şükela:  tümü | bugün
  • 6,5 yıllık kbb ihtisasımdan bana kalmış olan en önemli bilgidir. bu yöntem kıyamete kadar, müslüman olmayanları teşhis etme hususunda bilinen en etkili yöntem olarak kalmaya devam edecektir. ancak kıyamet sırasında siz yine de dile gelen taşlara, kayalara daha çok itimat edin. zira hepimizin bildiği gibi kıyamet kopmaya yakın bir takım irice kayalar dile gelip, "arkamda bana dayanıp saklanmış bir yahudi var yaa ademoğlu!" veyahut "arkamda bana dayayıp saklanmış bir taocu var! yetiş yaa eyy ümmeti müslimin!!" tarzında konuşacak, bizlere rehberlik edecektir.
    neyse, gelelim yöntemimize; öncelikle gayrimüslim şüphelinizi bir sandalyeye oturtun. kafasını hafifçe yana bastırıp bir oftalmoskop ya da serçe parmak yardımıyla dış kulak yolunu aralayın. eğer kulakta salça kıvamında turuncu turuncu pis pis kulak kiri görürseniz şahıs ehl-i sünnetten değildir. yöntemin güvenilirlik ve geçerliliği %100 dür. kafanız basmicağı için çok ayrıntısına girmicem ama yöntemin kökleri , abdest alırken burna çekilen suyun öztaki borusu üstünden , semilunar kapakçık ve kulakçıkları tertemiz etmesi prensibine dayanır. gazanız mübarek olsun
  • seni badelemeyen hocaların amk
  • cerumen yani "kulak kiri"nin doğal ve olması gereken, yararlı bir salgı olduğuna kafası basmıyor gibi* duran bir yazara ait yöntem.

cerumen'in sürekli temizlenmesi kulakta kuruluk yaptığı gibi kulak zarını enfeksiyonlara karşı açık, savunması düşmüş bir hale getirir.

dipnot: cerumen'in kulak tıkamasının veya orta kulağın daha ilerisinde, tıkanıklık oluşturucak şekilde, toplanmasının genel nedeni de kulağı temizlememekten ziyade kulak temizleme çubuğu ile kulak temizleme alışkanlığıdır.
  • dinliyorsa insan dinlemiyorsa mümindir.
    çünkü duymak ve dinlemek arasında fark vardır.
  • imanın kulak kirlerini yok ettiğini öğrenmemize vesile olmuş başlık.
    (bkz: kulak çöpü olarak iman kullanmak)
  • bende işlemeyen yöntem.

20 gündür güneş yemekten benim kulaklar kendi kara, bahtı kara çikolata renkli kardeşlerimizin kulak rengine geldi oldu.
    kelle, kulak az daha kararırsa ne oluyor; yontma taş devrine geri mi dönüyorum, kibrit çöpüne pamuk sokup şöyle kuvvetlice temizlesem hint fukarası hindu mu oluyorum birisi izah etsin lütfen.

aynada kulaklarıma baktım kendimi tanıyamadım, yamyama dönmüşüm mınaki!