• bir mali sahibinin izin ve haberi olmadan zorla ve hile ile alma.
  • ing. şok ya da şaşırma sonrası aniden alınan nefese verilen ad
  • aptal yada psikopat kişilikli insanların işlediği bir suçtur.

aptallar işler çünkü;suçun büyüklüğünden habersizdir,macera boyutu ön plandadır.ceza kanunumuzdaki adam öldürmeye verilen cezalardan sonraki en ağır hapis cezaları uygulanır*

psikopatlar işler çünkü:hırsızlığın cebir ve şiddet içermesi gerekmektedir.klasik örnek taksi şoförü soyulmasıdır.dayar bıçağı garibanın boğazına cebindeki 3-5 kuruşu alır.

son zamanlardaki kapkaç olaylarında hırsızlığın cebir ve şiddet içerdiği yorumu mahkemelerce kabul edilmekte ve gasp olarak değerlendirilmektedir.niye arttı bu gasp mevzu bu kadar derseniz, temel neden afla dışarı çıkmış aptal ve psikopatların aramıza salınmasıdır.
  • gasp esnasında bir anda kalbi tutarak "aah" diye çığlık atmak etkili bir yöntemdir. afallayan gaspçılardan son sürat uzaklaşılabilir. kafası ayık bir gaspçıysa kendiliğinden uzaklaşacaktır zaten.
  • ceza hukuku terminolojisinde her nedense "gasp"a gasp denmez, "yağma" denir.
  • en çok kullanılan yalan suçlama hedesi. cezasının büyüküğü, polislerin bu konudaki hassasiyeti ve ispatının zorluğu ve dolayısıyla ispat konusunda diğer suçlar kadar araştırılmıyor oluşu nedeniyle size gıcık giden bir insan size iftira ederek, beni gasp etti suçlamasında bulunarak dünyanızı karartabilir.*
  • bilgi'nin kasımpasa yurdun da kalanların son zamanlarda pek sık yaşadıkları hadise.en son olay, yurt kapısının beş metre önünde telefonla konuşan polonyalı arkadaşımın başına vuran orospu çocuğunun, arkadaşımın telefonunu alıp kaçması şeklinde gelişmiştir.polise aranmış fakat 'valla siz gelin eşgal verin' denmiştir ki karakol da olabildiğine boktan bir bölgededir zaten.
    ayrıca geçenlerde bir hafta içinde 4 arkadaşım, ayrı zamanlarda yurttan okula (dolapdereye) giderken (öğlen vakti) boğazlarına bıçak dayanılıp gasp edilmiştir.
    olaylar üzerine yurda gelen bilgi'nin güvenlik müdürünün sorduğu soru içler acısıdır: 'eee siz bu adamalara karşı koymak için hiç bir şey taşımıyonuz mu üzerinizde?'
    aslında bu cümle okulun bu konuya yaklaşımını özetler gibidir.olaylar altı aydır meydana gelmekte olup, okul 'emniyetle koordinasyon içinde çözmeye çalışıyoruz' safsatasıyla kasımpaşa yurduna tıktığı öğrencileri oyalamaktadır.
    peki neden kasımpasa?çünkü maslaktaki yurda aylık 17 milyar ödenirken kasımpasadaki bina aylık 4 milyara ayarlanmıştır.maliyetler düşmüştür ve hatta bu olaylar birkaçımızın ölümüne sebep olursa daha da düşecektir.
    hayırlı uğurlu olsun.
  • gün gelip de beni bulursa, erkeklik demeyip paşa paşa boyun eğeceğim suç türü.

hem eğmeyip de ne yapılabilir ki?! gelen kişi zaten çekip geliyor yanına. aklı başında bir insan bunu yapar mı? haberlerden anlaşıldığına göre artık birden fazla kişi geliyor. ayrıca, yanlarında bıçak veya başka silahlar oluyor. bu durumlarda asla ben erkeğim deyip de kafa tutmaya kalkışmamak lazım.

benden gelip cep telefonumu isteseler kesinlikle veririm. eğer bir şey yapmazlarsa, teşekkür için cüzdanımı uzatırım. sağlık sigortasına güvenip gözümü, kolumu kaybetmeye hiç niyetim yok.

tabii ki, bu konuyu açınca sevgili rahşan ve bülent ecevit ikilisine en içten şükranlarımı arz etmeyi bir borç bilirim. ne de olsa onlar sayesinde suç oranı katlandı.
  • her sene 30 % artış gösteren suç türü. yani her 3 senede ikiye katlanıyor (%219). bu bakımdan sözlükte bir çok kişinin bu sene yeni tanışacağı olay. mesela ben ocakta, kafamdan bıçaklanarak tanıştım. eğer benim gibi karşı koyacaksanız, bıçaklanmak için kafayı tavsiye ederim, çabuk iyileşiyor.
  • hukukçular arasındaki minik espri, bu konuya iyi bir meze olacak sanırım. derler ki; birinin gözünü çıkart, 6 ayla yırtarsın; gözlüğünü gasp et, 36 yıl yersin.
    not: güzel ülkemde, gözü çıkaran da, gözlüğü gasp eden de, skini sallaya sallaya dolaşıyor!
hesabın var mı? giriş yap