şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aile ve sosyal politikalar bakanlığı müsteşar yardımcısı. klasik bürokrat bakış açısından sıyrılmış, donanımlı bir insan. kendi çapımda takdir ettim.
  • an itibariyle ntv'de sona maden faciasıyla ilgili açıklamalar yapıyor. duyduklarıma inanamadım. aynen şunu dedi " soma halkı çok metanetli. bütün bu olayları çok normal karşılıyor..." ve bu arkadaş psikiyatrist. çok normal bürokrat bey haklısın çok normal. türkiye için çoooook normal.
  • an itibarı ile yeni gss * müdürü olmuştur.
  • ilk psikiyatristim ve psikoterapistim.

2000 li yılların başında bakırköy de dr. sadi konuk hastanesine yakın bir yerde beyaz psikiyatri de hasta bakıyordu.

öylesine gittiğim bir yer ve öylesine denk geldiğim bir doktor olmasına rağmen 14 yıllık depresyon hastalığım süresince aklımda kalan tek doktordur.

naif, ciddi, gerçekten anlaşıldığını hissettiğin bir doktordu.

örneğin hastasının her şeyini bildiği için maddi olarak durumu iyi olmayandan aldığı ücretin daha azını alan bir doktordu, üstelik hastasının böyle bir talebi olmaksızın. bunu da direkt sekreterine talimat vererek yapardı.

telefonla durumumu ayrıca muhakkak rapor etmemi isterdi ve ciddi anlamda dinler, konuşurdu. telefonu kapattığımda ise terapiden çıkmış gibi hissederdim kendimi.

kendisinde gördüğüm 1 yılık tedavinin ardından iyileşmiştim. sonraki iki yıl hiç problemim olmamıştı. fakat sonra tekrar farklı şekilde nüksetti, kliniği aradığımda ankara ya taşındığını, hasta bakmadığı bilgisini almıştım.

ben de başka doktorlara gittim. o kadar çok özel, devlet doktor gezdim ki yıldım ve iyileşememiştim. 2012- 2015 yılları arasında (tarihini hatırlamıyorum) cep telefonunu buldum tekrar ve aradım. ankara da bile olsa hasta bakıyorsa gideyim diye...

aradığımda aile ve sosyal bakanlığı müsteşar yardımcısı görevine başladığını, şehir değiştirdiğini, hasta bakmadığını söylemişti. fakat yine de durumumu detaylıca sordu, nerelere gittiğimi, tedavilerimi, kullandığım ilaçlara kadar.. üstelik istanbul a geldiğinde dosyamı da arayıp buldu, haber verdi. vs.

kendisinden edindiğim izlenim; naif, edepli, düzgün, insan, disiplinli ve benim açımdan güvenilir.
    tek olumsuz olan ise; keşke hiç antidepresana başlatmasaydı. çünkü bir daha bırakamadım.

velhasıl..
    aradığım ve bir çok hastanın aradığı nitelikte bir doktordur.