şükela:  tümü | bugün
  • 2004 yılında 4 yaşındayken babam sayesinde başardığım olay. bir nüshası vardı ama şimdi kim bilir nerede. babam sağlık alanında çalışması nedeniyle sağlık-sen yürüyüşüne gitmiş rivayetlere göre, beni de götürmüş ne hikmetse. haber başlığı da şöyle bir şeydi: “sağlıkçılar çocuklarıyla yürüyüşte.” babamın omuzlarında poz vermişim bir de, ne havalıyım.
  • benimdir. hürriyet kelebek , takvim magazin ve snob magazin

ortalama 3-5 ayda bir tekrarlanıyor bu.

eren yıldız ' dan yeni single
  • okuldan çıkmışız, eve gidiyoruz arkadaşla. mahallede lağım borusu patlamış, elinde fotoğraf makineli bir adamla birkaç amca var. fotoğrafçı bizi çağırdı, gelin gençler bi dakika diye. fotoğrafçının direktifleriyle birlikte hepimiz bir elimizle patlayan boruyu işaret ederken diğer elimizle burnumuzu kapadık, o da fotoğrafımızı çekti. ertesi gün yerel gazeteyi alıp kendimizi görüp sevindik ergen ergen... hehehe.

edit: üzerimde de bu forma vardı.
  • 2011 yılında cihan haber ajansı kaynaklı, başta zaman gazetesi olmak üzere hem internet hem de basılı yayın yapan birçok gazetede, verdiğim röportaj fotoğrafımla birlikte yer aldı.

haber, geliştirdiğim yazılımın ortaya çıkmasına sebep olan fikir üzerinden sansasyonel bir şekilde başlıklandırılmıştı. yazılım sadece windows işletim sistemi üzerinde çalışan, sms üzerinden gelen aynı zamanda daha önce tanımlı olan komutları yerine getiren bir programdan ibaretti. visual basic ile yazmıştım. başlangıçta otomatik başlayan ve arkada çalışan ufak bir programdı. her ne kadar ilkel sayılsa da, yöntem anlamında farklılık arz ettiği için iyi kötü iş görüyordu.

bugün hâlâ muhabirin çektiği fotoğraf ve yazdığı haber google'da bulunabiliyor. o zamanlar sms olayı tam anlaşılmadığından olsa gerek “bu zaten var” minvalinde yorumları fazlasıyla okumuştum. elbette uzaktan bağlantı araçlarının ben de farkındaydım. ancak burada yapılan işin gizli, sms üzerinden ve sadece tanımlanan komutlar aracılığıyla yapılıyor olması programı farklı kılıyordu.

ayrıca popülerlik seviyemin haberin yayınlanmasıyla beraber bir miktar arttığını da söylemeliyim. sonrasında ise unutulup gidiyorsunuz...

p.s.: yayın organıyla herhangi bir bağım yoktur.