şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içindeki testler çok eğlenceli. sayısaldan kaç tutturabilirsiniz testinin özellikle soruları çok komik. bir de özel ilgilere yönelik testler var; mesela dune. dune serisi ile ilgili 30 küsür soru var, doğru cevaplara göre dune dünyasında kim olurdunuza cevap veriyor.

  politik görüşünüz testinin kolajında bir dolu ince ayrıntı gizli, en solda bonnie and clyde var, en sağda ise hitleri de, kenan evreni de sağlamış bir başka karakter var: guguk kuşu filmindeki hemşire.
 • sözlüğe reklam verince girip baktığım, tasarım yönünden amacına ulaşamayan bir arkadaşlık sitesi. kendinizi arkadaşlık sitesinden çok tavukçu sitesinde hissedebilirsiniz. benzer hizmeti veren ve bu işi iyi yapan ücretsiz rakipleri varken gold, ultra vs. üyelik isteyerek bu işi paralı yapmanın mantığını anlayabilmiş değilim. eve eskort yollanıyorsa amenna. "türk genci tanışmak ister. biz de onları sömürelim nihaho" mantığından vazgeçmek gerek. zira, türk genci beleşi sever.

  iki üç sayfalık üyelik formunda kastıktan sonra normal üye bile olamadım. sistem seni aday üye tayin ediyor ve sonra ya para vererek ya da bazı istenilen şartları yerine getirerek gözüne girebiliyorsunuz.

  artık günümüz arkadaşlık sitelerinde istediğinizi yazabildiğiniz "kendinizi anlatın" kısmına kendilerinin duymak istedikleri bilgileri yazmak zorunlu. oraya "niye zorunlu yapıyorsunuz ki, yazmak istemiyorum" gibi şeyler yazdığımda mailime gelen ancak bahsedilen kuralları ihlal etmediğim uyarı aynen şöyledir:

  içeriğinde ahlaka aykırı kelime veya cümlelere rastlandığı için profiliniz onaylanmamıştır.
  profilinizi hazırlarken, üyelerin rahatsız olmaması için konulmuş kurallara uymanızı rica ediyoruz.
  bu kurallara uymanız arkadaş bulmanızı da kolaylaştıracaktır. aşağıdaki unsurları içeren profiller gayet.net'e kabul edilmez:
  1. küfür ve genel ahlaka aykırı sözler, kelimeler...
  2. bir ürün veya hizmetin tanıtım ve satışını amaçlayan reklamlar...
  3. beğendiğiniz internet sayfası? sorusu dışındaki alanlara yazılan internet adresleri...
  4. e-posta adresi
  5. telefon numarası
  6. açık adres bilgileri ve benzeri kişisel bilgiler...
  7. gerçeğe uygun olmayan yazılar
  8. yasalara aykırı yazılar
  9. siyasi propaganda amaçlı yazılar
  10. dini propaganda amaçlı yazılar
  11. hakaretler
 • yaşadığınız yer seçiminde kıbrıs olmayan yer... ayrıca kendimi anlatmam gereken bölüme 24 harf yazdım diye kendimi anlatmadığımı sandı, almadı beni o kaybetti...
 • sizi aradığınız kişiyle buluşturacak yapay zekaya sahip olduğunu geveleyip sonrasında ilgi alanlarınızdan politik goruslerinize kadar yüzlerce soruyla sizi tanımak icin caba sarfeden arkadaşlık sitesi. buraya kadar her şey iyi. fakat aynı yüzlerce sorudan oluşan seti bir de aradığımız insan için doldurmamızı isteyerek, nerde kaldı zekası, yapayı dedirtir.

  her sayfada karşımıza çıkan gerekli gereksiz ajax kullanımıyla anladık ki bu işi biliyorlar. ama bir de tarayıcımızda bulunan geri butonunu efektif bir biçimde kullanmamıza izin verseydiniz hoş olurdu. bu ve bunun gibi bilimsel testlerden anladığımız kadarıyla kullanılabilirlik testleri yapmadan reklam kampanyasına başlamışlar.

  massachusetts institute of technology'den beyin transfer eden, ideefixe'in kurucusunu barındıran overteam ekibinden daha ozverili bir çalışma bekliyorduk.

  unutmadan; o uzantıları ovt olarak degistirmek mesele degil, şoyle urlrewrite gibi bir şeyler kullansanız daha kallavi gorunurdu.
 • üyelerinin %50'sinin profillerinde bilgisayar/bilişim ile iştigal ettiklerini iddia ettikleri site. bir nevi silikon vadisi.
 • gayet güzel bir arkadaslık sitesidir, ortamları nezih çalışanları efendidir. mesaj atarsanız hemen cevap gelir, derdinize derman bulunur. testleri ise pek eglencelidir, öğreticidir.
 • sozluk'de banner'ini gorunce tiklayip test cozup akabinde de uye oldugum site. eglenceli gorundugu kadar uyelerin sirtindan para kazanmaya cali$tigi icin erkek user'lara amsalak bilemedim mal durumuna du$urebilme potansiyeli yuksek.

  kizlara bedava, erkeklere parali super populasyon.

  "bu uyeye msaj atmak istiyosun para odemelisin. ben buldum o uyeyi sana, sen malsin nerden boyle birini bulucaksin sokakta olsa yuzune bakmaz o senin. para ode aylik 15 ytl hadi ode, para ver."

  (bkz: dijital pezevenk)
 • testleriyle adami tavlayan site. testleri sonucu belli bir yone cekmeye calismadan yaptim ve sonuclar gayet ilginc ve gercekciydi. bos zaman oldurmek icin birebir.
 • ilgimi sadece test olarak çeken site. ama testi çözmek için mecburen doldurmak zorunda olduğum alanlara protege moi'nın sözlerini copy-paste yöntemi ile döşememe ve kendimle ilgili en ufak bir bilgi vermememe rağmen, bir çok göz kırpma ve mesajla karşılaştım. demek ki sitede bol miktarda placebo hayranı bulunmakta.
  (bkz: mı acaba)
 • "ne kadar zekisiniz; tıklayın öğrenin" gibisinden reklamını görünce tıklandığında "tıkladığınız için salaksınız" yazan bi pencere açılacağını düşündüğüm site. tabi tıklayınca görülüyor ki öyle bi şey yokmuş, boşuna paranoya yaratıyomuş paranoyak bünyelerde.