şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "gazi üniversitesi merkez kampüste bulunan ve bizim (gazinin patileri) büyük özveri ve fedakarlıkla baktığımız küpeli, tasmalı ve aşılı üç köpeğimiz 11 nisan 2018 sabaha karşı yenimahalle belediyesi tarafından macunköy bakımevine götürülmüştür. gazi üniversitesi personeli olan bir şahıs, köpeklerin saldırgan olduğunu gerekçe göstermiş ve gazi üniversitesi merkez kampüsünde bu köpeklerin istenmediğini bakımevine iletmiştir. bu köpekler, herhangi bir saldırıya karışmamıştır. kanun gereği herhangi bir koşul olmadan sahipsiz ama kimsesiz olmayan bu köpekler, köpeklerimiz yaşam alanlarına geri bırakılmalıdır!"

  böyle bir açıklama ile change.org 'da başlatılan kampanya.

  destek olacak yazar arkadaşlara selam ederiz.
 • up up
 • (bkz: up up up)
 • sen üniversitesin! nasıl böyle bir şey yaparlar çok saçma!
 • leşlik ülkenin heryerinde fışkırıyor.
  alçak, kalleş herifler.
  hayvanı böyle yalan bahenelerle ispiyonlayan insana da iftira atar.
 • birkac sene önce yaşadigim benzer bir olayı hatirlatmistir.

  site icerisinde kendi köpegimden ayirdetmedigim zararsiz, kendi halinde, ismini uzun sarı tuyleri nedeniyle "sarı" koydugum bir zavallıcığı goturmustu belediye ekipleri -guya- sikayet uzerine.

  hiç üşenmeden barinaga gidip geri getirmistim. öyle berbat bir atmosfer vardi ki barinakta, kalan diger köpeklere bir şey yapamamak daha cok üzmüştü..birkac ay sonra, benim olmadigim bir dönemde bir daha götürdüler. bu defa getiremedim.. barinakta da bulamadim cunku.

  ne kendi ruhumuzu ne de şu masum canlıları rahat birakiyoruz. meşguliyetlerimiz yok, toplumun her köşesi agir işsiz kayniyor, mutsuzuz, hem de cok mutsuzuz..

  bir an önce geri gelmeli o yavrucaklar yuvalarina..
 • sonuna kadar desteklediğim kampanya. üniversite denilen kavramın niteliklerini yansıtmayan bir yanlış.
 • ilk başta gazi üniversitesisinin meşhur ülkücüleri ile ilgili sandım başlığı ama değilmiş harbi patileri olan köpeklermiş*. up up
 • gazi üniversitesi öğrencisi olarak diyeceklerim var. konunun geçtiği merkez kampüste değil benim fakültem. ama bizim bölümün çalışma salonu bütün yıl ağzına kadar dolu olduğu için eskiden sık sık merkez kütüphaneye gidiyorduk. sokak köpekleri gündüz tatlı olabilir. ancak gece gerçekten terör estiriyorlar. apartmanının yanında 30a yakın köpek olan birisi olarak söylüyorum. merkez kampüsü ele geçirmişlerdi adeta.

  hele hele bir de insanların sınavlarının bittiği, kütüphanenin boş olduğu bir gece oradaysan vay haline. yemek yedirtmiyorlar aq. 3 saat kesintisiz uluyan orospu çocuğu siyah köpekten bahsetmiyorum bile, sadece güvenlik kısmı bile sıkıntılı.

  duyar kasmaya gerek yok. hayvanı sokakta besleyip hayvan severlik yapmak iki yüzlülüktür.

  edit: acilin ben bilirkisiyim'in attığı mesjadaki gibi, kampüs köpeğin doğal yaşam alanı değildir. yani yerinden yurdundan etme kesinlikle mevzubahis değildir.
 • (bkz: üç köpeğimiz)
  özendiren talep. keşke bizim de üç köpeğimiz olsa.
  odtüde o küpeli tasmalı köpeklerden en az 50 tane vardır. onun bir 3 katı da yabaniler. buyrun bizim köpeklerin hepsini alın. üniversiteler arası dayanışma olur hem.