şükela:  tümü | bugün
  • internet üzerinden online bir şekilde kayıp ilanı vermeye yarayan bir internet sitesi*.
    örneğin, tüm türkiye çapında hürriyet gazetesine üniversite kimlik kayıp ilanı için 30tl, posta gazetesi için 25tl istiyorlar.

http://www.gazetekayipilani.com/

edi: sitenin güvenilir olup olmadığını soranlar oluyor; 2012 yılında ben bir kere sorunsuzca kullandım (ilanım iki gün içzerisinde yayınlandı, belirttiğim gazetede) ancak bugünkü durumu hakkında bilgi sahibi değilim açıkçası.
  • kayıp ilanının yayınlanması için alternatif fiyatlı gazeteler seçebiliyosunuz. mesela hürriyet 23tl iken posta 5 küsür lira. ilanı verdikten sonra kimlik bulunduğu için müsteri hizmetlerini arayıp 20 saniye içinde hem kendilerine ulaşıp hem de ilanı iptal ettim. hayatımda ilk defa hem ilan verme aşamasında hem de iptal etme aşamasında bu kadar kolay hallettim işimi. üstelik sitede neyi kaybettiyseniz hazır taslaklar ve son derece yardımcı olan sss bölümü de var. o kadar çok övdüm ki site bi an benim sandım.
    ilerleyen günlerde kredi kartım çalınmazsa her gün ilan verip iptal edebilirim. belli ki işleri yok hem onlar sıkılmaz hem ben bi şeyleri kolay halledip motive olurum.
  • derdime derman olan bu site sayesinde posta gazetesine okul kimlik kartımın kayıp olduğu ilanını verdim. bi gün sonra ilan gazeteydi ve sorun çıkmadı.
  • çok kolay ve zahmetsiz bir sekilde kayip ilanimi verdim ve bugun 6 tl gibi bir ucret ile posta gazetesinde yayinlandi.

gonul rahatligi ile ilan verebilirsiniz.
  • öğrenci kimliğini kaybedenlere ilaç gibi gelen site.

mezuniyet işlemlerine birkaç gün kala 1. sınıfta verilen öğrenci kimliğimin kaybolduğunu fark ettim(o kartın üzerine 2 tane daha kart vermişlerdi). neyse zaten poliklinikten zar zor izin almışım. bir daha çıkmam çok zor. şimdi gazeteye ilan versem ertesi gün yayın yayımlanmasını bekleyecek ve yayımlanan gazeteyle birlikte gitmem gerekecekti.

site çok basit. formu dolduruyorsunuz. kredi kartınızla ödemenizi yapıyorsunuz. formu doldururken yazdığınız mail adresine bir mail geliyor. işte o mail makbuz. en yakın printtan çıktısını alıp öğrenci işlerine verdiğinizde sorun ortadan kalkmış oluyor. ücreti ise 5 tl.
  • biraz önce öğrenci kimlik kartımla ilgili ilan verdiğim site. bakalım ya dolandırıldık ya da on numara site.
    edit: ilanı verdim istediğim gazeteye. sorunsuz çalışıyorlar.
  • posta için kısa bir ilanı 30 tl gösteren site. sanırım artık geçerliği kalmamış, 5 tlye başka bir gazeteden yaptırabiliyorsunuz. alternatif gazete eklemedikleri sürece kullanımı artmayacaktır.