şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendisine ait ve online yayın yapan bir youtube kanalı, harika bir store'u, bir o kadar harika yönetilen sosyal medya hesapları** olan vanarama national leauge temsilcisi. 1930'da kurulmuş olan kulüp, bu yıl 85. yaşını kutlayacak. zira bu yaşının hatırına "back the heed" mottosuyla kombine satışına başlamış; sanırım 'o gece bu sene'.
  • resmi sitesi http://www.gateshead-fc.com/ olan ingiliz kulüp. şu sıralar blue square premier league ' de mücadele etmektedir. newcastle united ile beraber tyneside bölgesinin takımıdır.
    fm'de premier lige çıkardığım çok sevdiğim kulüp. her sezon internet sitesinden formasına bakıp pahalı diye vazgeciyorum. adamlarin 5. lig takımının kurumsallığı bizden en fazla 10 takımdan geridedir. o da iyimser tahmin. açıp inceleyin..
  • tyne nehri üstünde bulunan bir kuzeydoğu ingiltere şehridir. gateshead fc adlı futbol takımıyla da bilinir. aslında şehir denecek kadar büyük bir yer değil (hele ki güneydeki şehirlerle kıyaslanınca) ama kuzeydoğu şartlarında da kasaba sayılmayacak kadar gelişmiş sayılabilir. bence en büyük olayı, yalnızca ingiltere'nin değil tüm avrupa'nın en büyük avm'si olan intu metrocentre'ı barındırması ve tyne'ın güney yakasını tutmasıdır. nehrin karşı yakasında da ünlü newcastle şehri bulunur. köprüyü yürüyerek geçip on dakika içinde diğer şehre ulaşabilirsiniz. insanları genelde newcastle kökenlidir, bolca geordie yaşar burada. fakat durham'a ve sunderland'e de çok yakın olduğundan (ve çok uzun yıllar durham kontluğu içinde kaldığından) daha kozmopolit bir yapısı var gözlemlediğim kadarıyla.

    bu boyutta bir yerden hiç beklenmeyecek şekilde, metro altyapısı bulunur ve bindiniz mi gateshead'den kolayca newcastle'a (mesela havaalanına) ya da güneydoğu kıyısında kalan sunderland'e gidebilirsiniz.
  • ingiltere'de amatör bir takım. şu sıralarda gençlerden oluşuyor.**
  • gateshead f.c.. yıllar sonra adını görmek eski bir dostu görmek gibi hissettirdi. aslında hiç de almamıştım bu takımı. ama '90'larda cm oynamışlar bilir bu takımı. tıpkı wycome wanderers'ı bildikleri gibi.