şükela:  tümü | bugün
  • an itibari ile, web sitesine ders programına bakmak için girilmek istendiğinde

" *** hata oluştu ***
    ders alma size açık değil."

diye bir mesaj vermektedir.

sanki ders almak isteyen var, ne mantıksa artık. bir de en alta "server : 1 tarafından 0.0008 saniyede cevaplandı." yazmışlar, aferin.
  • giderek gelişmesi gerekirken ilkelleşme çabası içerisinde olan gazi üniversitesi'nden bir yenilik daha geldi; artık öğrenci işlerine giriş yapabilmek için o dönemin harç ücretini yatırmış olmanız gerekiyor. aksi takdirde öğrenci no ve şifrenizle giriş yapmaya çabaladığınızda

*** hata oluştu ***

bu döneme ait harç bedelini henüz yatırmamış/eksik yatırmış görünüyorsunuz...

gibi bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz.

evet harç ücretimi yatırmadım ve ne kadar yatırmam gerektiğini öğrenmek için öğrenci işlerine giriyorum zaten. bankada sürpriz olcak artık harç miktarı.
  • yıllardır çok tecrübeli bir gazi üniversitesi öğrenci işleri web sitesi kullanıcısı olduğum ve sitenin her bokunu gayet iyi kullanmayı bildiğim halde harç miktarımı bana göstermemekte ısrar eden kurumdur.

yurtdışındaki üniversiteler de zerre kadar pipimde değil kimse kusura bakmasın, türkiye'deki bir çok üniversite ders kaydını ve danışman onayını farklı şehirlerde olanlar için internet üzerinden hallederken gazi üniversitesi hala "yüzyüze danışman onayı" gibi sikko bir sistem uyguluyorsa buna ilkellik derim.

edit: ha harç diyorduk, okulda bilmemkaçıncı dönemimdeyim bugüne kadar harçlarımı hep son gün yatırır, yatırmadan önce de sisteme girer öğrenirdim. bu dönem gelen bir uygulamayla artık yatırmadan sisteme giremiyoruz, tabi bu ibneliği özellikle bana yapıyorlarsa şaşırmam o ayrı.
  • her sene farklı sorunlar çıkarmaya başlayan kurumdur. 6 yıl olmuş gaziye gireli ben girdiğimde daha iyiydi. her sene farklı bir uygulama atıyolar ortaya her senede farklı bir rezillik oluyor. geçen sene 5 kuruş yüzünden ders kaydı yapamayanlar (öğrenci hatası yok harcı tam yatırmışlardı), kafasına göre ders seçip bana değiştirme şansı vermeyip ancak iki hafta sonra danışman onayları gelince hata verip dersimi silip iki kredimi hiç etmesi felan derken şimdi de başka bir güzellikle karşı karşıyayız. para yatırmadan ne kadar para yatırmamız gerektiğini göremiyoruz. ki dediğim gibi geçen sene eksik fazla yatırdığı için bir çok arkadaş rezillik çekmişti. bankada görcez artık durumu.
  • yaz okulu ön kayıt ücretini yatırmayanlara bahar dönemi final notlarını göstermeyen dolandırıcı kurum.

notlarını ve hangi derslerden geçip hangilerinden kaldığını, hangi derslerden yaz okuluna kalman gerektiğini görebilmek için bir miktar para yatırman gerekiyor. parayı yatırdın ve baktın ki bütün derslerden geçmişsin ve yaz okuluna ihtiyacın yok, o zaman yatırdığın parayı bağışlamış oluyorsun. harika değil mi?
  • öğrenci sayfası girişi 2003 yılından bu yana değişmemiştir.
    https://ogrenci.gazi.edu.tr/ogrenci/
  • memurları akıllara zarar yerdir.
  • diplomaları basmak için 6 ay çeşitli bilimsel çalışmalar, deneyler yapan, özel tasarımcılarla anlaşıp diploma tasarlatan, sonra özel matbalarla anlaşıp çok acayip basım teknikleri ile diploma bastıran öğrenci işleridir.

lan ankara'da işim gücüm var. daha ayakkabılarımın %70'i bile orada! her işimi bir gidişte halledeyim istiyorum ama nerdeee... adamlar bütün yazı 3-5 ayakkabıyla geçirttirdi bana allahsızlar.
  • öğrenci işlerinde çalışan memurelerin sözde yoğunluktan telefonları haftalarca açmaması sonucu insanları mağdur eden bir birim.
    allahlarından bulsunlar.