şükela:  tümü | bugün
  • bu hastane,sirf secim yatirimi amaciyla,apar topar ve yarim yamalak gaziosmanpasa,karayollari mahallesi civarinda hizmet vermeye baslamistir.tipki karsi tarafina denk dusen ve bolgenin dogasina pek aykiri duran avrupa konutlari tem gibi igretidir,siritkandir.
  • iki gündür gidip geldiğim hastane. daha türkçe konuşan birisine rastlamadım...
  • ülkedeki kötü sağlık sisteminden nasibini alan hastane. dün gece 10.30 gibi acile gittim gözlerde ve boğazda yanma öksürük üst solunum yolu enfeksiyonu ayakta duracak halde değilim gözlerimi zor açıyorum neyse aldık evrakları muayene olucaz 1 tane nöbetçi doktor bırakmışlar 540. sıradayım ve içerdeki hastanın numarası 428 daha. içeri girenler 1 dakika da dışarı çıkıyo sıramı beklerken hastanın biri tam da kabul bürosunun önüne kustu ama ne kusma musluk gibi adam bütün koridoru kapattı kusmuğuyla olabilir böyle şeyler tabi de. bir görevli gelmez mi ya 25 dakika o kusmuk orda kaldı herkes ağzını yüzünü kapadı etraf havasız kokudan durulmuyo içeri girenler farkına varmadan üzerine basıyor sonra o pisliği diğer tarafa taşıyor artik dayanılacak gibi değildi bir hasta yakini ile beraber görüntüleri il sağlık müdürlüğüne gondericez ne zaman temizlenecek diye tepki gösterdik 5 dakika içinde çamaşır sularıyla yıkadılar. neyse sıram geldi şikayetin ne ne zamandır devam ediyo aa de bakim tamam şu ilaçları kullan bol bol su iç. şimdi ben bu hekime kızamam. bu ülkedeki sağlık sistemi hep böyle malesef. hastalara bakılmadan ilaçla gönderiliyorlar özele gitseydim keşke en azından hastayla ilgileniyorlar.
  • dün beyin kanaması geçiren yaşlı hastamızı aciline götürdüğümüz hastane. tomografi ve mr çekildikten sonra 3-4 saatlik bir bekleyiş süresi oldu. bu süre içinde tek müdahale kan sulandırıcı bir iğne yapılması idi. doktor hastanenin yoğun bakımında yer olmadığını ve başka hastaneye sevk edileceğimizi söyledi. 112 acile talepte bulunuldu. öğrendik ki bu hastanenin acilinde sabahtan beri istanbuldaki diğer hastanelerin yoğun bakımına sevk edilmeyi bekleyen başka kritik hastalar da var.

tam bir çaresizlik. ne yazık ki pazar günü istanbul avrupa yakasında özeller dahil tüm hastanelerin yoğun bakımları doluydu. yer açılması gerekiyordu.
    bu sırada çok sağ olsun oradaki sekreter bize bir tiyo verdi. eğer hastanızı alabilecek tanıdık bir doktor bulabilirseniz biz de 112'ye bildiriyoruz dedi. doktor teyidi alındıktan sonra da hasta o doktorun hastanesine hemen naklediliyormuş.
    akrabalar arandı, neyse ki özel bir hastanede çalışan tanıdığın tanıdığı bir doktor sayesinde hastamız bu özel hastanenin yoğun bakımında yer bulabildi.

gerçekten durum kötü arkadaşlar. anadolu'yu bilmiyorum fakat istanbul'da siz veya bir yakınınızın başına ciddi bir sağlık sorunu gelirse yaşamanız şansa ve çevrenize bağlı.
  • içerisinden patlama sesleri geliyor ve hastaların tahliye edilmesi için uğraşılıyor. allah yardımcıları olsun.

edit: yangın inşaat halindeki binada çıkmış. umarım kimsenin burnu kanamaz.
  • yanıp kül olan ekmek teknem
  • acil kısmını bilmiyorum fakat 10 günlük yatış sürecimin olduğu nöroloji servisinde kendimi özel hastanede gibi hissettiğim hastanedir.
  • gelen insanların çok pis, çok anlayışsız, çok kalabalık olduğu hastane