şükela:  tümü | bugün
  • bu gemius anketlerinden ben de bıktım, yıllardır çıkar. bu bana her gün çıksın, bin kere anket sorsun diye bir şeyi onayladığımı sanmıyorum, herhangi bir sitede aniden pörtleyebiyor. istemiyorum arkadaşım?
  • öncelikle hosts file editor dosyası ile hosts dosyasını açman lazım. (yönetici olarak çalıştır programı)

sonra aşağıdaki satır(lar)ı ekle

91.221.127.108 gasurvey.gemius.com
    91.221.127.108 www..gemius.com
  • herhangi bir sitede değil sadece ekşi sözlük'te karşıma çıkan site. sözlüğe giriyorum sık sık bu sayfa açılıyor reklam gibi.
  • sözlüğün yönlendirdiği anket sitesi. bir süre kaldıktan sonra x bir noktaya tıklamanız durumunda otomatik olarak yeni sekmede açılmaktadır.
  • 500 liralık migros hediye çeki veriyormuş ah ulan. bunun gibi bir site daha vardı ethernet kablosu ile modemine bağlıyorsun aylık 9 euro alıyorsun falan. hasılı kullanılmayacak ve hiç bulaşılmayacak anket sitesidir.

bir şeyler koparan varsa yeşillendirebilir
  • iğrenç anket sitesi. ben c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasını şu şekilde değiştirdim:

127.0.0.1 gasurvey.gemius.com
    127.0.0.1 www..gemius.com

yani localhost u verdim. bu şekilde de oldu.

edit: tabi hosts dosyasını değiştirmek için yönetici izni sağlamalısınız.
  • sikko sikko hediye çeki önerip anket bitiminde telefonunuzda hayvan gibi izinler isteyen uygulamayı hem de google play olmadan indirmenizi isteyen anket sitesi.