şükela:  tümü | bugün
 • guzide bir okulumuz
 • 1982 yılında kurulan ankara merkezli üniversitedir.
 • barindirdigi okuz yaradilisli insan sayisinin coklugundan dolayi okunmasi zor uni. (oruc tutmassin laf ederler, sac uzatirsin tuvalette sikistirip hesap sorarlar vs.)
  (bkz: yurdum kirolari)(bkz: mhp)
 • gormedim, duymadim, bilmiyorum...
  -abi essekler miksin ki bilmiom!!!!!!!! nuri'ye sorun, o biliodur
 • türkçülüğe inanıp azimle kasmaya çalışan benim gibi bi adamı bile türkiyedeki milliyetçilikten usandıran yararsız ve bir o kadar da zararlı kabadayıların yuvası
 • öğrenci yerine ülkemize maganda ve berduş ve kabadayı tipli insanlar yetiştiren öğretim görevlisi kimliğinde dolaşan kişilerinde öğretim ve eğitimden payını almamış kişlerden oluşmuş olmasıyla meşhur olan ve kız arkadaşınızla bile arap gelenekleri doğrultusunda elele dahi gezmenizin yasaklandığı üstelik kapısına bu kişilerce" üniversite" diye yazan bir tabela asılmış olan korku ve dehşet yuvası.burada sınav adında yapılan şeylerinde bu kurumda çöreklenmiş ve kendini ülkücü yada alperen olarak niteleyen kişilerin yandaşlarına soru ve yanıtları dağıtması şeklinde yapıldığı yer.ve dolayısıyla gerçek dünyada bu yerde uygulanan sınavların ve buradan alınan diplomaların hiç bir geçerliliği yoktur.bu en iyi buradan mezun olduğunu söyleyen kişilerle konuşmaya çalıştığınızda fark edilir.
 • hürriyet gazetesi yazarı yalçın bayer bugün köşesindeki "arka bahçe değil ikametgáhtır"başlıklı yazısında gazi üniversitesi olgusunu aşağıda görüldüğü biçimde özetlemiş:

  mhp-gazi üniversitesi tartışması

  ‘gazi üniversitesi mhp'nin arka bahçesi’ (19.7.2002) yazısına çok tepki geldi. bunlardan telefonla arayan gazi üniversitesi'nden bir öğretim üyesi, ‘‘mhp, gazi'nin park ve bahçesi değil, asıl ikametgáhıdır. keşke her şey okurunuzun anlattığı kadarıyla kalabilse’’ dedi.

  ne kadar mağdur olan hoca varmış... herkesin başında kılıç sallanmaktaymış. yani soruşturma... tüm öğretim üyeleri sindirilmiş durumdaymış. atılanlar, sürülenler, çeşitli haksızlıklara ve baskılara maruz kalanlar... korkularından ses çıkartamıyorlarmış.

  ama bazıları da var ki, cesaretle konuşabiliyorlar. (isimleri bizde saklı). gazi ile ilgili şimdilik bazı bilgiler aktaralım:

  basın haberlerine göre rektör rıza ayhan'ın 6 arkadaşı, ev adreslerini göstererek şirket kurdular. üniversitenin bazı alımları bu şirket üzerinden yapılıyor. bu olay ortaya çıkınca şirketin hisseleri üniversite vakfına devredildi mi?

  rektör ayhan, gazi tıp fakültesi döner sermayesi'nden ayda ne kadar almaktadır?

  kaç öğretim üyesi, üniversiteden atıldı, sürüldü veya soruşturmalarla cezalandırıldı? (örneğin prof. haluk günuğur, prof. turhan uslu ve doç. ahmet çiğdem üniversiteden uzaklaştırıldı. doç. bahir güneş türközer ve prof. turhan uslu, kastamonu'ya sürüldüler. prof. ahmet ömer koçak, 100. yıl üniveritesi'ne kaçmak zorunda kaldı.)

  ‘‘en önemlisi’’ diyor okurumuz öğretim üyesi:

  ‘‘şu an gazi üniversitesi'nde bulunan yöneticilerin ve bilhassa genç nesli hazırlayan öğretim görevlilerinin bulundukları yere nasıl geldikleri araştırılmalı ve insanların gözleri önüne serilmelidir. acaba geçmeleri gereken yollardan, aşamalardan hakkını vererek, uğraşarak ve gelişerek mi geçmişler? yoksa çekirge misali üç sıçrayışta prof. mu oluvermişler? bu sıçramalar sırasında hangi nitelikli, istekli, özverili ve çalışkan insanların hakkını yemişler?

  gazi'de iyi bir eğitim yapılabiliyor mu? siyasetten buna vakit ve imkán kalıyor mu? yabancı dil de dahil olmak üzere hiçbir özelliğe sahip olmayan yetersiz eğitimcilerin yetiştirdiği gençlikten, yani gelecekten hiçbir umudum kalmadı.’’
 • mimarlık bölümünden mezun olmanın pek olası olmadığı üniversite*.
 • turkiye'nin baskentinde bulunan, yuksek egitim kurumu vasfini tasiyan bir universiteden beklenmeyecek olaylara sahne olan kurum. ramazan'da oruc tutmayan ogrencilerin hasat edildigi, buna karsin ogrencilerin protestosuna karsilik okul yonetiminin tutum olarak ramazan'da kafeteryalari iftara kadar kapatmayi tercih ettigi, bu nasil anlayis dedirten yurdum universitesi.

  http://www.radikal.com.tr/…02/11/20/haber_57141.php
 • iktisadi ve idari bilimler fakültesine ülkücü manyakların bulaşamamış olduğuna acaip sevindiğim ama gel gör ki 500 metre ilerisindeki teknikokullar yüzünden hergün hayatımı karartan üniversite... allahtan rektörlükte işimiz olmazsa teknikokullara çıkmıyoruz da rahatız...