şükela:  tümü | bugün
 • gazi üniversitesi'ne bağlı güzide bir hastane. ankara beşevler'dedir.
 • kahramanlar semtindeki özel hastane. gidebilmek için fuar'ın arkasında, basmane yönünden alsancak yönüne devam eden yolda bp'nin hizasındaki sokaktan sağa sapmak gerekir.
 • kalite politikalarındaki hedeflerine ulaşmak için tüm personelin canla başla çalıştığı "iyi ki başka hastaneye gitmemişim"demenize neden olan hastane.
 • genel olarak ortalamanın üstünde bir hastahane. temizliği özenli, binası bakımlı, doktorları iyi, güvenliği yeterli. fakat odalar vasat. 6 yataklı koğuş odalarda uzun süre kalmanın, refakatçileri de düşünürsek, başlı başına bir zihinsel hastalık sebebi olacağını düşünmekteyim.
 • plastik cerrahide ankaranın en iyisi olduğu söylenebilir ya da ben öyle duydum. işlerini temiz yaparlar orasına bizzat şahidim. yüzdeki ciddi bir yaralanmayı gayet güzel topladılar.
 • acil servisine gittiğinizde, eğer görünüz bir yerinizden kan akmıyorsa 3 (evet üç) saat beklemeniz gereken hastane. bayılan hastaların, sedye olmadığından sandalyelere oturtulduğu, kanamalı düşük tehlikesiyle gelen hastaların yer olmadığı için saatlerce sandalye üstünde bekletildiği, ayağı ters dönmüş adamlarının sandalye tepelerinde kıvrandığı yer. bazılarının, bir bilgisayar programı alıp "bak sosyal güvenlik sistemi süper" dediği bir ülkede böyle gelmiş böyle de gider.

  not: bahsi geçen sitemler personele yönelik değildir. başlıca sorun acil servisteki yatak eksikliğidir.
 • her yanını kanser sarmış annemin, yoğun bakımda tutulduğu sırada anons ile içeri fırladığım acil servisi muhteşemdir, o kadar güzeldir ki stendhal sendromu yaşarsınız! siz "hah galiba bilinci açıldı, kendine geldi, beni istiyor, çağırdılar..." hayalleri ile koşturarak içeri fırlarken, karşınıza dikilen doktor, yer olmadığı için başka hastaneye gitmemiz gerektiğini söyleyince, orada dimdik bir şekilde, sizi yıkma potansiyeli olan hastane... nerdeyse sadece kalbi atan, makinelere bağlı bir hastayı "burada ameliyat olmadı" gerekçesi ile resmen başlarından atmaya çalışan hipokrat çocuğu doktorları ile dillere destan bir sağlık kuruluşu...
  -nerde ameliyat oldu?
  -yüksek ihtisas
  -tamam oraya götürün.
  ------
  -hocam yüksek ihtisas kabul edemiyormuş, kadın doğum uzmanları yokmuş, vajinal kanama varsa orada kalsın dediler.
  -iyi o zaman numuneye götür, ibn-i sina'ya götür... (tatil için otel seçiyoz ya!)
  -ee ama burda ameliyat olmadığı için gönderiyordunuz, o hastanelerde de hiç ameliyat olmadı ki annem....
  -.......
  bu tip dr. arkadaşlarla (doktor demeye vicdanım elvermiyor) sık sık yaşanabilecek bir diyalogtur bu hastanede...
 • çok kalabalık, yoğun ve bu yüzden çalışanları yılmış ve saygısızlaşmış hastane. beyin travması geçirip 2 hafta sonra baş ağrısı ile sabah saat 8'de acilden giren birini 15.00 surlarında normal poliklinikte "randevusuz" geldiği için anca bakan hastane. beyin cerrahinin yoğun bakımındaki hemşire ve hasta bakıcıları çok tatlıdır ama, gecenin körü size kek ve süt getirecek kadar hatta. ama, özetle, orada tanıdığınız yoksa ve acil giriş yapmanız gerekiyorsa ufuk üniversitesi rıdvan ege araştırma hastanesi'ne gitmeniz önerilir, yakınlar!
 • aciline son başvurduğumda, içeriye yanımda kimseyi almayan - gerçi beni de yaklaşık 50 dk kapıda beklettikten sonra içeri alan- , ardında da hayatımda gördüğüm en büyük şoklardan birini yaşatarak, elime gerekli malzemelerin kağıdını tutuşturup, bir camekan gösterip, oradan serumumu alıp gelmemi, öyle takacaklarını söyleyen hastanemsi. ağzımı bile açabilecek durumum yokken yaşadığım bu sahnenin ardından, odada hastasının yanında bekleyen - ki ona da sırf hastası çok yaşlı ve çok ağır olduğu için izin verilen - bir ablamızın, kendi hastasını bırakıp, benim için doktorlarla çatır çatır kavga ettiği, neredeyse ağlamama sebep olan bu olaydan sonra lütfedilip serumumun takıldığı servise sahip yer.
 • ankara'daysanız ve bir rahatsızlığınız varsa, buradan başka gidebilecek daha iyi bir yer yok sanırım. personelin nezaketi ve hastanenin temizliği on nümero.