şükela:  tümü | bugün
 • dün gece yarısı itibariyle yayın hayatına merhaba diyen hepimizin interaktif e-gazetesi.

  türkiye koşullarında doğru ve güvenilir haberi okura ulaştıran tüm muhalif seslerin bastırıldığı bir dönemde, kendine havuz medyasında yer bulamayan tüm habercilerin/kitlelerin kolayca üye olabileceği ve haberlerini duyurabileceği bir çatı olarak gazete tamam tamamımızı bir arada görmek için bekliyor.

  ve

  seçim sonucuna bakılmaksızın, bundan böyle ezilen ve haksızlığa uğrayan her kesimin sesine ses olabilmek adına,
  gazete tamam kolektifi'nden taylan kulaçoğlu'nun kaleminden:

  ‘merhaba’ tamam..

  şimdi bize düşen gezi’deki yaşlı çınarın kızılay'daki sokak kedisinin, antakya'daki boğma rakının, dersim’deki munzur çayının, artvin’deki yeşil derenin, ararat'daki masis ve sis’in 'eşit' kardeşliğinin, diyarbakır’daki kaçax çayın, izmir’deki gevrek simidin, adana'daki demirspor'un, van'daki canovar'ın malatya'daki kendini ezdirmeyen kayısının, yani 'öteki' olanın sesini duyurmaktır..

  seçim arifesinde herkese sıcacık bir “merhaba‘ ile başlamak istiyorum..

  seçim süreci derken, sadece 2 günden az bir zaman kalan 24 haziran seçimleri değil, kişisel ve toplumsal seçimlerimizin de ‘dönüm noktası‘ diyebileceğimiz şekilde yontulduğu, uç seçimlere zorlandığımız bir süreçteyiz. bir tarafta; korkaklığın, ben merkezciliğin, bencilliğin, kendi kürkünü sakınmanın ve hatta ‘haklı olunan konularda’ dahi geri adım atmanın trend olduğu ve son derece meşru görüldüğü toplumsal kalabalıklar, diğer tarafta ise, tehditlere, mahpuslara, işsiz aşsız aç bırakılmalara, hatta işkence görme, canını kaybetme riskine rağmen “artık tamam” demeyi göze almış, tamam‘ı hayatın parolası yapmış, kameraların hiçbir şekilde görmediği, gazetelerin hiçbir zaman yazmadığı, ‘kör noktalarda‘ yaşayan, tek güvencesi yoldaşları, derdini anlatacağı tek mecrası sosyal medya hesabı olan onurlu kalabalıklar..

  işte gazete tamam‘da böylesi bir süreçte, egemenlerin çanağından yiyen, bir ‘alo’ ile esas duruşa geçen, vekil veya bakanların yüz mimiklerine göre ‘kalem’ değiştiren satılık yandaş ‘medya’ hükümdarlığına (yukarıda kısaca bahsettiğim 2. seçeneği şiar edinerek) yüksek sesten, haykırırcasına bir ‘tamam‘dır.

  fazlaca anlatmaya gerek yok, eğer bunu okuyorsanız, zaten neyin ne olduğunu iyi biliyorsunuz..

  şimdi bize düşen gezi’deki yaşlı çınarın kızılay‘daki sokak kedisinin, antakya‘daki boğma rakının, dersim’deki munzur çayının, artvin’deki yeşil derenin, ararat‘daki masis ile sis’in ‘eşit’ kardeşliğinin, diyarbakır’daki kaçax çayın, izmir’deki gevrek simidin, adana‘daki demirspor’un, van‘daki canovar’ın malatya‘daki kendini ezdirmeyen kayısının, yani ‘öteki’ olanın sesini duyurmaktır..

  çünkü tamam, kameraların görmediği kör noktalara bir isyandır. çünkü direniştir mahpus damlarında, yitip giden dostlara vefadır sokak başlarında, voltada ıslıkla çalınan bir marştır tamam, zalime sert bir bakış dosta sıcak bir merhabadır tamam!

  ve elbette tamam, zalimliğe devam diyen dehak’lara karşı demirci kawa’nın “dur” kelamıdır örsüyle vurduğunda çoğu zaman..

  şimdi tamam’ın haberlerini vermek, tamam diyenleri birleştirmektir bize kalan..

  şimdi tamam haberlerini yaymak, tamam diyenlerle “aynılıklar” da buluşmaktır size düşen..

  ***

  bu internet gazetesi, 24 haziran‘ın sonucu ne olursa olsun, tamam haberleri vermeye, tamam‘ı örgütlemeye, devam diyen zalim her kim olursa olsun karşısına dikilip tamam diye bağırmaya devam edecek çünkü sizler/bizler bireysel seçimlerimizi çoktan yaptık, tek bir kişi kalmışa bile ve o kişi de nefes alıyorsa, zalime dur deme, “tamam lan, in artık ordan” diyebilme cüreti o kişidedir.. şimdi onlar düşünsün..

  ***

  ben de bu köşede naçizane kelam ve kalemimi ‘tamamoloji‘ başlığıyla sizlere sunacağım..

  ve evet bu gazete oldu, tamam..
 • ne haber yapıyorsa yapsın taylan kulaçoğlu denen tip övüyorsa, benim için sıkıntı vardır.. iyi kötü me konuda yazdığımı denk gelmiş olanlar bilir, nasıl bir muhalif olduğumu da bilir ama bu ergen herif ile twitter’dan kapışmamız ve verecek cevabı olmayınca beni engellemesinden mi bilmem zerre hazetmiyorum arkadaş.
  gazete sevimsiz geldi lan birden...