şükela:  tümü | bugün
 • rte ve akp zihniyetinin atatürk'e hitap şekli. atatürk dememeye dikkat ediyorlar. mecbur kaldıklarında gazi diyorlar veya gazi mustafa kemal...
 • atatürk diyemeyen bir kesim var ya onlar mecbur kalınca bu şekilde isimlendirirler gazi mustafa kemal atatürk'ü. o kadar korkarlar,sevmezler.
 • atatürk te türk sözcüğü geçtiğinden dolayı akp gürühunun kullandığı isim.
 • yanlış anlaşılmasın ama ben voldemort diyemeyen hogwarts çocuklarına benzetiyorum atatürk yerine gazi mustafa kemal demeye kasan elemanları.

  adamın çok komplike bir düşünce mekanizması ol(a)madığı için ne demek istediği açık: ben sadece çanakkale zaferini kazanan mustafa kemal'i kabul ediyorum.

  demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti olan türkiye cumhuriyeti'ni kuran kişinin adını anmayarak protesto ediyorum. atatürk diyemiyorum. çünkü dinimiz amin.

  aslında ikisi aynı kişi ama napacaksınız beyler bu ülkede kolay yobaz olunmuyor.
 • büyük komutan, büyük lider.

  mahalle sınırları içinde, kendisini dünya lideri zanneden bazı politikler gibi fotoğraf stüdyolarında, yüzünde bir karış boya ile fotoğraf çektirmemiştir.
  hatta belki de hayatında fotoğraf stüdyosunun önünden bile geçmemiştir, doğal bir insandır, bir takım halk için hizmet diye orasını burasını yırtan sözde kravat takmadığı için halk ile özdeşleşeceği tüyosunu danışman kişilerden almış politikacılar gibi yapay değildir.

  onlarca image maker'ın şu gömleği giyerseniz afrikalılar güvenir, kırmızı giyme sel alır, bordo giyme ruslar darılır akıl vermesi ile de işini yapmamıştır, kendi kararlarını kendi alır, mitinglerde konuşacakları danışman ordusu tarafından yazılmamıştır çünkü özgüven sahibidir, iki kelimeyi bir araya getirecek kadar hitabet zevki ve yeteneği vardır, çakma hatiplerle karıştırılmaması gerekir.

  dünya lideridir, kaç millet kaç ülke bu adamın büstünü, heykelini ülkesine dikmiş, adını caddelere vermiştir, çevresindeki üç beş yalakanın sen dünya liderisin diyen sanallar için söz konusu olmayan bir durum bu.
  gerçek dünya liderinin en büyük hasmı olan komutan dahi ölüm yıldönümünde kendisine saygı duruşunda bulunmuştur, sanallar öldükleri gün unutulacaktır.

  seçim billboardlarında menfaat sağlayanlar tarafından sahibi olmadığı bir takım nitelikler fotoğrafların üzerine yazılıp, roma sirki maymunları gibi şehrin dört tarafında teşhir edilmemiştir.
  çünkü kendisinin kimseye bir menfaat sağladığı görülmemiştir, işte bu sebepten adı sanı bir çok kötü sıfat ile addedile gelir, eğer vatan toprağını peşkeş çekip milletin idealini yabancılara satmış olsa, makus talihi yenmek yerine işbirliğine girseydi bugün adı altın harfler ile anılacaktı bir kesim insan tarafından.
  milletin kaderini şahsi çıkarları uğruna satılığa çıkarmadığı için adına leke atılan bir kahraman, yüzyıl binyıl sonra değeri anlaşılır bugün hakkında kötü konuşanlar o gün mezarlarında secdeye gelir ama ne kıymeti var.
  değerini anlamış bir kısım insanın saygı ve sevgisi yeter de artar bile, çakma kahramanlara takan, menfaat için babasını, vatanını milletini satacak soysuzların sevgisine ihtiyacı yoktur, paraya iman eden yavşakların saygısına hiç.

  hakkında bir allah'ın kulu çıkıp hırsız da diyemez varlığını türk milletine miras bırakmıştır.

  anlayana...
 • ulu önder ve başkomutan mustafa kemal atatürk'e bazı kesimlerce(başta rte olmak üzere) uygun görülen hitap şekli.

  doğrusu için (bkz: mustafa kemal atatürk).
 • çapulcuları yeterince çıldırtmaya yeten hitap şeklidir. zira yıllarca kendilerince doğru gördükleri bütün tarafları yalan yanlış ezberleten, beğenmedikleri yönlerini de direk eleştiren bu güruhu bu şekilde de olsa kızdırmak ve çıldırtmak gerekir.

  (bkz: allah rahmet eylesin ey gazi)
 • türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu ve 1. cumhurbaşkanı olan mustafa kemal atatürk’ten bahsederken kullanılan ifade. isim.

  ---

  (bkz: recep tayyip erdoğan sözlüğü/#66344997)

  sözlüğün tamamı, videosu ve orijinali: https://haber.140journos.com/…-sozlugu-5a68b82c39cb

hesabın var mı? giriş yap