şükela:  tümü | bugün
  • bugün birden bire aklıma gelen tuhaf durum.ne kadar gay tanıdık insan varsa hepsi kısa saçlı.hayatımda bir tane uzun saçlı gay görmedim.bu insanların böyle bir kompleksi mi var bilmiyorum.
  • saçı uzun bir erkek olduğum için birinin ibne demesi durumunda hemen kullanacağım antitez.
  • 15 yıldır üç numara gezdiğim için gaylerden açıklama beklediğim tez.
  • şöyle bakmama sebep olan önermedir.
  • sarah ahmed'in duyguların kültürel politikasi adli kitabinda okumustum galiba "kenara itilen dusuncenin merkezindedir" diye. yani lgbti+'lari hayattan tecrit etmek icin kendinizden ve kutsadiginiz yuce degerlerinizden daha cok dusunuyor ve kontrol altina almak istiyorsunuz. bu yorucu ve nihayetinde nafile çaba daha da hircinlastiriyor homofobik/transfobikleri.
    neymis geyler sacini uzatmiyormus. yani burdan hala geylerin kendini kadin gibi hissettigi varsayimini barindiran elifi görse mertek sanır zircahillerin nefes aldigini cikartabiliriz ama yapmayalim. gey olma durumu cinsiyet kimligiyle alakali bir durum degildir cinsel yonelimle alakalı bir durumdur. yani varoldugun cinsiyet degil, seksuel ve romans olarak ilgilendigin cinsiyet senin gey olup olmadigini belirler. bir erkek olarak bir erkege seksuel ve romantik bir cekim duyuyorsan geysindir. hadi tüm bunlari gectim ne sacinin uzunlugu,ne begendigin renkler, ne oynadigin oyunlar, ne yürüme tarzin vs. hic bir zaman cinsiyet kimliginin ve cinsel yoneliminin belirleyicisi olamaz . nargileci gencleri on yil once pat diye karsiniza getirsem ve cinsel yonelimi hakkinda cikarim yapmanizi istesem ne derdiniz bi düşünün. ben ömrüm boyunca sacimi takribi bes cm'den daha fazla uzatmadim,sakalimi ve koltuk altimi hic bir zaman sıfıra vurmadim, vucudumun hic bir yerinin killarini almadim ama bunlari hic bir zaman cinsel yonelimimi gozonunde bulundurarak yapmadim. tum killarini alip saçını uzatip ruj suren arkadaslarim da var.onlar da ben geyim o yuzden boyle olmali diye hareket etmiyor. biz istediklerimizi yapacagiz ve siz bir ölünün etini cigner gibi bizim yaptiklarimizi konusup dusuneceksiniz. tabiki de bu laflari heteroseksuel ve na-translara soylemiyorum, homofobik/transfobik olanlara.