şükela:  tümü | bugün
 • romanya 1. futbol ligi'nde mücadele eden bir futbol takımı.

  http://www.gaz-metan-medias.ro/
 • ismine bakınca türkiye'de sponspor desteğiyle 2. lig'e tutunmuş bir takım izlenimi veren rumen takımı. gerçi bunlar da yine sponspor desteğiyle takılıyor sanırım ama insan türk takımı sanıyor ilk duyunca.
 • 1945'te kurulmuş bir romen futbol kulübü. transilvanya'da bulunan mediaş kentinin takımıdır. maçlarını 8500 kişilik stadionul municipal gaz metan stadyumunda oynamaktadır.

  enerji şirketlerinin son yıllarda futbol takımları ile kurduğu yakın ilişkilere verilebilecek olan romanya örneğidir. birkaç yıl içerisinde zenit st. petersburg'un rusya'da yaptığını romanya'da yapabilir diye düşünüyorum. ilk adımı da romanya ligini 2010-2011 sezonunda 7. sırada bitirerek atmışlardır. böylece uefa avrupa ligi'ne ikinci ön eleme turundan itibaren katılma hakkını elde etmiştir.

  ikinci adımı da, tarihinde ilk kez avrupa arenasında boy gösteriyor olmasına rağmen, uefa avrupa ligi ikinci ön eleme turunda finlandiya'nın kups kuopio takımını (0-1) ve (2-0) lık skorlarla eleyerek atmıştır.

  üçüncü adımda ise bundesliga'da 2010-2011 sezonunu overachievers sıfatıyla tamamlayan mainz ile almanya'da 1-1 berabere kalmıştır. üçüncü ön eleme turunu geçemeseler bile buraya kadar gelmek de şimdilik bir başarı. yakında bu takımdan çok söz edeceğiz.