şükela:  tümü | bugün
  • entelektuel ve modern, insan cesitligi konusuna merakli hatunlari avlamak icin yem olarak kullanilabilir*. sonracigima "sen homofobiksin" saldirisina karsi "benim gay arkadasim var*" celik aynaniz olur. ortamlara akmak icin mukemmel bir arkadastir; nitekim rekabet olayi yoktur, siz hatun kaldirirken o sizin avlarinizla ilgilenmeyecektir. yok ilk ben gordum ben asik oldum muhabbeti yasanmayacaktir. hatta ortamdaki heteroseksuel erkeklere yaklasip kosarak kacmalarini, olmadi davranislarindan oturu ortamda bulunan hatunlarin o erkekleri de gay sanmasini saglayarak yine rekabeti azaltacaktir sizin icin.

ayrica birtakim hatunlarla samimi muhabbet ortaminda "kiz kiza" konusurken sizden guzelcene bahsedebilir:

*ay sekerim biliyor musun gecen nuitari banyadon cikarken gordum, ahh o kaslar...
    -hmm
    *.. gecen barda pisuarda yan gozle bi aletini kestim allah inandirsin nah bu kadar!
    -hadi yaa?
    *ama ne yazik ki sapina kadar heteroseksuel. ah siz kadinlar cok sanslisiniz valla..
    -oyle mi?
    *cok da secicidir ne yazik ki, gonul isterdi ki butun kadinlar faydalansin.. bu aralar da aklinda..
    -aklinda ne??
    *yok bir sey.. neyse ben kalkayim nuitari ile bulusup su cd lerini verecektim ona..
    -sey...ben de gelsem?

manyak bir sey lan gay arkadas. her eve lazim.
  • bir arkadaşın en büyük yararı olan şeyle aynıdır: arkadaşınız olmasıdır.
  • çok sağlam ve ulaşılmaz hatunlara ulaşmanızı sağlayabilirler. zira böyle hatunlar erkek cinsiyle konuşmak isterler ama kendilerine asılınmasından şüphe duyduklarında direk soğurlar. bunun olmayacağı garantisiyle sizin arkadaşınızla iyi bir muhabbete girerlerse, siz de eşek değilseniz yaparsınız bişeyler.*
  • ortalama bir gay community sitesinde bile taşşak namına yayımlanan ortalama bir listedir.
  • gay kişinin bir bayanın mı yoksa bir erkeğin mi arkadaşı olduğuna göre çeşitli yönlerden değişim gösterse de, temelde her cins için ortak yararı arkadaş olmasıdır.

gay erkek arkadaşı* olan bir heteroseksüel bayan, özellikle karşı cinsle olan ilişkilerinde bu arkadaştan inanılmaz yardım görebilirler. çünkü hem bayan hem de erkek tavsiyesi alırlar. dertleşmek, muhabbet etmek, geyik yapmak çok keyiflidir bu arkadaşlarla. bir gay ile sadece arkadaş değil aynı zamanda dostsanız, hayatınızdaki önemli kararları gidip* ilk anlatabileceğiniz ve gerçekten sıkıntınızı, karmaşalarınızı çözebilecek bir yakınınız var demektir.
  • seks yasamınızı daha hareketli kılmak gibi yararları olabilir ama bal tutan parmagini mi yalar yoksa parmak bir tarafinamiza girer ona dikkat etmek lazım. ne demisler üzüm üzüme baka baka kararır. iyi bir maliyet-getiri hesabı yapmak, balı fazla tutmamak, parmagi yalamak sonra kaçmak gerekir.
  • çevresindeki kızlardan ''ki bunlar kalbur üstü oluyor'' çok güzel nasiplenilir. daha çirkin kızla gezenini görmedim.
  • çoğu kişi için "gay'lerin etraflarında güzel kızlar olur" şehir efsanesine dayanan yararlar. külliyen yalan bunlar. o kadar gay arkadaşım var, hiçbirinin bi hayrını görmüşlüğüm, bir kere olsun bir güzel kıza ayarlanmışlığım yok. insana kendinden başka kimsenin hayrı yok valla. kendi işini kendin yapacaksın.
  • 'alışverişe bayılmaları', 'kız arkadaştan daha yakın olmaları' , 'hem erkek olup hem zararsız olmaları', 'renkli olmaları' değildir. iyice maskot'a çevirdiniz adamları. gerçekten kulaktan dolma iki cümleyle hayatında gay biriyle tanışmamış insanların , direk odak cümleleri..

gay arkadaşın yararları; hayatında ona bütün karşı çıkmalara, bütün kötü davranışlara, aşşağılamalara rağmen.. hayatındaki birçok kişiyi hayatından çıkarmak zorunda kalmış, pekçok kişiye arkasını dönmüş, fakat yine de kim olduğundan asla vazgeçmemiş, bir arkadaşın hayatınız boyunca size en iyi gurur , kendini sevme ve kim olduğundan vazgeçmeme örneği oluşturmasıdır.

kimliği için verdiği mücadele, ilham kaynağı olur.