şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 7 mart 2018'de oynanan çaykur rize maçını 5-1 kaybetmesiyle ligden düşmesi kesinleşmiştir. ülkemizi 5 kez avrupa'da temsil eden; dönemin adıyla uefa kupası'nda ön elemelerden başlayarak 3. tura kadar yükselmiş, 2000'li yılların başında kendi hakkı olan şampiyonluğu aziz yıldırım-celal doğan işbirliğiyle fenerbahçe'ye hediye etmiş (bkz: 21 nisan 2001 fenerbahçe gaziantepspor maçı), süper lige gökhan güleç, fatih tekke, yaw preko, samuel johnson, elvir boliç, ibrahim toraman, ibrahim üzülmez, batista, serdar kurtuluş, ismail köybaşı, olcan adın, dany nounkeu, ayhan akman, rodrigo tabata, cenk tosun gibi futbolcuları kazandırmış bir kulübün borç batağı içinde kalıp da 19 yaş ortalamasına sahip kadroyla "bitse de kurtulsak" diyecek hale gelmesine sebep olan en başta kulübü siyasi nedenlerle bırakan celal doğan'a, başkansız kalan kulübe sahip çıkamayıp ibrahim kızıl gibi şanlıurfa'dan başkanın(!) gelmesine sebep olan ve göz yuman gaziantep halkına, ibrahim kızıl'ın uçak bileti karşılığında satın aldığı gençlik27 taraftar grubuna, ibrahim kızıl'ın kulübü paravan şirketi haline getirmesine göz yuman gaziantepli siyasiler ve iş adamlarına, son olarak da sırf borç yükü taşımamak için gaziantepspor'a sahip çıkmak yerine "gazişehir fk" adında proje takımı kuran sayın iş adamlarımıza hürmetlerimi sunuyorum.

  edit: gaziantepspor'un ligden düşmesinde elbette hiçbir kulübün etkisi yoktur. fenerbahçe'nin adının geçmesi de 2001 yılında fenerbahçe ve galatasaray ile birlikte gaziantepspor'un da şampiyonluk mücadelesi vermesidir. 4-3'lük fenerbahçe maçı sonrası celal doğan'ın, "gaziantep şampiyonluğa hazır değil" gibi talihsiz açıklama yapması da "celal doğan-aziz yıldırım işbirliği" dedikodusunu güçlendirir.
 • dibe vuran köklü kulüplerle hemen hemen aynı sebeplerden mütevellit bir çöküştür. bundan sonrasında da nice köklü kulüpleri maalesef aynı istikamet beklemektedir.

  tanım: türk futbolu adına üzücü bir gelişme.
 • her boka fenerbahçe'yi karıştırma hastalığından kurtulamayan insanların kasacağı duyar açıkçası sikimde olmaz. umarın seneye bu zamanlar 3.lige düştüklerine ilişkin başlık açtığını görürüz sevgili kardeşim.
  tanım: başlık sahibinin entrysini okuyunca beter olsunlar dediğim durum.
 • masallah gaziantep, sivas, hakemler, " fenerasyon" el birligiyle fenerbahceyi sampiyon yapmaya calisiyor ama on yilda toplam 2 sampiyonlugu var takimin. bunlardan birinde de para sayan oyuncu goruntuleri falan vardi hesapta simdi sike diyen herkes fetö'den iceride veya kacak.

  fenerbahce ile alakasi olmayan dusme, alakayi kurabilen anlatsin.
 • ilk entry'yi yazan şenol güneş herhalde. fener zamanında nasıl koyduysa antebin düşmesinden bile fenere pay çıkarıyor.
  hiç bahsetmemiş beşiktaş saçma sapan antepli oyunculara (tabata, köybaşı vs vs) kaçar milyon euro bayıldı?
  galatasarayın 6 ay sakat olan oyuncusunu (bruma) antep zamanında neye karşılık kiraladı?
  2010-2011 sezonunda fenere karşı full defans yapıp zar zor son dakika gol yerken trabzona neden maç verildi?
  2001deki maçın 19 dakikalık özeti var youtubeda aç izle ilk yarı antebin hey şutu gol olmuş. bu ibneye kalsa 1989daki fener gs 4-3 lük maç da şike
 • zamaninda "galatasaray kümeye" diye tezahürat yapan bir takimin küme düsmesine üzülemeyecegim. yöneticilerin kendi cebini düsündügü futbol kulüplerinin en güzel örneklerinden biridir. daha da alt liglere düsmelidir.