şükela:  tümü | bugün soru sor
 • birgün gelecek itirafı gerekmeyecek çünkü artık suç sayılmayacak bir olgunun heteroseksüel erkek hakim dünya'da gayleri mağdur kılan insanlık ayıbı. (bkz: itiraf et pişmansın değil mi)
 • ilginc bir tanimlama ile bir gay dostum bana "gay oldugunu itiraf etmek got ister, o da bizde var, o yuzden de gercek gay, gayligini gonul rahatligi ile soyler" demi$ idi, her ne kadar heteroseksuel erkek egemen bir dunya duzenine inansam ve savunsam da zekanin ve alt tabaka bir esprinin bu guzel harmani kar$isinda beni savunmasiz birakip ho$uma giden bir beyanat olmu$tur.

  konunun rush yorumu icin (bkz: nobodys hero)
 • en iyi seklinin bir anda, hic beklemedikleri bir dakikada soylenmesi oldugu ama bunun ozel bir durum olmadiginin, cok siradan bir seymis gibi bahsedilmesinin cok faydali oldugu bir durum.
  (bkz: siz abartmazsaniz karsi taraf umursamaz)
 • küçük iskender'e bir oturum sırasında cinsel tercihi ile ilgili sorulan bir soru üzerine:"tamam arkadaşlar ben gay'im, ama murathan mungan ibne... " demesi değişik bir itiraftır tabii.
 • populer kulturde come out of the closet olmak, dolaptan cin cikmasi.
 • meraktan babaya sorulur;

  - ben sana gay oldugumu soylesem ne yapardin?
  - herhalde bir baba icin oglunun oyle olmasi en buyuk kabuslardan biridir.

  hakiki escinseller icin uzulme nedenidir bu.
 • almost famous'ta grup uçakta türbülans yaşarken bi anda ölüceklerini düşünüp "ben senin manitaya böyle kaydım", "yok yaa! asıl ben senin manitaya 3 posta" şeklinde seviyesiz itiraflarla kavga edilirken grubun sessiz bateristi "i am gay" diyerek en bomba itirafı bağıra bağıra yaptıktan 2 saniye sonrasında uçağın türbülanstan çıkmasıyla bi anda herkesin sessizce dönüp bahtsız bateriste bakmasıyla bana koltuktan bungee jumping yaptıran olay.
 • (bkz: in and out)
 • karşısındaki insan için de, itirafta bulunan kişi için de zor olan durum. hele bir de o kişi yıllarca arkadaş arasında, espri mahiyetinde "top" lakabını taktığınız biriyse. acaba dalga mı geçiyor dersiniz; ama "hadi canım kekliyorsun" demeye cesaret edemezsiniz, ya gerçekse diye. onu kırmamak için, sanki bu dünyanın en doğal şeyiymiş ve hiç de şaşırmamışsınız gibi davranmaya çalışırsınız. belki biraz da kendinizi suçlu hissedersiniz; acaba bizim yıllardır dalga geçmemizin de bir etkisi olmuş mudur, diye.
  aklı başında insanlarsanız eğer, ilişkiniz hiçbir şekilde olumsuz etkilenmez bu durumdan. onu olduğu gibi kabul edemiyorsanız; zaten hiçbir zaman gerçekten "dost" olmamışsınızdır demektir.