalist.

  bu adama pek saygı duymuyordum ben. çünkü konuşmalarını ve verdiği mesajları çok klişe buluyordum. hala öyle buluyorum. konuşmalarının içeriği genellikle çok çalışmak ve sabırlı olmaya ilişkin şeyler. yani 6-7 yaşındaki bir çocuğun da bilgi sahibi olduğu ilkelerden bahsediyor.

  yalnız bu adamın acayip bir enerjisi var. içeriklerini izlerseniz siz de göreceksiniz muhtemelen. aslında bu durum kitleleri etkileyebilen pek çok insanda gözlemlediğim bir durum. sebebini bilmiyorum, çözemiyorum. ama bu ve bunun gibi adamlar "sabırlı olmalısın", "çok çalışmalısın" tarzı basit prensipleri öyle bir enerjiyle anlatıyorlar ki bunların çok basit söylemler olduğunu bilseniz de bu heriflerin etki alanına giriyorsunuz ister istemez. aura denilen şey gerçekten var galiba.

  neyse bundan ziyade bu adamın beni en çok etkileyen özelliği wine library tv projesinde gösterdiği inanılmaz azim. bu adamın babasının şarap ticareti tarzı bir işi var, bu eleman bu işi babasından devralıyor. sonra youtube'un gücünü ve gelecekteki konumunu farkediyor. 2006 yılında ticaretini yaptığı şarapların inceleme videolarını çekmeye başlıyor. 2011 yılına kadar devam ediyor. tam 1.000 adet video çekiyor. ilk 18 ay çektiği videoları kimse izlemiyor, ama herif yılmıyor.

  şu an epey zengin bir girişimci, almış başını gitmiş. araştırabilirsiniz. önemli şirketlerde büyük miktarda hisseleri vs var.

  neyse, öyle işte.