şükela:  tümü | bugün
 • kampüs alanı gayet güzel ve ferah, 'oralı olmanın ayrıcalık' olduğu bir üniversitedir..
 • bir zamanlar benimde ikamet ettiğim,kampüsün hemen yanındaki öğrenci misafirhanesini tokiye vermiş üniversitem. belki türkiye'de kız ve erkek öğrencilerin aynı binada kaldıkları tek üniversite yurduydu. yemekhanemiz ve kantinimiz ortaktı, katlara ortak merdivenlerden çıkıyorduk. bina daha on yıllık bile değil ne sebepten yıkılıyor anlamadım. zaten gazi üniversitesi anlışalamayan icraatlarıyla ünlüdür. şaşırmadım ama üzüldüm. hem şu an orada kalanlar için hem de çalışanları için.
 • cwts leiden ranking 2013 sıralamasında, cambridge ve yale'in önüne geçerek matematik ve bilgisayar bilimi alanında dünya 19.su olmuş üniversite.

  leidenranking
  field kısmını mathematics and computer science seçiniz.

  görüldüğü gibi, listedeki diğer üniversitelerin aksine, yine listede 2. olan ege üniversitesi'nin ve gazi üniversitesinin ortalama başarı yüzdesinin güven aralığı çok geniş, sapma çok büyük. buna da şükür. seneye listenin en altlarında görmemek dileğiyle, tebrik edilesi üniversite.
 • üniversite adını haketmeyen, gerici, faşist ve terörist yuvası yer.
  bir yer düşünün ki insanların fikirlerine, düşüncelerine, hareketlerine saygılı olmasın ve burada eğitim öğretim bilim yapılmaya çalışılsın. zihniyeti ile tamam çağdışı ve rezil bir yer. öğrenci profili olarak cemaat ve ülkücü toplamının yüzde 70'tir. geri kalanlarda okula gelmez zaten.
  eğer sıradan bir öğrencisiyseniz buradan kesinlikle bir beklenti içine girmeyin. ha beklenti nedir, sosyal bir hayat, iyi bir arkadaş çevresi sağlam bir eğitim. kendinizi okul ile kısıtlarsanız büyük ihtimalle okulu bırakırsınız. bu sizin için hayırlı olur gerçi.
  burada öyle insanlar vardır ki ''ben bunlarla mı aynı mesleği yapacağım?'' dersiniz. ''bunlar mı okumuş?'' buradaki yaratıkları görüp sokakta, okumamış ama insanlara saygısı olan amcalara teyzelere sarılasınız gelir.

  bu 'yer' hakkında ''her fakültesi aynı değil'' ''benim başıma öyle bir şey gelmedi'' ''tıp fakültesinde, gölbaşı kampüsünde filan olmuyor öyle şeyler'' gibi şeyler söylenebilir. külliyen yanlıştır. bu sözleri söyleyen yavrucağın olan bitenden haberi yoktur.

  velhasıl; insanların sindirilmeye çalışıldığı, insanların fikirlerine değer verilmedi, benden olmayanı ezmeliyim gibi hayvani bir dürtü ile yaşayan yaratıkların olduğu, sosyal hayatta başarılı olamamış sorunlu tiplerin, maşa olarak kullandığında mutlu olup dehşet saçtığı 'yer'.

  ey sen üniversite sınavına girmiş genç arkadaş, buraya gelme ve insanları dinleme. gelecekseniz de çok gelinde azınlık olmayın.
 • mimarlığına 6 yılımı verdiğim, bugünkü mimarlık fakültesindeki maket krizinden sonra hiç özlemediğimi farkettiğim, mezun olduğum için sevindiğim okul.
 • tanıdığım tüm mezunlarının mimarlık fakültesinden mezun olduğu üniversitedir. başka bölümü yok mu acaba?
 • ortaçağ barbarlarının kafasını yaşayan medrese. buradan çıkan mimar toki'ye mescit yapar ancak.
  http://haber.sol.org.tr/…ul-edemediler-haberi-72794
 • üniversite olarak düşündüğüm bir okuldu fakat okulu ve şehri görmeye gittiğimde tercihlerimi hemen değiştirmem gerektiğinin kanaatine vardığım bir yer.izmirden gidicek biri için oldukça zor bir şehir.insanları da şehrin havası gibi oldukça soğuklar.ayrıca gazi üniversitesini de çok fazla övgü alamadım genel olarak tercih sıralama olarak en altlara yazmam gerektiğini söylediler.
 • doctrine, less , zend (php) gibi son teknolojiler ile geliştirilmiş yazılım kullandığını hatta bu yazılımı kendi bünyesinde oluşturduğunu #33900258 şu entry ile öğrendiğim kurum.

  ankaralı bir ünversitedir. *
 • gazililerin hiç sevmediği bir üniversitenin mensubu olarak reyhanlılar için yürüyerek bu tepkiyi vereceklerini duyduğumda şaşırmadım desem yalan olur. hatta dedim ki "gazililer yürüyüş yapıyor, helal olsun.". ama sorarım ben size o çiçekler ne? tamam, ben de taş atılmasını çok mantıklı bulan bir insan değilim ama ne olur yani bir kez olsun şöyle düşünseniz?

  "ya tamam, biz polisle hiçbir zaman çatışmadık, mantıklı bulmadık. onlarla derdimiz de yok. ama bu adamlar bırakın üniversitelileri, sokaktaki vatandaşın bile canına kastedercesine biber gazı, gaz bombası kullandılar. suçsuz yere bir sürü insana sağlık sorunu yaşattılar. sadece oturma eylemi yapan ya da slogan atanlara saldırdılar. biz onlara taş atmasak da buna karşı duruşumuzu gösterip onlarla muhattap olmayalım."

  ne var bunu deseniz? nedir yani çiçek vermenin anlamı?

  "iyi ki her sene belli arkadaşlarımızın tekbir eşliğinde ziyaret edip kavga çıkardığı üniversitenin öğrencilerini yaraladınız, hastanelik ettiniz. buyrun, çiçek!" mi demek istiyorsunuz?

  bu kadar da olmamalı. reyhanlı için haklı tepkinizi anıtkabir'e yürüyerek göstererek sergilediğiniz güzel davranışı niye böyle yıpratıyorsunuz? nedir bu polis seviciliğinin sebebi? görevlerini haklarıyla yerine getirip reyhanlı'daki katliamı engelleyemeyen adamlara çiçek vererek mi reyhanlıları düşündüğünüzü gösterdiniz? bravo, bir kez daha yapmışsınız yapacağınızı.

  edit: tepkilerden anladım ki söylemeyi unuttuğum bir şey varmış. eleştiriden zerre kadar anlamayan, küfürsüz ve dilekler belirtilerek yazılmış bir yazıyı bile kaldıramayacak öğrencilere sahip üniversite.