şükela:  tümü | bugün soru sor
  • star gazetesi ilk çıktığında pringles vermişti lan. bunun gibi birkaç gazetenin pahalı şeyler verdiği de olmuştu ama kuyruktan dolayı alamıyoduk. pringles verildiğini duydum gittim koşarak gazeteciye adam verdi gazeteyi. eee dermiş gibi mal mal baktım bakkala. hani pringles diyemedim. çok üzülmüştüm.

o zamanlar bizim evde her şey kupon biriktirerek alındı. ilk düzgün televizyonumuz(yanları tahta olmayan, kumandalı, teleteksli) ve ilk atarim kupon sayesinde olmuştu. annemin aldığı tabak çanağı saymıyorum. bizim bi komşu kartal araba almıştı milliyet gazetesinden. nasıl aldı, doğru mu yalan mı hala muammadır benim için. her gün sabah koşarak gazete alırdım maketin parçalarını toplamak için.

gazete okumak da daha bir keyifliydi. "durmadan eski yıllara özlem duyan ekşici ibne" olmak istemem ama öyleydi lan. bazen maçların skorlarını oradan öğrenirdim. her sabah kapının önünde türkiye gazetesi olurdu. onun en arkasına dünkü maçın skoruna bakmadan dışarı çıkmazdım.
  • gazetelerin bir ara laptop veriyoruz diye bildiğin az gelişmiş databankları verdiği yıllardı.
  • efsane replik " bütün bisikletlere bindim bisana binemedim. " o yıllarda popülerdi. düşünsene lan, 59 kupona bisiklet alıyorduk. vay anasını arkadaş, özlenilesi be.
  • ılıcakların akşam'ı televizyon verecekti onca insan kandı. gazete sürekli zamlandı. televizyon bekleyen üçün birini aldı. o zamanlar ilkokuldaydım. varsa yaşça büyüğüm düzeltsin lütfen.
    edit: gelen mesajlarla yapılan düzeltme; televizyon markası akai, kimisi almış kimisi alamamış.
    alabilenler de çok ugrasmış.
  • aldıklarımız 18 vitesli dağ bisikleti,yemek takımı,efsanevi manyetik bilezik,düdüklü tencere,24 ciltlik ansiklopedi.
    edit:evimize ilk giren sabun görünmlü motorola cep telefonunu yazmayı unutmuşum.
  • aynı zamanda işin çakallıklarının da döndüğü yıllardı.

yanılmıyorsam gazetelerde kupon yayınlamak yasaklanmıştı, artık gazete eklerini biriktirmeye başlamıştık.

örneğin gazete alırsak 1 tl veriyorken, ekiyle birlikte aldığımızda 2,5 tl veriyorduk.
  • kuponun yanı sıra kazı kazan da veriliyordu o yıllarda. bildiğimiz milli piyango'nun kazı kazan'ı değil tabi. ne hediye alacağını kazıyarak öğreniyordun. kaşık, çatal, tabak vs.