• efsane insan, şahane doktor. ülkenin aydınlık yanı, ayın hep on dördü.
    akıl, yetenek, vizyon, hoşgörü, çalışkanlık ve adalet bir insanda birleşince nasıl güzel bir profil çıkıyor ortaya, nasıl da tadından yenmiyor. işte öyle benzersiz bir terkip gazi hoca.
    yaydığı ışık yalnız kendini değil ülkeyi ve dünyayı da aydınlatıyor, ah bundan âlâ onur mu olur?

durduk yere aklıma geldi şimdi, ömrü uzun olsun. baktım, doğum gününe daha çok varmış. olsun, iyi ki de var, iyi ki de doğdu.
  • "modern nörocerrahinin babası" gibi tamlamalar ile tanıtılan hocanın sözlükte yalnızca 2-3 sayfalık ilgi görmesi herkesin ayıbı. yarın öbür gün hayatını kaybetse çok iyi hocaydı, çok iyi cerrahtı cümleleriyle dolacak burası. halbuki şimdiden birileri bir şeyler yazsa belki de bazı kimselerin hayatını değiştireceksiniz.

gereken değeri vermemek koca ülkenin ayıbı. kendisi nörocerrahi alanında süperstar klasmanındadır.
  • her türk hekiminin, hele de benim gibi beyin cerrahisine gönül vermiş insanların önünde rol model olmuş ''yüz yılın en iyi beyin cerrahı''

darısı benim başıma...
  • yaklaşık 7 yaşındayken doktorum olmuş kendisi yüzyılın en iyi beyin cerrahlarındandır.
  • hakkettiği hürmeti yaşarken görebilen ender insanlardan.
    genç, yaşlı, cahil, eğitimli demeden herkes ile konuşan, dinleyen ;mütevazılığında hiç ödün vermeyen güzel insan.
  • türkiyeli değil tek milletiyelidir pis faşistler sizi.*
  • türkiye için atatürk ne ise tip dünyası için (bakın sadece uzmanlık alanı değil, tüm tip dünyası) yaşargil hoca odur. ömrün uzun olsun hocam.
    edit: imla.
  • nöroşirurji okurken çok defa karşıma çıkan ve beni her defasında gururlandıran büyük insan. sizin gibi insanlar sayesinde biz de iki heves edip de bir şeyler yapmaya çalışıyoruz hocam..
  • soyle bir ozgecmise sahip insan.

http://www.yeditepeepilepsisiz.com/doktorlar/5/

mikronöroşirurjinin babasi olarak da kabul edilen kisi. amerikan nörolojik cerrahlar kongresi “yüzyılın adamı1950–2000” ünvanı sahibi.
  • belki binlerce insanın hayatını kurtaran, aldığı ödüldeki gibi yüzyılın doktorlarından biri olan ancak ülkemizde tıp fakültelerinde bile yeterince bilinmeyen, acilen otobiyografisini yazması gereken akademisyen.
hesabın var mı? giriş yap