şükela:  tümü | bugün
 • 1998 yılında ilk kadrosunda 60 numara ile yer aldığım ancak tarihindeki ilk maç olan odtü hazırlık maçının ardından bir parmağımı, aradan geçen iki aydan sonra antremanda yine aynı parmağımı kırdığım için terk etmek zorunda kaldığım takım.
 • bünyesinde bulunmaktan gurur duyduğum 20 numaralı formasını kaptığım ve içinde 42 adet can ciğer kardeşim olduğu kardeşler takımı...
 • bu sene itibariyle, kendi red zoneunda da rakip red zoneda da, 1 ve 5te de 4 ve 30da da, şaşmadan goal line offense formasyonundan koşu ofansı uygulayan takım.. genelde bir iki fake sonrası halfback ya da tightende topu verip 10 kişi rakibe çullanıp koşarak yard almaya çalışıyorlar.. bu oyunla başarılı skorlar alırlar mı bilemiyorum ama inanılmaz keyifsiz bir oyun seyrettiriyorlar amerikan futbolu severlere.. izleyiciler bir süre sonra sıkıntıdan, aynı oyunu izlemekten "acaba bu kez kim topu taşıyacak" iddialarıyla maçı renklendirmeye çalışıyor.. bu hücum formasyonu nedeniyle defansları da rush offenselere karşı iyiyken pas oyunlarında bayağı çuvallama potansiyeline sahip.. belki eldeki malzeme budur ama kerem'den daha yaratıcı bi gameplan beklemek yersiz değildir diye düşünüyorum..
 • 2008 yili universite ligi sampiyonu olmayi namalup hacettepe red deers takimini yenerek hak eden takim. oldukca kapali ve az pasli oyunlarla izlemesi cok keyifsiz bu takim final macini beytepe kampusunde 36-18 kazanmistir.

  ben de odtu falkonu taraftari olarak final macinda

  ne odtu ne hacet
  hepsi oldu mazi
  iste geliyor
  sampiyon gazi

  seklinde bagirmisimdir. pardon.
 • akıllı takım gazi warriors akıllı.

  türkiyede klasik tabirle 'yeni yeni gelişen' amerikan futbolunu, bu sporu yeni öğrenen insanların nasıl oynayacağını belki tahmin ederek daha çok öngörerek kendi oynu stili haline gatirmi$lerdir. belki hacettepe red deersdaki oyuncular kadar yetenekli oynucusu yoktur, fakat futbolu, çoğu diğer takımın yaptığı gibi, amerikan rüyasında ya$amaktan, görsel öğelerle(daha çok pas oyunu, uzun paslar, gereksiz ko$ular vs.) süslemekten çok kendine has stiliyle bu farkı kapatmış hatta öne bile geçmi$tir. tabiri caizse elindeki malzemeyi en iyi $ekilde kullanmasını bilmekten çok, akıllı bir $ekilde kullanmasını bilmi$tir.

  çe$it çe$it ti$örtler, kolej montu, eşofman takımı vs. bir çok $ey derken her yerde ürünlerini görmek, ankaradaki futbol sevenler adına sürprizden öte i$ini bilen warriors takımının becerisidir, ba$ka bir takımın taraftarı olsam da takdire $ayandır.

  son $ey olarak ba$arıyı, büyüklüğü kaldırmak ba$ka bir büyüklük ister bu da her insana nasip olmaz. bunlar, kendilerini kaf dağında gören bazı gazili oynuculara birileri tarafından hatırlatılırsa daha iyi olur.
 • çıkışa geçmek için hacet maçını yenmeyi bekliyorlarmış. 2008-2009 uni lig sampiyonluk maçı için 3 mayıs pazar günü odtü devrim stadında odtü falcons ile karşılaşacaklar. güveniyoruz, uni şampiyonluğu bekliyoruz tekrar.
  bir de 17 mayıs'ta pro lig maçında hacet'in kabasını alırlar, bu sezon böyle biter. pro lig bu sene gitti ama olsun, hacet'in yeri ayrı ne de olsa.

  *
 • 2008-2009 sezonu uni lig sampiyonu. odtu falcons ile geçen final macini yerinde izleyemesek de gonlumuz onlarin yanindaydi.

  tıııı tııı... *
 • üniversite yıllarında 2 sene oyuncu ve 1 sene yardımcı antrenör olarak içinde bulunduğum amerikan futbolu takımı. toro ve traktör lakaplı 2 efsane linebacker ise zannımca takımın en iyi oyuncuları. double wing oyun stili ise az gelişmiş türkiye futbolu için ideal olsa da diğer takım ve izleyiciler için gerçekten çok sıkıcı.