şükela:  tümü | bugün
 • bir tanımdan önce bu girişime katkıda bulunan değerli insanlardan herhangi birini tanımadığımı, bu sanal gastronomi sözlüğünü bir arkadaş tavsiyesi ile tanıdığımı yazmak gereği hissediyorum.

  evvela sözlüğün adı adı bir ironi olmayıp, mutfak sanatlarına adanmış özgün bir sosyal medya hizmetini ifade ediyor. konusu dışında herhangi bir şeyle de ilgilenmiyor. bilgiyi aşağı gören ve niteliksizliği yücelterek kendi seviyesizliğine kılıf arayan bir iki zibidi yorumun aksine gastronomik sözlük, spesifik bir meslek alanında türkiye'de az görülen bir özveri ile saygı duyulması, ciddiye alınması ve giderek faydalanılması gereken bir sosyal medya hizmeti sunuyor.

  yaptığı işi seven insanların bunca yıllık öğrenim ve emeğin birikimi tecrübeyi oradan bizlerle paylaşıyor olmaları da ayrıca ibret vericidir, yüce birer ruhun göstergesidir.

  bize de geç kalmış bir şükran ifadesinden başka bir şey düşmüyor. ellerine yüreklerine sağlık...
 • gastronomlar az daha çoğalsa tadından yenmeyecek sözlük.
 • hak ettiği ilgi, alakayı görememiş sözlük. oysaki bünyesinde birçok aklı başında aşçı ve gurme barındırıyor. son zamanlarda gereken rağbet gösterilmediği içinde önüne geleni yazar olarak kabul etmeye başlamıştır.
 • tematik olarak bu alanla ilgilenen kişilerin başucu kaynağı olacakken terk edilmiş texas kasabalarını andıran oluşum.

  bir ekşisözlük yeme-içme kanalına bakıyorum ottan boktan objektiflikten uzak dandik entryler, bir de gastronomik sözlük'e bakıyorum işten anlayan, uzman ve tecrübe sahibi şahısların bilgilendirici yorumları. dellenmemek elde değil.

  gastronomi ile ilgileniyorsanız mutlaka göz atmanızı öneriyorum. olmadı biraz katkıda bulunun biz de aydınlanalım.
 • maalesef kapanmıştır