şükela:  tümü | bugün
 • vatan gazetesi demiyorlar da gazete vatan diyorlar genelde. o yüzden bu başlığı tercih ettim. şöyle bi bakarsan ikisi de aynı mahsûl. belli sayfalarında belli yazarlar belli köşe yazıları yazarlar.
 • http://www.gazetevatan.com/ adresinden ulaşılan adres. vatan gazetesi'nin günlük yayınları burada yer almaktadır. ancak bir farkla, her köşe yazısında milyon tane imla hatası vardır.

  yazar bu hatalar konusunda sevdiği köşe yazarlarına ve yazı işlerine yılmadan e-posta'lar yollamış, hatta hataları bir bir göstererek düzgün yazılması rica etmiş ama yazarın bütün çabaları boşa gitmiştir. bu kadar kötü bir internet sitesine sahip bir ulusal gazete daha var mı, yazar başka gazeteleri okumadığından bilmemektedir.

  hatta haşmet babaoğlu'nun 8 nisan 2005 tarihli yazısında şöyle bir hata vardı:

  "yüzüğünden başladık, teslislerine (aman ha, teslis değil, testis. yanlış anlaşılmasın) kadar indik papa'nın..."

  dikkatle okuyun bakalım papa'nın neresine inmiş yazar bu yazıda?

  tahminen, bu gazete bilerek internet sitesini bu kadar rezalet hatalarla donatıyor ki, gidip gazeteyi para vererek alalım. bu arada maalesef hem gazeteyi alıp hem de internetteki halini okuyup karşılaştırma fırsatım olmadı. belki de gazetede de vardır bu hatalar?

  internet sitesi böyle olduğu sürece bu gazete internetten üyelik sistemiyle gazete satmayı aklından bile geçirmesin diyen cardioid, bununla kalmaz ve ekler: bu kadar cevval yazar var gazetede ama dertlerini adam gibi ifade edemedikten sonra neye yarar?
 • yaklasık 20 saat sonra baslayacak euro 2008 için 64 gun 23 saat kaldıgını an itibariyle sayacında gösteren site....
 • bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir yazısı ile "sansür" tartışmalarına ayrı bir boyut kazandıracak sitedir. düne kadar gazetevatan.com adresinden yayın yapan vatan gazetesi ise gazetevatan.com.tr domainini hayata geçirerek bu durumu by-pass etmiş görülmektedir. ancak yine de internet sansüründeki durum an itibariyle gazetelere bulaşmıştır ve alnımızda kara bir leke olarak orada durmaktadır.

  edit : gazetevatan.com.tr sitesinde yayınlanmayan çalışılan site halen gazetevatan.com'u referans aldığı için bir çok kısmı çalışmamaktadır. (ör. resimler görünmemektedir)
 • internet sitesinde "top100 en iyi 10 site" gibi abuk bir isme sahip bir liste yayınlayan ve birinci olarak "hatunfrikik.com" gibi faydalı ve önemli bir siteyi listeleyen gazete. en kısa zamanda kızemesenadresleri.com'un da giriş yapmasını bekliyorum listeye, hadi bakalım.
 • ısrarla bobiler.org sitesinden monte araklayan site. neymiş efendim internete düşmüş, neymiş efendim karikatürmüş. karikatür ne lan?

  http://www18.gazetevatan.com/…at=8514&page_number=1
  http://www.bobiler.org/…una_gunesi_gostertmece_2327
 • haberden çok mayolu bikinili hatun resimleri olan haber sitesi.
 • nikola teslanın doğum gününü hatırlatmak ve onu anmak adına teslayı logosuna taşıyan google için, google logosunu ergenekondaki fizikçiye adadı diye haber yapan, daha da kötüsü sırp asıllı ve hırvatistan* doğumlu olan nikola teslayı italyan olarak* tanıtan, sanırım haberleri 0-12 yaş arası genç gazetecilere ya da yoldan çevirdikleri kişilere beş dakikada yaptırıyor gibi duran, başarısız ve gereksiz haber sitesi.
 • google logosunu ergenekon'daki fizikçiye adadı haberinde alt alta yer alan iki paragraftan alınma şu cümleler çok süper olmuş:

  "...1943’te ölen italyan fizikçi ve mucit... "

  "...sırp asıllı amerikalı fizikçi nikola tesla..."

  http://w9.gazetevatan.com/…ye_adadi/248056/1/gundem

  bu da paint ile süslenmiş "ne olur ne olmaz" ekran görüntüsü;
  http://img196.imageshack.us/img196/6285/nikola.jpg

  biraz daha zorlasalar erkenekon ayağına adamı orta asya'dan göç ettirebilirlermiş. yazık olmuş..
 • insanları tehdit ve tedirgin ederek okur çekmeye çalışan internet sitesine sahip gazete.
  başlıklar şöyle:
  her an kör olabilirsiniz
  http://w9.gazetevatan.com/…rsiniz_/251834/41/manset

  internetten müzik indirenler yandı
  http://w9.gazetevatan.com/…r_yandi/251828/43/manset

  çapkınlık yaparken yakalanmayın
  http://haber.gazetevatan.com/…=251830&categoryid=43