1. an itibariyle tüm kantinlerinde fiyatların boykot edildiği üniversite. bilmiyorum tarihinde daha önce olmuş muydu ama kantine giremeyince şaşkınlıktan ağlayacaktım neredeyse.
  2. ilan ile personel alırken tc no eklemeyi unutan kurumlardan birisi olmuş. kişiye özel çok ilan görmüştüm de bu bir başka özel.

http://ilan.memurlar.net/ilan/23172/

bu kamu ilanı gibileri artık haber değil ülkede. normal olanı bu anormal olan hala emeği ile bir yerlere gelmeye çalışanlar.
  3. reyislerimizin sadece kantin fiyatlarını değil, yemekhanede aynı gün alınan ikinci yemeğin 5 lira oluşunu da boykot ettiği okulumuzdur.
  4. kampüs alanı gayet güzel ve ferah, 'oralı olmanın ayrıcalık' olduğu bir üniversitedir..
  5. bir zamanlar benimde ikamet ettiğim,kampüsün hemen yanındaki öğrenci misafirhanesini tokiye vermiş üniversitem. belki türkiye'de kız ve erkek öğrencilerin aynı binada kaldıkları tek üniversite yurduydu. yemekhanemiz ve kantinimiz ortaktı, katlara ortak merdivenlerden çıkıyorduk. bina daha on yıllık bile değil ne sebepten yıkılıyor anlamadım. zaten gazi üniversitesi anlışalamayan icraatlarıyla ünlüdür. şaşırmadım ama üzüldüm. hem şu an orada kalanlar için hem de çalışanları için.
  6. cwts leiden ranking 2013 sıralamasında, cambridge ve yale'in önüne geçerek matematik ve bilgisayar bilimi alanında dünya 19.su olmuş üniversite.

leidenranking
    field kısmını mathematics and computer science seçiniz.

görüldüğü gibi, listedeki diğer üniversitelerin aksine, yine listede 2. olan ege üniversitesi'nin ve gazi üniversitesinin ortalama başarı yüzdesinin güven aralığı çok geniş, sapma çok büyük. buna da şükür. seneye listenin en altlarında görmemek dileğiyle, tebrik edilesi üniversite.
  7. öğrencilerinin kullanmakta olduğu e-posta adreslerini 'şifreniz güvenli değil, kaldırdık.' diye iptal eden okul. bkz: http://bidb.gazi.edu.tr/posts/view/title/yeni-parola-sistemi-ve-sifre-degistirme-54669

olay aynen şöyle oldu. kendi kendilerine bir 'güvenli şifre' sistemi oluşturalım deyip, bunu da halen e-posta adresi kullanan insanlara haber vermeden yapmışlardır. yani ben, gazi üniversitesi bilgi işlem dairesinin belirlediği 'güvenli şifre'yi oluşturmamışım diye e-posta adresime ulaşamadım. ulan şifre mi yanlış, diye değiştirmiş olabileceğim şifrelerimi bile denedim. ama yok. sonra ne öğreneyim, şifrem güvensizmiş, okulum da beni düşünmüş, iptal etmiş. canım!

şifre tamamen kullanım dışı kaldı, yani o ilk uyarıda yeni şifre oluşturmam gerekirmişmiş de, falanmış da filanmış işte. ve ben bu çok akıllı görevlilerin yediği naneyi bir şey mi oldu acaba deyince, bir iki sorumlu abilerin sitesine bakınca idrak ettim. sen öğrencilerden habersiz 'güvenli şifre' uygulamasına geç ve bu değişik sadece bilgi işlemin sitesinde yer alsın. tam bir ayrıcalık! çünkü ben uyanır uyanmaz bilgi işlemin sitesine girip bakıyorum. her gazili rutin olarak bilgi işlemin sitesine bakar çünkü. evet!

hayır, yapma demiyorum, yine yap ama bize de haber ver. öğrenci sistemine yaz mesela. artık şurdan şurdan yapılacak işlemler de. değişiklik oldu aga de. hepsini geçtim, e-posta sistemine uyarı ekle, şöyle şöyle yeni uygulama var de. ama yok ya, çok zahmetli işler bunlar, hee!

bilgi işlemin şifrelerimize ulaşabilmesine, şifrelerimizin güvenliği hakkında yorum yapıp, sistemi kapatabilmesine de ayrı güzel, ayrı hoş!

