şükela:  tümü | bugün
 • az önce gördüğüm garip haber. futbolu eskisi gibi takip etmediğimden garip gelmiş olabilir. durumları hakkında bilgim yok ama koca gaziantep lan bu. ne yaptınız 50 yıllık kulübe?

  https://pbs.twimg.com/…ia/dsxrnjuw0aa___1.jpg:large
  http://skor.sozcu.com.tr/…-yazi-kapaniyoruz-684770/
 • olacağı önceden belliydi. şehrin büyüklerinin* gaziantepsporu bıraktığı, gaziantep büyükşehir belediyesporu gazişehir gaziantep futbol klübü yaptıkları zaman anlaşılmıştı.
 • ilginç bir haber gerçekten. insan üzülüyor. gaziantepspor başlığındaki ilk girdiye bakın bir de 17 senede geldiği hale. yazık.
 • gram üzüldüysem namerdim. bağıra bağıra geldiler bu sona.

  yıllardır süper ligde oynayan ama başarı için kılını kıpırdatmayan her takıma ders olur umarım bu. eskiden iyi kötü uefa hedefleri olurdu, arada giderlerdi, oyuncu falan çıkarırlardı. hazıra dağ dayanmayınca önce kümeye şimdi de tarihe karıştılar.

  zaten ligteki rakiplerinden birinin sakat oyuncusunu kiraladıkları ve yabancı sınırı için rahatlattıkları günden beri kıldım, darısı geri kalan şark kurnazlarının başına.
 • çok değil 17 sene önce şampiyonluk mücadelesi vermiş, 15 sene öncesine kadar trabzonspor'dan sonra ligin en güçlü anadolu takımı olmuş, 4 büyük takıma çuval dolusu paraya bir çok oyuncu satmış, 5 yıl öncesine kadar da ligin en zor deplasmanlarından birine sahip olmuş bir şehir takımının kapanmasıdır. amaç tabi ki belli, banka borçları ve faizleri yüzünden adım atamayan bu kulübün yerine şehir kaynaklarını şehrin diğer takımına aktararak nefes almak. şimdilerde gelen paraları har vurup harman savuran bir çok anadolu takımımıza da ibret olur umarım..
 • bir gaziantepli olarak sevindiğim durum. yıllar boyunca tüpçünün ortağı suruçlu bir temiz işadamının! yönetiminde içi boşaltılan, tabatalar köybaşılar ile demirören grubuna olan borçların kapatıldığı, deplasman otobüslerinde un-şeker gibi beyaz maddelerin taşıtıldığı, suruç doğumlu onlarca kamyon ve dolmuş şoförünün kongre üyesi yapıldığı, yılların üyelerinin bahanelerle her seçimden önce atıldığı bir kulübe tabiki de antep'in yerlileri sahip çıkmadı. herkes gücünü diğer kulübümüze kaydırdı. kulübün uçan kuşa borcu var, tesislerin elektrği suyu yok. son maçta zaten aç olan futbolculara gazişehir yönetimi nohut dürümü ısmarlamıştı. şükür ki antepliler olarak kurtulduk. seneye gazişehir takımının adını değiştirir yolumuza gideriz. ama antepliler olarak suruçlulara olan bakış açımız eskiden olduğu gibi hep kötü olacaktır. ne de olsa malum şahsın memleketi
 • (bkz: #73186311)
 • üzücü bir durum. koskoca şehirde bu takıma sahip çıkabilecek üç beş kişi çıkmıyorsa, yazıklar olsun o şehrin zenginlerine. ayrıca yazıklar olsun antepli siyasilere ki koca bir çınar yıkılırken kıllarını kıpırdatmıyorlar.