şükela:  tümü | bugün
  • "kadınsılar ve fotosuzlar uzak dursun" ve bilumum kitap, film ve şarkıdan alınma sıkıcı özlü sözlerle dolu profiller.
  • en sevdiğim klişe insanların yüz fotolarını koymaya götü yemediği halde iletisine "no pic no reply!!!" yazmaları herhalde. oradaki üç ünlem de şart. iki veya bir tane olursa olmuyor.
  • dudakları "u" dermiş gibi yapıp güneş gözlükleri ile ufka bakarken yarı çıplak çekilmiş fotolar eklemek. ha bir de aynadan kendini çektiği fotolar da olmazsa olmazdır. tanınmak istemeyenler için yüzü görünmeyen/sansürlenmiş ve vücuduna güvenenler için kas gösteren, götüne güvenenler için donunu gösteren fotolar da gırla gider.
  • attığı mesajlarda iletilerinde sürekli üç nokta kullanmak da bu klişelerden biridir. "slm... nbr... tanışmak ister misin... ... . .. . ..." mors alfabesiyle anlaşıyoruz sanki amk.
  • "yaş aralığım şu şu, onun dışındakiler yazmasın yaaaa"
  • arkadaşlarıyla beraber dışarı çıkıp dans edilinen içilen eğlenilen bir gecenin sonunda toplu fotolardan kendisini crop edip bu resmi profil picture yapmak.
  • bu sitelere üye olan çoğu kişinin, belki hepsinin, homofobik olması.
    misal gey misin, biseksüel misin? sorusuna "hayır aktifim" cevabı verirler.
    sonra kendini elit sananlar vardır. profillerini izledikleri filmleri, dinledikleri müzisyenleri yazarlar. dünyada ilk 500'e girememiş herhangi bir türkiye üniversitesinde okuduğu için kendini üstün görür ya da parası var diye.
    kendi seviyemde insanları aradıklarını söylerler, sanki sitede en seviyeli insanlar onlarmış gibi!
    kendi basitliğinden utanıp, başkalarını basit diye aşağılama ihtiyacı duyar. yaradılışla dalga geçer.
    feminen, bear, olgun aşağılanmalarına hiç girmiyorum bile.
  • -kadın istesem heteroseksüel olurdum
    -adam gibi adam arıyorum
    -erkeksi değil erkek arıyorum
    -kadınsı tipler uzak dursun

gibi klişelerdir. bir de bu tür beyinsizlerin çoğu efemine ya da feminen yazamaz, "efeminen", "efe mine", "feminem", "fiminen", "femine", "femime" şeklinde yeni kelimeler üretirler. profillerinde "gayım", "gaylar" falan diye yazarlar, ve hatta "gay değilim aktifim" derler.

bir de fotoğraflarını çok çıplak bulup sana mesaj atanlar olur "yani tamam saygım var ama yani orospuluğun da luzumu yok" , "hem erkek arkadaşın var hem de seks arıyorsun, ne doyumsuz iğrenç bir insansın", "kardeşim senin g.tünü görmek zorunda mıyız" falan diye..

cidden alem insanlar..