şükela:  tümü | bugün
  • başbakan tarafından izzet-ül ikram edilirler.
  • john steinbeck romanı. sanayileşmeyle topraklarından koparılan insanları anlatır.
    sonu fenadır.
  • john steinbeck'in kaleminden çıkmış ve büyük buhran sonrası kaliforniya'da yaşayan işçi sınıfının hayata tutunmaya çalışmasını konu alan romandır. araştırmalarıma göre yazarımız; fareler ve insanlar, yukarı mahalle ve gazap üzümleri ile edebiyat dünyasında kabul görmüş.

filmini de unutmayalım henry fonda abimiz oynuyor.
  • john steinbeck tarafından kaleme alınmış, amerikalı küçük toprak sahiplerinin bankalar ve tüccarlar tarafından kandırılıp kaliforniya'ya göç etmesini konu alan başyapıttır.

(bkz: 1929 dünya ekonomik bunalımı)
  • özellikle gece okunduğunda canınızın ciddi ciddi domuz eti çekmesine sebebiyet veren nadide kitap. bu cümleden anlaşıldığı kadarıyla "açlık" temasının çok başarılı bir biçimde işlendiği kitaptır kendileri.
  • 12 yaşında hazırlıkta ingilizce film olarak izletilen, konusunu hiç anlamadığım film. 1-2 sene sonra kitabını da okutmuşlardı. yine anlamamıştım. yıllar sonra türkçe altyazılı filmi internetten izledim. film çok güzelmiş yıllarımı boşa geçirmişim.
  • amerika toplumunun temelini ve o toplumun nasıl aptallaştırıldığını anlatan romandır.
    şahane bir romandır.
  • betimlemeler denizinde boğulmuş roman.
    hikaye güzel ama aşırı betimlemeler bunalttığı için daha sonra okumak üzere bıraktım. şimdiki ruh halim o romanı okumaya müsait değil anlaşılan.