şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gazeteler eskiden çok güzel kuponlu kampanyalar yaparlardı.çocuk iken çevremde kitapçı bulunmamasından ve çoğu zaman alacak param olmamasından dolayı ben cok faydalanmıstım roman serileri, atlaslar, ansiklopediler hatta bir dünya kürem bile olmuştu bu yolla ki çoğu hala durur bence maddi durumu olmayan yada çevresinde kitapçı bulunmayan çocuklar için çok güzel bir olaydı fakat artık pek olmuyor.
 • sanirsam artik rekabet kalmamasi etkili oldu bu olayda. su anda ya demiroren'den alirsin (hurriyet, milliyet, sabah...vb.), ya full sagci cenahtan alirsin (yeni akit, milli gazete...vb.) ya da full muhalif cenahtan alirsin (sozcu, aydinlik, yenicag...vb.)

  kutuplasma neticesinde gazeteler de takim gibi tutulup aliniyor. sozcu'yu alan kitle belli mesela, adam sana ansiklopedi de verse kap kacak da verse kendi kitlesi disina cikmasi, adam devsirmesi cok zor.

  kaldi ki eskiden ansiklopedi kitap neyin vermek kolaydi, simdi o cag da gecti, ansiklopedi mi kaldi, soruyon google'a sabaha kadar anlatiyor.

  ama yine de cocuk dergileri, katlamali evler felan verelerdi iyiydi, hic degilse cocuklar biraz eski zamanlardaki gibi eglence tadardi, paso tablet'le gezmek yerine...
 • yakında: "gazetelerin artık kağıda basılmaması" şeklinde açılacak başlığın ön sevişmesi...

  (bkz: dijital medya)
  (bkz: sosyal gazetecilik)
 • eskiden gazeteler alınırdı, şimdi e-book'lar var, ve sanal gazeteler var. ve eskisi gibi rağbet görmeyen gazeteler kupon bile yapamazlar

  gazete mi kaldı?
 • ne dvd'ler ve kitaplar götürdük zamanında. en son 2014 yılında robin williams öldüğünde, hürriyet 15 kupona box set vermişti.
 • yanlış tespit. hürriyet hala devam ettiriyor kupon kampanyalarını, birbirinin tekrarı gibi olan çok sayıda tarih kitabı verdiği gibi, d&r'larda 50-60 liraya satılan çok kaliteli baskıya sahip referans eserleri de 39-49 kupona vermekte, daha doğrusu vermekteydi, sanırım giderek azalacak ve satışın tamamlanmasıyla birlikte yakında tarihe karışacak.
 • (bkz: arcopal)
 • doğru olmayan başlık. hürriyet gazetesi aralıksız verir birşeyler, keza sabah ta başladı ramazan ayağına, kuran ve tefsiri şeklinde 3'lü set vererek.
  hürriyet için konuşursam, verdikleri oldukça güzel olabiliyor, kitap/dvd/ansiklopedi olarak. arada göz atmakta fayda var.
 • (bkz: rekabet yok)
 • bir zamanlar yani 90’lı yıllardı sanırım gazeteler bu işi iyice abartıp çanak çömlek oyuncak elektronik malzemelerden tutun da yabancı dil öğretim setlerine, çeyiz setlerine varan her türden eşyayı abartılı bir şekilde kuponla verirlerdi. bunlar çok abartınca erbakan dönemiydi sanırım yine, yasal düzenleme yapıldı ve gazetelerin kuponla verebileceği şeyler azami derecede sınırlandırıldı ve haliyle o işler son buldu. alışkanlık ortadan kalktığı için de günümüzde kitap dergi vesaire vermiyorlar.