şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ikinci gavs anlamına gelen arapça kelime.menzilde yaşayan seyyid abdulbaki el-huseyni (kuddise sirrihu)için kullanılır.babası gavs-ı azam olarak bilinen abdulhakim el-huseyni den sonra menzilde var olan ikinci gavs olmasına bir gönderme anlamını barındırır.daha özet söylemek gerekirse,sani kelimesi mekandan yani menzilden kaynaklanır.
 • mercedes ile takılan sakallı.

  edirt:sürekli eksiliyorlar efendim durduramiyoruz.

  tanim2:devlet icinde yapilanmasini ve sirketlesmesini tamamlamis, yukselmeye devam eden bir cemaatin saygideger hocasi.
 • size bile yeter ki gelin der rahat olun.
 • kuddise sirruhu ile bitirmek en azından tasavvuf ehli için daha uygun olacaktır. aman ha dikkat diyeyim esen ve gürleyenlere.
 • muhafazakarlar sürünsün isteyenlerin mercedese bindiğini görünce kudurduğu zat.
  kudurmanın kaynağına inince kin, nefret, kıskançlık vs. ne arasan var.
  az ahlaklı olup. kimsenin günahını almamak lazım.
  illa herhangi bir dine mensup olmak gerekmiyor ahlaklı olmak için. hüsnü zan edip, sui zandan uzak durmak lazım. kısacası kudurmamak lazım güzel kardeşim.
 • şerefsizlerin dil uzattığı mübarek insan. hakkında hiçbir şey bilinmeden, yaşam tarzı, yaptıklarıyla ilgili hiçbir şey bilmeden çamur atan pisliklere bile yaklaşımı nazik olacağından ötürü, kendisine çamur atan pisliklere burdan cevap vermemiz de abes olacaktır.

  dünyaya hiçbir faydası olmayan leş kargaları ne söylerse söylesin itibarsızlaştıramaz kendisini.
 • kendisi hakkında "yapılmaya çalışılan" eleştiriler nedense yalnızca bindiği mercedes üzerinden olan zat. mercedese binmesinden daha önemli şeyler var. bindiği mercedesi cemaatinden bir iki zengin hatta bir kişi tek başına bile alabilir. bu adamların hepsi cemaate mensup olunca dünya işlerinden, çalışma hayatından tamamen el çekmiyor. müslümanları hepten fakir zanneden insanları anlayamıyorum. aralarında bizzat tanıdığım gayet zengin insanlar var. ancak bir mevzu var ki, o da bu kişinin gavs olması, hakkında böyle bir tanımlama yapılması. bunun da öncesinde gavs diye bir mefhum olması. şahsi kanaatimce tamamen safsata olan akıl ile izahı olmayan bir durum. el etek öpmek için toplaşan asgari ücretli müslümanların mercedes almak için sadaka adı altında bağış toplaması gerçek olsa bile o değil ama bu inanca sahip olmaları; düşünme ve yaşama biçimleri dokunuyor bana. en nihayetinde o da onların kararıdır, öyle düşünme ve yaşama haklarına saygı duyarım.
 • keşke mercedese bineceğine o mercedesi satıp fakirlere dağıtıp nefis terbiyesi yapsaymış. millet nefis terbiyesi yapsın diye çabalarken kendinin yapmaması enteresan.
 • bir zatı sadece bindiği araba üzerinden eleştirmek o zatı eleştirecek başka bir şey olmamasından ötürüdür. neye binseydi yani kartala ,şahine binse mutlu mu olacaksınız? bir insan boşluğa düşmeyiversin.neyi eleleştirrceğini bilemiyor demekki. allah dine islama hizmet eden o yolda olan herkesten razı olsun.
 • kendisine youtube'da önerilen videolar tarafından rastladığım zatı muhterem. nereden buraya geldim bende anlamadım ama ilgimi çekmiştir hep böyle videolar. konuya gelecek olursak, kendisinin vekil harcı olan kişi tarafından kulluk ve kölelik edilmesi istenen zatı muhteremin ta kendisidir. yukarıdaki entrylerde bahsi geçen mercedes de muhtemelen ona kulluk ve kölelik eden bir zat tarafından alınmıştır. hayırlı işler efenim.

  ilgili videonun 6:30'uncu dakikasından itibaren izleyebilirsiniz

  --- spoiler ---

  http://www.youtube.com/watch?v=gcmm-yi_fz8
  --- spoiler ---