şükela:  tümü | bugün
 • bütün kısa film senaryolarımın, durakta yaşam öykülerimin mekanı. her daim sessizliği ve dinginliğiyle inanılmaz huzur verici. metrobüsten önceki yalnızlığını daha çok sevsem de, metrobüs sayesinde daha sık kullanmaya başladım. bilmiyorum tek manyağı ben miyim ama bu durakta inip yürürken bile mutlu oluyorum ben. hatta:
  - yaw ben bu durağa gelince kendimi kaybediyorum..
  - eet!!
  - ama napıyim, o kadar seviyorum ki burayı rahat davranıyorum işte..
  diyaloğunu yaşatacak kadar ileri boyutta bu sempatim.
 • engelli asansörünün kapısına "hava koşullarından dolayı hizmete kapalıdır" yazısı asılmış olan metro istasyonudur. ya teknoloji bizim sandığımız kadar gelişmedi ya da bu işte bir ibnelik var.
  kar yağıyor diye engelli vatandaşlar metroyu kullanamayacak mı ?
 • engelli asansörünü engelsiz(!) insanların kullandığı bir metro istasyonudur. hatta geçen yıl bu konu kanal d haberde de işlenmişti ve bu asansörden çıkan sağlıklı insanlar kameraları görünce resmen engelli taklidi yapmışlardı.
 • engelli asansörü yoktur o engelli asansörü sanılan şey veri importınt plaza insanı vertikal transport sistemidir, plaza ablaları abileri kullanmadığı zaman tamamen hümıniti namına sıpeyşıl elevatörlerini pur handikeplerin kullanmasına izin veriyorlar işte odur mevzu hepiciği pazar penetrasyonu bunların.
 • son duruma bakılırsa "dark side" metroda yönetimi ele geçirmiştir. her an toplu taşıma yerini death star inşaatına bırakabilir.

  http://www.facebook.com/…pid=4884753&id=28387808956
 • metroda dehşet!!
  gayrettepe metroda inen ve sayıları 10 ila 11 arasında değişen insanlar paniğe sebep oldu. metro görevlileri dehşet anlarını şöyle anlattı :
  biz yine hiçbir şey yapmıyorduk ki bir anda izdiham yaşandı ( gözleri dalıyor uzaklara ). inanılması güç ama o gayrettepe durağında o kadar kişi inince ne yapacağımı şaşırdım ve hayatımda ilk defa o anonsu duydum. (lütfen inenlere öncelik tanıyınız).

  gayrettepe metrosu yöneticileri ise durumu münferit bir olay büyütmemek gerekir şeklinde yorumladı. adım gayrettepinho olsaydı su an londra metrosunda oynuyordum açıklaması ise şok etkisi yarattı. ayrıca esentepe yönüne giden tek bireyin de delaserna olduğu dikkatlerden kaçmadı.

  ismail air
 • bünyesinde barındırdığı kahve dünyası standıyla beni düşüncelere sevk eden istasyon.
  ayrıca;
  (bkz: hayalet istasyon)
 • 1. aslinda yoktur. iki girisi vardir, biri esentepe'dedir, digeri zincirlikuyu'da. gayrettepe semti en az 5 dakika yuruyus mesafesindedir en yakin giris olan esentepe girisine.

  2. mesai giris cikis saatleri arasinda adam kesseniz duyan olmaz. istasyon gorevlilerini salyalar akitarak uyurken yakalamisligim vardir olu saatlerde.
 • birçok kimsenin esentepe'yi gayrettepe zannetmesine sebep olan istasyondur. isminin esentepe metro istasyonu olarak değiştirilmesi gerekir.
 • zorlu center ve zincirlikuyu metro istasyona bağlandıktan sonra uzunçayır metrobüs - ünalan metro aktarma yolunu aratmayacak düzeyde yürüme yolu mevcuttur. metrodan indikten sonra zorlu, avrupa yakası metrobüs ve sonunda da anadolu yakası metrobüs durağına çıkan yürüyen merdivenler mevcut. ek olarak 100-200 metro daha yüründüğünde direk anadolu yakasına geçebilirsiniz. o derece.