şükela:  tümü | bugün soru sor
 • odtü müzikal topluluğu the company musicals 'ın newsies müzikalinden tamamıyla türkçeleştirdiği yepyeni gösterisi.

  prömiyer: 7 mayıs 2018 20:00 leyla gencer sahnesi
  diğer temsiller: 20-21 mayıs 16-17-18 ekim 2018 odtü kkm kemal kurdaş salonu

  oyunun fragmanı: https://youtu.be/_yckhfueoje

  etkinlik bülteni:
  gasteciler, yazılı basın tarihinin en kudretli isimlerinden joseph pulitzer’a karşı başlayan isyanı konu alıyor. newsies isimli orijinal esere sadık kalınarak tamamıyla türkçeleştirilen gasteciler, odtü müzikal topluluğu’nun türkçe’ye kazandırdığı ilk müzikal.

  tony ödüllerinde en iyi müzik ve en iyi koreografi ödüllerini kazanan gasteciler, 1899 yılında gazeteci çocukların, kötü çalışma şartları sonucu başlattıkları grevin, büyük çaplı bir direnişe dönüşümünü; heyecan verici koreografileri, güçlü metni ve güzel ve çirkin’in bestekarı alan menken’in besteleri ile sahneye taşıyor.

  gasteciler, konu aldığı hikâyenin üstünden 120 yıl geçmiş olsa da baki kalan işçi mücadelesi, sansür, çocuk işçiler problemi; bürokrasi-basın ilişkisindeki şantaj faktörü gibi evrensel ve ebedi gerçekleri, sahne sanatlarının en dışavurumcu formlarından biri olan müzikal yoluyla aktarıyor. en iyi müzikal dahil sekiz dalda tony’ye aday gösterilen eser; abd, almanya ve güney kore’de uluslararası başarıya ulaştıktan sonra türkiye'de ilk kez seyirciyle buluşacak.

  güçlünün güçsüze zulmünü tüm gerçekliğiyle çarpıcı bir şekilde ortaya koyan bu direniş hikayesini, tüyler ürpertici bir anlatımla; ankara’da yirmi senedir müzikal tiyatroya can veren odtü müzikal topluluğu’nun özgün çevirisi ve yorumuyla sahnede görmeye davetlisiniz!
 • company güzel iş çıkarmış. 20’sinde tekrar izleyeceğim. bu sefer kusursuz olacağına inanıyorum. müzikalin konusu güzel, şarkılar fena değil. çeviri 10 numara olmuş. sahne dekor falan orjinal broadway yapımını aratmıyor. fırsat bulursanız izleyiniz.
 • şu an izlemekte olduğum müzikal.
  bir müzikal tutkunu olarak söylemeliyim ki çocuklar harika iş çıkarmış. bu enerjide müzikali devlet tiyatrosunda bile izleyemiyorsun. amatör ruh bu sanırım: varını yoğunu ortaya koymak.

  oyun sonunda edit:
  müzikali izledik, sahneye oyuncuların yanı sıra orkestra, teknik ekip ve sosyal ekip de cikti. bir de üstüne evlilik teklifi yaşandı. seyirci iyice coştu. odtüm toplulukları ile sosyal medyasını yönetmeyi bakalım ne zaman öğrenecek.
 • the company odtü müzikal topluluğu'ndan izleyip pek beğendiğim oyun oldu. vokallerde entonasyon sorunları yaşandı, bazen konuşmalar zor anlaşıldı ama özellikle danslarıyla bizi kalbimizden vurdular. demem o ki, tabii ki bu ekip bir okul topluluğu, bunu unutmayıp değerlendirilmeli ve hatalarını hoş karşılamalı. tüm ekibi tebrik ederim; çok çok iyi bir iş çıkardılar.