işte bunlar hep ayran içmek!
  8. gün geçmiyor ki yeni bir skendal olmasın. daha önce bahsettiğim üzere, gazi.edu.tr ile biten mail adreslerimizin şifrelerini öğrenci işleri güvenli bulmayarak şifrelerimizi iptal etmişti. (bkz: #33540978)

yeni olayımız şu; benim mail adresimle, benim şifremle, ben olmayan bir kişi -polat- bir siteye üye olabilmiş! benim mail adresimle! 30 mart tarihinde iqelite sitesine üye olunmuş ve 2 nisan tarihinde de profilin silinmiş! mail onayı olmadan bir siteye üye olunamaz diye biliyorum. yani bu demek oluyor ki; mailimin öğrenci işlerinin de bildiği şifrem girilerek bu site üyeliğine onay verilmiş!

gazi üniversitesi; anlaşılmaz olayların döndüğü okul. *
  9. üniversite adını haketmeyen, gerici, faşist ve terörist yuvası yer.
    bir yer düşünün ki insanların fikirlerine, düşüncelerine, hareketlerine saygılı olmasın ve burada eğitim öğretim bilim yapılmaya çalışılsın. zihniyeti ile tamam çağdışı ve rezil bir yer. öğrenci profili olarak cemaat ve ülkücü toplamının yüzde 70'tir. geri kalanlarda okula gelmez zaten.
    eğer sıradan bir öğrencisiyseniz buradan kesinlikle bir beklenti içine girmeyin. ha beklenti nedir, sosyal bir hayat, iyi bir arkadaş çevresi sağlam bir eğitim. kendinizi okul ile kısıtlarsanız büyük ihtimalle okulu bırakırsınız. bu sizin için hayırlı olur gerçi.
    burada öyle insanlar vardır ki ''ben bunlarla mı aynı mesleği yapacağım?'' dersiniz. ''bunlar mı okumuş?'' buradaki yaratıkları görüp sokakta, okumamış ama insanlara saygısı olan amcalara teyzelere sarılasınız gelir.

bu 'yer' hakkında ''her fakültesi aynı değil'' ''benim başıma öyle bir şey gelmedi'' ''tıp fakültesinde, gölbaşı kampüsünde filan olmuyor öyle şeyler'' gibi şeyler söylenebilir. külliyen yanlıştır. bu sözleri söyleyen yavrucağın olan bitenden haberi yoktur.

velhasıl; insanların sindirilmeye çalışıldığı, insanların fikirlerine değer verilmedi, benden olmayanı ezmeliyim gibi hayvani bir dürtü ile yaşayan yaratıkların olduğu, sosyal hayatta başarılı olamamış sorunlu tiplerin, maşa olarak kullandığında mutlu olup dehşet saçtığı 'yer'.

ey sen üniversite sınavına girmiş genç arkadaş, buraya gelme ve insanları dinleme. gelecekseniz de çok gelinde azınlık olmayın.
  10. bu üniversitede mimarlık okumak zor olsa gerek. öğrencilerin günlerce uğraşıp yapmış oldukları kilise maketleri, bir gecede birileri tarafından emek hiç sayılarak parçalanabiliyor. buranın öğrencileri sadece camilerden ve avm'lerden oluşan bir dünya düşlüyorlar sanırım. keşke hep rüyada kalsalar da uyanmasalar.

--- spoiler ---

https://www.facebook.com/….628868555&type=1&theater

ne üzücü ki, gazi mimarlık 1. sınıf arkadaşların ürettiği 1/10 maketlerin (şu an öğretim üyelerinden alınan bilgiye göre okul yönetimi) veya bir başkaları tarafından geceleyin yıkıldığını öğrendik....bu gazaba uğramalarının nedeni ise hepsinin kilise maketi olmalarıydı....ne söyleyeceğimi bilemiyorum...evrensel değerler adına, bilim, sanat ve mimarlık adına utanıyor...bu iğrençliği yapabilecek insanların bu ülkenin bir üniversitesinde barınıyor olmasına üzülüyorum...ama en çok bu karanlığın gölgesine yakın bir yerde mimarlığı öğrenmeye çalışan genç arkadaşlarım adına üzülüyorum...lütfen bunu paylaşın, bu vandalizmle ilgili fikrinizi yazın....

--- spoiler ---

gazi üniversitesi hakkında bilgi verin