şükela:  tümü | bugün
 • haberin detayları bu şekilde.

  "gaziantep valisi ali yerlikaya dün antep'te ışid hücrelerine yapılan operasyon sonucunda kendisini patlatan ışid'ci için "kendisi bombayla ilgili ev sahiplerine bir sıkıntı olmaması için karşıdaki inşaatta kendisini etkisiz hale getiriyor" dedi. aynı vali daha önce de bir ışid'ci için "bey" demişti."

  zorunlu edit: videonun problemli tarafı nedeniyle yorumumu kaldırıyorum. haberin yanlışlığının farkındalığı olması için başlığı da silmiyorum arkadaşlar.

  kaynak

  zorunlu edit: vali ali yerlikaya'nın sözleri belirli bir kalıp içerisinde videolaştırıldığı için canlı bombanın komşularına zarar vermek istemediği düşüncesi anlaşılıyor, ancak videonun tamamında anlamın tam olarak böyle olmadığı ortaya çıkıyor. bu konuda yeterli araştırmayı yapmadığım için önce özür diliyorum. ancak şunu da unutmamak gerekir ki, siz bir valiyseniz ve türkiye cumhuriyeti'ni alenen tehdit eden bir terör örgütünü konuşacaksanız sözlerinizi iyi seçmelisiniz. böyle anlam ikiliğine mahal verecek sözler medyanın oyuncağı olabilir. belediye başkanları es geçtik de, bir vali güzel konuşsun bari.
 • ışid tüm ortadoğu'yu kapsayan islam devleti kurma hedefinde başarılı olursa diye ihtimalleri gözeten, istikbalini düşünen validir. "şimdi ışid dediklerimizi beğenmezse, kelleden olmayalım, huylarına gidersem ileride kuzeybatı genel valisi falan olurum". böyle bir açıklama yapmasına başka açıklama getiremiyorum. ha o valiyi göreve getirenler mi? onların cezai sorumluluğu yok, özür dileyip geçiyorlar.
 • "ne düşünceli terörist ya cnm :kalp :3"
 • "kendisi bombayla ilgili ev sahiplerine bir sıkıntı olmaması için karşıdaki inşaatta kendisini etkisiz hale getiriyor."

  valiye göre herif neredeyse verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz demiş.

  gerçi komşuları da muhtemelen cihatçıdır. dolayısıyla gerçekten de böyle bir hassasiyete sahip olabilir. (bkz: gaziantep'teki işid mahallesi)

  neyse, valimiz en azından ağzından kaçırıp "şehadet şerbetini karşıdaki inşaatta içti" demedi. o da bir şey.
 • (bkz: komşuluk öldü mü)

  artık şaşırmadığımız türden açıklama. "fırlamalar ya; mahalleyi birbirine katıyorlar ısısısıs" falan da diyebilirdi.
 • "sayın ışid mensubu uzman doktor canlı bomba diyeceksiniz ulan" dememiş iyi ki. hala umut var.
 • ışidlilin konusmamasi icin insaata goturulup infaz edilmesi ihtimalini de dusunmemiz gereken aciklamadir.

  operasyon sonunda bildiklerimi anlatacagim dediyse demek...

  duzeltme-vali'nin aciklamalarina gore karsi insaattan vururarak etkisiz hale getirilmis.fakat o ara kendisini patlatmis.
 • kendisini etkisiz hale getirmek gibi bir hedeyi türkçeye kazandırmış validir