şükela:  tümü | bugün
 • bu avm'nin açılacağı yol izmir'in tatil yerlerine(çeşme, gümüldür, urla, özdere) ve havalimanına giderken kullanılması gereken yolun üzerindedir. tatil yerleri için tek bir alternatif güzelbahçe yolu vardır bir de.
  dolayısıyla ticari açıdan doğru bi yerde açılmıştır. sosyal olarak da bahsettiğim sebeplerden ötürü insanları tatmin edeceğini düşünüyorum. zaten çok akışkan ve süregelen bi trafiğe sahip, kalabalık bi yer. gaziemir'in gelişimini de göz önüne aldığımız zaman çok ideal bi yerdedir.
  her şeyden önce bu devasa alışveriş merkezinin tutmaması gibi bi durum olmaz. kipa, metro, tansaş gibi mağazalar için büyük sıkıntı oldu tabii burası. her şey var ve çok daha cazibe merkezi.
  ayrıca binlerce personel alımı yapılacak, iş gücüne de katkısı iyi olacak.
 • 2008 gibi temeli atılmıştı sanırım. sonra ne olduysa bi kaç yıl inşaat halinde kaldı. 29 ekim'e de yetiştiriliyomuş işte. bi kaç kilometre ötesindeki tansaş, metro, kipa'nın da müşteri oranını etkileyecektir şüphesiz. güzel olacağa benziyor.
 • 4550 m2 saturn mağazası açılacak olan avm.
 • gerçekten yapımı durduysa çok üzücü. gerekçelere göre ruhsatta ekli olmayan kat ve yapı çıkımları olmuş. bildiğin kaçak kat hesabı.
  bunun doğru olup olmadığı konusunda kesin bi bilgimiz yok fakat şu izmir'de bir şeyin de zamanında açıldığını görmedik arkadaş. ille bi bokluk çıkacak.
  daha önce de zaten inşaatın yapıldığı yerde değerli şeyler var diye durdurulmuştu sonra tekrar başlatılmıştı. yani bi bok çıkmamıştı.
  şimdi de bu. açıkçası iyi niyetli düşünemiyorum. türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olacak yerin kaçak yapı çıkmasına ihtimal veresi gelmiyor insanın içinden. böyle bi şey varsa da çok komikmiş. ayıp hatta. paranız mı yok olm ya.
 • eğer kaçak eklemeler yüzünden ve ruhsata aykırılığından ötürü inşaatı durmuşsa bundan daha normal bir şey yok demektir ve inşaat firmasının problemidir. ha! her yer demirören avm gibi 2-3 kat fazladan yapılsın, gökkafes gibi ruhsatsız olsun istiyorsanız o başka.
 • mart 2012' de açılacağı yönünde dedikoduların dolaştığı avm.
  yılan hikayesine döndü. kaçak kat yıkılacak mı ? yıkılırsa aralık 2011' e yetişir mi ? sorular, sorular..

  edit : net bir bilgisi olan var mı ? avm' nin önünden geçenler durum nasıl ? bir haber edin yahuu
 • açılış tarihi sürekli değişiyor ve bi sebepten erteleniyor. bi gün gerçekten açılırsa tükkanlarının önünde lokma döktürmeyi düşünüyoruz, kısfmet.
 • rönesans inşaat'in sahibi oldugu avm. zamaninda kacak kat cikildigi icin insaat durmus ve kacak katlar da yikilmistir. insaati yapan firmanin sahibi de stresten intihar etmistir. duyulana gore, tabliye beton dokumunde adamlar miknatisla en ufak bi zerreyi bile toplatiyolarmis, epey bi sorun cikartiyolarmis. genc beton dokenler rahatsiz.
 • ilk mağazası saturn 27 aralık 2011 tarihinde açıldı. otoparkı da işliyor, zamanında yetiştirdiler mağazayı helal olsun.
  bakalım avm ne zaman açılacak ?