şükela:  tümü | bugün
  • 90 dakika boyunca kamil ocak stadında çekirdek çitleyen insan grubu.
  • gaziantepspor taraftarının ibrahim kızıl a olan istifa çağrısı çok daha öncelere dayanmakta.stadda ki sıkıntılar, yanlış transferler, taraftarla ilişkiler...diye devam eder.tabata olayında ki kini de daha önce 7683930 defa satmayacagım lafı üzerinedir.ha tabi ki ticari anlamda çok başarılıdır belki ,oraya kimse bir şey diyemez iyi tüccardır vesselam.

edit: bir de (bkz: #16657772)
  • mükemmel taraftardır! öyle ki; yıllar önce takımı 3 kuruşa satan başkana tepkisini yıllarca stadı boş bırakarak göstermiştir. aklı başında bi başkan gelmedikçe de tepkisini göstermeye devam edecektir. rodrigo tabata gibi muhteşem bi oyuncuyu beşiktaş'a -ki kendim de beşiktaşlıyım- kaptırmış olmanın üzüntüsü içindedir aynı zamanda bu taraftar. gaziantepspor taraftarına, transfer parasının yüksekliğiyle teselli bul avun diyenlere gelince; hanginizin cebinden çıktı? hanginizin cebine girdi? niye bu tantana?

bi haber sitesinde okumuştum yanılmıyorsam, tabata'nın transfer parasıyla, afrikada binlerce insanın karnı doyacağına dair bi haber. şu insanları anlamıyorum. kendi cebindeki paylaşmayı beceremez başkasının cebinden çıkan parayla kaç aç doyar bu parayla hesabı yapar. töbe yarabbim, şu mübarek ayda.
  • son 10 yılda üç büyüklerle oynadığı maçlar haricinde tribünleri doldurduğu maç sayısı bir elin parmaklarını geçemeyen taraftar daha doğrusu seyirci topluluğu.hani gelen üçyüz beşyüz taraftarın da yarattığı atmosfer rus ve iskandinav ülkelerindeki futbol ortamını bile aratacak düzeyde.eğer ortada suçlanacak bir taraf varsa önce taraftar kendisini sorgulamalı.
  • gidenlerin yeri dolmuyor diye çemkiriyormuş bu taraftar. transfer sezonu bitti lan sanki. bekle bakalım, 3 gün sonra küfür edersin. böyle nankör, böyle peşin hükümlü taraftar görmedim ben. fener taraftarı bile daha düzgün.
  • yıllardır içinde bulunduğum oluşum, grup. iddaa ediyorum, onların çektiği kahırı ne ankaraspor ne de sakaryaspor taraftarı çekiyor. kısa flashbacklerle açıklayayım:

-sene 1990/91: celal doğan önderliğinde 2.lig de şampiyon olunup birinci lige çıkılır.
    -sene 94: marcello, boliç, hasan özer, cem sultan, kaleci metinli kadrosuyla canlar yakan bir deplasman takımı olmuştur.
    -sene 98: uzun yıllardır temeli atan dişli, ayhan akman'ın beşiktaşa hatırı sayılır bir paraya satılmasıyla ekonomik açıdan rahatlamıştır. önümüzdeki sene preko, johnson, oktay ve fatih tekke transfer edilecektir.
    sene 99/2001: artık büyük takım haline gelinmiştir. uefaya 3 defa katılmıştır. roma mağlup edilmiştir. ligde alınan 23 galibiyet ile bir anadolu kulubüne ait kırılması güç bir rekora imza atmıştır.

