şükela:  tümü | bugün
 • böyle bir arkadaşım vardı. ben gay ile arkadaş olmam derdi. neden diye sorduğumda bana yan gözle bakar vs. şeyler söylemişti.ben de ona " sen yanındaki bütün kızlara yan gözlemi bakıyorsun? bu da böyle bir şey . o da sana bakmaz " demiştim. tartışmada haklı olduğumu düşünüyordum bu zamana kadar ama öyle değilmiş.

  zira çoğu erkek fırsatı olsa yakın kız arkaşıyla yatma potansiyeline sahip. yan gözle bakar demiyorum ama her ikisi isterse böyle bir ihtimal mevcut. erkek bazen içinden geçirir sonra saçmalama lan derken bulabilir kendini. aynı şey kızlar içind de
  geçerli.

  ne demiş freud abi;

  "hiç bir erkek birlikte olmak istemeyeceği bir kızla yakın arkadaş olmak istemez. "

  şimdi bu düşünceleri gay arkadaş üzerine kopyalayıp yapıştıracak olursak ortaya mantıklı bir sebep çıkıyor. gay olan kişi yanındaki arkadaşına karşı uygun koşullar oluşursa ilişkiye girmek isteyebilir.

  başa dönecek olursak " gay ile arkadaş olmak istemeyen erkek" en ufak da olsa ,ki düşük bir ihtimal değil , nasıl kendisi yanındaki kız arkaşıyla hayaller kuruyorsa , gay arkadaşında kendisi ile ilgili böyle hayaller kurma ihtimaline karşı arkadaş olmayı reddedebilir.

  ve bu da gayet kabul edilebilir bir nedendir.
 • dötüne güvenmiyordur
 • aynı sebeplerden kadınlarında kendisiyle arkadaş olmak istemediği erkek çeşididir.

  fikir zikir meselesi
 • (bkz: homofobi)
  (bkz: homofobik)
 • homofobi falan diye atlayanları kaale almadan, gönlünce arkadaşını seçen karakterli erkektir.
 • kimseyi ilgilendirmez.

  homofobi eyleme dönüşmediği sürece suç olmadığı gibi kimin kiminle arkadaş olup olmayacağını seçme gibi bir özgürlüğü var sanıyorum. o yüzden bu başlığı faşizan fikirleriyle sıçıp sıvayacak sjw'lere kocaman bir hassiktir çekiniz.
 • daha önce 4 tane gay ile arkadaşlık ettim.

  1 tanesi o dönemki kız arkadaşıma tehdit boyutuna ulaştırmak şeklinde 4 tanesi de rahatsız edici derecede sarkıntılık etti.
  istisnasız 4 tanesi de "eşcinsel olmadığım gerekçesiyle karşılık" vermediğim için beni homofobik olmak ve kendilerine saygı duymamakla suçladı. hatta 1 tanesi "kendisinin de benim cinsel yönelimime saygı göstermediğini" ifade etmem sonucu biraz fazla saldırganlaşmıştı. tehdit boyutuna ulaşan arkadaş bıçak ile kız arkadaşımın okuluna gitmek boyutuna ulaşınca dövdüm adımı homofobiğe çıkardı.

  hollanda'da da eşcinseller tanıdım böyle değiller. bizim gayimiz bile kezban anasını satayım. ama ben bu memlekette eşcinsellerle arkadaşlık etmiyorum. ben bu ülkede evet, homofobik bir insanım. nasıl ki travmatik şeyler sonucu her fobik olunabiliyorsa homofobiğim ve bunda abes bir şey görmüyorum. ben iletişim kurmam ama kim kiminle ne şekilde ilişki yaşarsa yaşasın.
 • başlık sahibinin arkadaşı çıktığım olay.
 • gayet normal erkektir.nedir bu sürekli birilerine bir şeyler dayatma çabası?ister arkadaş olur ister gay diye selam bile vermez.hepten bokunu çıkardınız.yok götüne güvenmiyor yok bilmem ne.kafayı götle,sikle bozmuşsunuz.
 • edit: 2 yaşındaki çocuklara anlatır gibi anlatacağım. belki bu sefer bazı kafalar anlayabilir. umut dünyası işte.

  kimse size bir insan sırf gay olduğu için onunla arkadaşlık kurmanızın zorunluluk olduğunu söylemiyor. size diyorlar ki, arkadaşlık ilişkilerinizi karakter, kişilik, ortak noktalar, sağlıklı iletişim kurabilme vb. dinamikler üzerinden değil de, doğuştan verili olan/ ya da sonradan kazanılan ayırt edici özellikler üzerinden yaparsanız, siz kaçınılmaz olarak "şu" ya da "bu" olursunuz. bu durumun sadece eşcinsellikle de ilgisi yok. birileri, siz türk, ermeni, ingiliz veyahut müslüman, hristiyan vb. kimliklerden birine mensup olduğunuzda, sırf bu nedenlerden ötürü sizinle arkadaşlık kurmak istemediğinde "ırkçı" oluyorlarsa, aynı şey eşcinsellik için de geçerlidir. yoksa burada beyin yakan kimi argümanlara göre nazizim de kendisine bir açık kapı bulmuş oluyor. nazi'nin teki çıkıp da "tüm yahudiler şöyledir ve sırf bu sebepten ötürü de dışlanmayı hak ediyorlar." dediğinde, ( cinsel yöneliminden ötürü birileriyle arkadaşlık kurmamak, onları dışlamaktır. devamında onlara iş vermemek, aynı ortamda bulunmayı istememek gibi faşizan tavırlar da gelir) sizin kurduğunuz garip çıkarımlara göre o da bu düşüncesini rasyonalize etmiş oluyor. şaka mısınız yavrum? bu kadar basit bir denklemin nesini çözemiyorsunuz?

  homofobidir. aksini söyleyenlere itibar etmeyiniz.

  siz nasıl ki siyahi bir insana "sen siyahsın, ben seninle bu yüzden arkadaş olmak istemiyorum." ve/ya "sen müslümansın, terörist olma potansiyelin var, bu yüzden seninle arkadaş olmak istemem." dediğinizde, ırkçı oluyorsanız; sırf cinsel yöneliminden ötürü biriyle arkadaş olmak istemediğinizde, bu da sizi bal gibi "fobik" yapar.

  hayır, her şeyi geçtim, öne sürülen bahaneler o denli komik ki, fobilerinin paçalarından aktığının farkında bile değiller. neymiş efendim, kendisine karşı cinsel bir arzu duyabilirmiş bu insanlar. diyelim ki duydular, ne var bunda? ya da kendini nasıl bir dev aynasının içine yerleştirmişsin ki, her eşcinsel bireyin seni çekici bulabileceği fikrini böyle ferahfeza bir şekilde dile getirebiliyorsun? sanırım kafanda "eşcinsel insanlar önüne gelene asılırlar."gibi gerzekçe bir ön yargın var. bence sen bu insanları yine de bu kadar hafife alma. istersen sosyal deney yap. kadınlardan yediğinden fazla ret cevabı alamayacağının garantisini kimse sana veremez. homofobine kulp arama. ben homofobiğim, ben ırkçıyım vs. de. bu kadar basit.

  kaldı ki, herhangi bir ırka, cinsiyete, yönelime vs. sahip bir insandan, bir sürü farklı nedenden ötürü başımıza her şey gelebilir. tehdit her konuda, her yerde karşımıza çıkabilir.

  neyse, sizin gibi insanlar ciddiye dahi alınmamalı ya...

  edit: imla