şükela:  tümü | bugün
 • eskiden odtunun bir kampusu olan universite.
 • ama sonradan ozellikle muhendislik bolumlerinde odtululerden daha kaliteli muhendisler cikaran universite.
  meslek yuksek okulu bolumleride gayet basarilidir.
  http://www.gantep.edu.tr/
 • gaziantep üniversitesi'nin bir kaç özelliği:
  1- kız oranı nispeten azdır. özellikle mühendislik fakültelerinde kız başına yaklaşık 15 erkek düşmektedir. güzel olmayan tipler bile çok ilgi görür ve çoğunun götü havadadır.
  2- öğrencilerin çoğunluğu yereldir ve kenti yönlendiren bir gençlik yoktur. üniversite gençliği diye birşey "dışarıdan" gösteremezsiniz.
  3- mühendislik fakültesini bitirmek çok zordur. 4 senede bitirenleri alnında öpülür. ben de bu arkadaşlarla tanışmak isterim.
  4- inanılmaz geniş bir kampüs alanı vardır ama kullanılan alan çok ufaktır.
  5- dışarıdan gelen öğrenciler özel bir rejim uygulamıyorsa 2-3 sene sonunda ekstradan 10-15 kilo ile memleketlerine dönmelerine ve ailelerin "üniversite sana yaramamış" denmesi yol açar. (bkz: ciğer kebabı) (bkz: antep lahmacunu) (bkz: yuvarlama)
 • 2005 yılı yaz okulunda açılan mühendislik dersleri için yüzde 46'lık faizle kredi başına 47ytl para toplayıp, altı hafta boyunca öğrencileri parasızlıktan dilendiren, bir ay sonra da işlettikleri paranın cüzzi bir miktarını öğrencileriyle paylaşan ilim irfan yuvası.
 • öğrencilerin kendi kendine ''acaba ben buraya niye geldim?'' ya da tam tezatı ''evet az kaldı!mezun olunca tüm bu sıkıntılara değecek'' gibi duyguları aynı anda hissetmesine neden olan üniversite.
  sıkıntılara değecek hissine kapılırsınız çünkü mühendislik fakültesinde eğitim %100 ingilizcedir ve yabancı diller bölümündeki hocaların çoğunluğu kariyerli hocalardır, birazda sizin ingilizceye yatkınlığınız varsa geliştiğinizi farkedersiniz.
  ya da tam tersi ahh salak kafa niye burayı yazarsın diye pişmanlık duyarsınız çünkü hem üniversite ortamından yoksunsunuzdur hemde derslerden bunalırsınız. açıkçası kesin kararımı bende gelecekte verecem.
  sıkıntıların argümanı olarak bikaç link:
  http://www1.gantep.edu.tr/…/exam/ep106-2005-mt3.pdf (2005 genel fizik dersi final soruları)
  http://www1.gantep.edu.tr/…/exam/ep106-2004-mt1.pdf (2004 genel fizik dersi 1.midterm soruları)
  ohaa seslerini duyar gibiyim...
 • egitim olarak belki hala odtu'nun egitimini takip etmektedir belki, onun etkisi vardir hala bilmiyorum tam olarak; ama kampus duzeni, cevre duzenlemesi anlayisi nedeniyle kampuste iki farkli universitenin varoldugu zannina ulasilabilecek universite... odtu binalarinin bulundugu yerler, cimenlik ve en kucuk bos bir yer bile cam dikilerek dolu hale getirilmis ve bina cam agaclariyla cevrilmisken, yeni binalarin cevresinde dokuntu oyun sahalari ve tarlalar vardir. ki bu tarlalar surulmus haldedirler. cam agaclarinin altlari bile tarla misali surulmustur.. zaten kampuste batiya dogru gidildikce fistik tarlalari bulunmaktadir.. doner sermaye olgusu geliyor bir yandan akla, gerci universitede ziraat fakultesi bulunmamakta, belki ziraat fakultesi icin yatirim yapmaktadirlar, bilinmez....
 • ders çalışmayı sevenler için çok uygun bir okul.. sevmiyorsanız, ben üniversite hayatı yaşayacağım diye düşünmeyin.. ne coşkun prepler gördü bu üniversite bir bilseniz.. hepsi kuruyup pörsüdü..
 • öğrencilerinin yüzme havuzuna damsız girmesine izin vermeyen ilim irfan yuvası.
 • türkiyenin hakkı yenilen üniversitelerinin biridir. 3 senemi geçirdiğim üniversitedir aynı zamanda.gaziantep şehrinin çok büyük ve gelişmiş olması buna karşın üniversitedeki öğrenci sayısının şehre nispeten az olması nedeniyle öğrencinin kente etkisi çok azdı. bu da bu üniversite öğrencilerinin yaşamını tamamen etkilemekteydi. ellerinde sadece kampüs ve geniş bağ-bahçe alanlarında üzüm toplamak imkanı vardı. belki değişmiştir şimdi tarla felan kalmamıştır.

  öğrencilerinin başarısız olmasında bana göre en büyük etken hocaların ve eğitimin odtü kalitesinde olmasına rağmen öğrencilerin bu seviyenin aşağısında kalmasıydı (500 puanla gelen öğrenciye 600 puanlık öğrencilerin aldığı eğitimi verilmesi). sınavlarda sorulan sorular oldukça zor olurdu. hatta gaziantep üniversitesinde girdiğim bir fizik sınavının sorularını, antep i bırakıp geçtiğim (bkz: kocaeli üniversitesi)nde fizik hocasına gösterdiğim zaman bırakın çözmeyi soruları tükçeye çevirememişti.