tarih 21 nisan 2001: kadıköyde fenerbahçe ve gaziantepspor şampiyonluk yolunda çok önemli bir maçta karşılaşmıştır. zira galatasaray, fenerbahçe ve gaziantepspor bu ligin yıllardır görmediği çekişme içindedir. ilk yarı 3-0 gaziantep lehine bitmiştir. baliç stadı terketmiştir, fenerbahçe ağır bir darbe almıştır. ve oracıkta fenerbahçe kongre üyesi olan koyu fenerbahçeli celal doğan maçı vermiştir. uchenin kafayla attığı gol hariç, fenerbahçenin diğer 3 golü, eşine az rastlanan defans ve kaleci hatalarından yenilen gollerdir. gaziantepspor hiç 4 gol yememişken, bu başarıyı 35 dakikaya sığdırmıştır.
    zira bu maç karşılığı 5 milyon dolara satılan preko&johnson ikilisi gelecek sene bedava! 2 yıllığına gaziantepspora geri dönmüşlerdir.

işte o tarihten sonra olanlar olur, artık takım ruhunu kaybeder. gaziantepspor bir ticarethaneden daha fazla ticari işlem yapılan kurum olur. celal doğan belediye başkanlığını kaybettikten sonra takımdan da soğur. ve yerine futboldan zerre anlamayan ibrahim kızıl geçer. bakın bu 'zerre anlamaz' öbeği basit bir taraftar çemkirmesi değildir, tecrübeyle sabittir. çok merak eden ve gülmek isteyen özel mesaja yüklensin. ve ibrahim kızıl'ın bu takıma kattıkları:

- ekrem dağ, ismail köybaşı, tabata, bekir irtegün, diawara, gökhan güleç, lazarov gibi takımı üst sıralara yükseltecek adamları satar.
    -bilet fiyatında saçmalıklar yapar. ( örnek: fenerbahçe maçında maraton 50 tl idi..bu rakam, rekorun yüzde yüz fazlasıdır.)
    - ne idüğü belirsiz adamlar alır. (tabata ve beto tamamen şans, julio cesar 2 ay! denendi)
    - garip bir teknik adamla 4 milyon! dolara anlaşır.
    - canlı yayında federasyon başkanına küfreder.
    - şike için çevre yapmaya çalışır.
    - takımda 9 yabancı ve 3 kaleci varken yabancı bir kaleci transfer edilir.
    - sırbistanda gol krallığına oynayan adamla anlaşılıp vazgeçilir ( partizan- diarra), premier ligden, boltondan vaz alınıp vazgeçilir.
    - tabatadan gelen 8 milyon euronun anlaşma gereği 4 milyonu santosa verilir. ismail için alınan 4 milyon euro, garip 2 transfere harcanır (linz, jorginho)

şimdi bu taraftarın sıcacık evinde arda'yı, jo'yu, özer'i, bobo'yu, makukula'yı izlemek varken, neden kalkıp soğukta bi tarafını üşütsün?
    neden bu taraftar takımını desteklesin?

dünyanın hiç bir yerinde taraftarıyla bu kadar dalga geçen bir kulüp yoktur. zira takımda çalışan tek kurum, muhasebe departmanıdır. ne teknik adamlar ne yöneticiler mesai harcar bu kulüp için. gaziantepspor yöneticilerine göre futbol: galatasaray, fenerbahçe veya beşiktaşın şampiyon olduğu; paftan yetenekli adamlar çıkarıp, cebe para indirmenin yolunu aradığı bir spor dalıdır.

gerçekten ama gerçekten yıldırım demirören gaziantepe başkan olsana! en azından ofsaytın ne olduğunu biliyorsun. 20 yıldır takımı yöneten başkanlar ortada!
  • gaziantep şehrinde yüzde 5 i geçmez bu taraftar. istanbul da kesinlikle daha fazladırlar. belkide tarihleri boyunca en iyi takımları olabilecek bir kadroya sahipken hala istanbul takımlarını tutmaları şehirlerine ne kadar sahip olduklarının da bir göstergesidir, ne zaman bundan kurtulabilirler, işte o zaman şampiyonluğa oynayabilirler.
  • renkli taraftarlara sahiptir.yüzyılın videosuna sahiptirler.defalarca izlesem yine gülüyorum..

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/45563/
  • istanbul takimlarindan en sinsisine karsi bugun mucadelede bulunmus. demek ki anadolu`daki bu kale de henuz dusmemis.