şükela:  tümü | bugün
 • türkünün klibinde belkıs akkale süpper bi oyunculuk örneği gösterip hem gelini, hem kaynanayı oynamaktaydı. belkıs akkale diye ayrı bi başlık altında da değerlendirilebilecek bi özelliği daha vardı kendisinin, o da istediği zaman 3 saniye içinde ağlayabilmesiydi(ki bir kaç hafta sonra sözlükte başlığını açmıştım). bi pazar bişi programında izlemiştik, kadın "bakınız 3 saniyede ağlıyabiliyorum" demiş, şırıl şırıl ağlamaya başlamıştı(yazdım bunları hep). zaten ağlayacaktı da üstüne mi denk getirdi, yoksa hakkatten sulu zırtlak bi alt yapısı mı vardı anlayamamıştık. ama o gecenin akşamı ben ve abim 3 saniye içinde ağlamaya çalışmış ve başarısız olmuştuk, şimdi aklıma gelince ise gözlerim doluyor.

  neyse konudan fazla kopmayalım, bence türkünün en can alan kısmı türküye konu olan gaynananın türkü sonuna kadar sineye çektiği hakaretlere karşı birden şarlaması idi. nasıl şarlıyodu hatırlayalım.
  "eli etekli gelin, saçı kepekli gelin, sen de mi adam oldun da baston bacaklı gelin? sen de mi adam oldun da eğri gülüşlü gelin?"

  cevap hakkının saklılığını esas tutan bu türküye kanımız ısınmış, tribünlerde tezahurat olarakta söylemiştik.
 • (bkz: #4081254)
 • ankaralı ünlü şarkıcı ayarcı mahmutun bir şarkısı.nakaratı ise şu şekildedir;

  gaynana gaynana
  acıyorum sana
  gaynana değil de
  dört bacaklı dana.
 • gay dugununde kiz tarafinin annesi ya da babasidir.