1. belli bir kesim öğrencisi yoktur her okulda olduğu gibi farklı öğrencileri vardır. bazı konularda çok takdir etmesem de sosyal olarak eksikliğini hissettirdiği yanlar mesela onun dışında hiç fena değildir. eğitimi çoğu okuldan iyidir, akademisyen kadrosu gerçekten kalitelidir. eleştirilebilecek yanları var ama tamamen eleştirmek de yanlış, her okulun eleştirilen yanları var.
  2. web sayfasında bulunan sorunlarınız için kısmından her türlü istek, şikayet ve önerilerin iletilebildiği ve bunların dikkate alındığı, cevaplandığı üniversite.
  3. ülkücülük anlayışları "kafa kesmeyiz, racon keseriz" olan nadide okulumuz.
    yüzeysel düşününce "niye okulumuza çamur atıyorlar yaaa okul gayet güzel bi kere üstelik merkezdeee hıhh ! "
    derinlemesine düşününce "içinde yemek yemek için adam gibi bir yer bile yok, varın gerisini siz düşünün"
  4. an itibariyle tüm kantinlerinde fiyatların boykot edildiği üniversite. bilmiyorum tarihinde daha önce olmuş muydu ama kantine giremeyince şaşkınlıktan ağlayacaktım neredeyse.
  5. ilan ile personel alırken tc no eklemeyi unutan kurumlardan birisi olmuş. kişiye özel çok ilan görmüştüm de bu bir başka özel.

http://ilan.memurlar.net/ilan/23172/

bu kamu ilanı gibileri artık haber değil ülkede. normal olanı bu anormal olan hala emeği ile bir yerlere gelmeye çalışanlar.
  6. reyislerimizin sadece kantin fiyatlarını değil, yemekhanede aynı gün alınan ikinci yemeğin 5 lira oluşunu da boykot ettiği okulumuzdur.
  7. bir zamanlar benimde ikamet ettiğim,kampüsün hemen yanındaki öğrenci misafirhanesini tokiye vermiş üniversitem. belki türkiye'de kız ve erkek öğrencilerin aynı binada kaldıkları tek üniversite yurduydu. yemekhanemiz ve kantinimiz ortaktı, katlara ortak merdivenlerden çıkıyorduk. bina daha on yıllık bile değil ne sebepten yıkılıyor anlamadım. zaten gazi üniversitesi anlışalamayan icraatlarıyla ünlüdür. şaşırmadım ama üzüldüm. hem şu an orada kalanlar için hem de çalışanları için.
  8. cwts leiden ranking 2013 sıralamasında, cambridge ve yale'in önüne geçerek matematik ve bilgisayar bilimi alanında dünya 19.su olmuş üniversite.

leidenranking
    field kısmını mathematics and computer science seçiniz.

görüldüğü gibi, listedeki diğer üniversitelerin aksine, yine listede 2. olan ege üniversitesi'nin ve gazi üniversitesinin ortalama başarı yüzdesinin güven aralığı çok geniş, sapma çok büyük. buna da şükür. seneye listenin en altlarında görmemek dileğiyle, tebrik edilesi üniversite.