• kendi kendinin gazına geldiğin durumlar en fenasıdır...

mesela şimdi sen bir şeyleri yapıyorsundur, hem de fedakarlıklarla, kısıtlı zamanlara sığdırarak... sonra karşı tarafa bakınca "ayyy hiiiiç vaktim yok, kafamı kaşıyamıyorum, sonrasında da çok yorgun oluyorum, yoksa ben de yapmak isterdim" gibi bir durum görüyorsun. başta hak veriyorsun, sonrasında biraz düşününce "laaan ben miyim bir mal, benim de başımı kaşıyacak vaktim yok, ben de çok yoğunum ve senden daha yorgunum ama sırf senin için iki ayağımı bir pabuca soktum... eeee" diye başlayan kendini gaza getirme seansı başlıyor...

sonunda içinde patlayan kocaman bir sinir harbi ile kendini gaza getirdiğinle kalıyorsun da en kötüsü ve ağırı "hakikatten hiç değerim yokmuş" gerçeği yüzüne bir tokat gibi -tekrar- iniyor...
  • coşmak. gerçekçi olmaktan uzaklaşma noktasında tehlikelidir. örnek verelim, "lan ben 1000 tane entry girmiş insanım tezi mi yazamayacam". gaza gelmeyin.
  • erkekliklerini kanıtlamaya çalışan erkeklerin düştükleri komik durumlardan bazıları.
  • pis bişiy bence.
    ulan sırf arasının bozuk olan arkadaşları evleniyor diye evlenmeyi düşünmediği hatta çirkin bulduğunu söylediği kız arkadaşına evlenme teklifi eden dingil tanıyorum ben.
    zati, her sikim hıyar diyene tuzlukla koşardı.

(bkz: allah akıl fikir)
  • yapılmasını zaten doğru bulmadığınız, yüksek olasılıkla tereddüt ettiğiniz şeyi, bir anlık dalaletle ve düşünmeden yapmaktır.

bak gördüğün gibi zaten inanmıyorsun olacağına, yapsan bile tam yapamayacaksın veya verimli yapamayacaksın... bu eline silahı almak olabilir, sevdiğin kıza açılmak olabilir, arabada gazı köklemek olabilir, tanımadığın kızla gidip konuşmak olabilir.

her ne olursa olsun, düşüncesizce ve konsantre olunmadan yapılmış, planlama eksiği olan her eylem, "fail" olmaya mahkumdur.
    ~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+~+

not: kaç günlük dünya yap gitsin yea derken ömrünüzden ömür yediğinizi, hayatınızın içine ettiğinizi sakın unutmayınız! ne kaza sonrası kırılan kemik ve sakatlıklarınız, ne de aşk girişimleri sonrası gönül yaralarınız pek de silinebilir izler değildir!
  • araçta olması halinde ya elim bir kaza ya okkalı bir trafik cezasıyla sonuçlanan fiil/eylem/uygulama. arkadaşlarının gazına geliyorsan iyimser sonuçtaki diyalog

-hadi bakalım gaza getirirken iyiydi çıkın 100'er kaat da cezayı ödeyelim
    -hadi len ordan kompresörle hava mı bastık gelmeseydin gaza
  • en sakin ve güzel örneği için (bkz: aşkın gözyaşları) (bkz: gökhan semiz) (bkz: grup vitamin)
    "saza niye gelmedin?
    seni bilmem ama ben acaip gaza geldim,
    sonra soda ictim gecti."
hesabın var mı? giriş yap