şükela:  tümü | bugün
  • tüm ülke geneline yayılmasını dilediğim karardır.

zoruna giden varsa suriyelilerle birlikte siktir olup gidebilir.
  • evine al besle lan o zaman. helal olsun baskana.
  • işlerin bu noktaya geleceği belliydi. sonuna kadar desteklediğim karardır.
  • yerlerine suriyelelilerden daha yüksek potansiyel taşıyan tecavüzcüler ve sapıklar doldurulsun dediğim.
    bu şerefsiz gazipaşalılar özgecan'ın katilini de suriyeli sanıyordur.
    kim ne derse desin, konya ve doğu karadeniz çomarlarından bir farkları yok sahil şeridi çomarlarının.
  • suriyeli götü yalamaya bayılanları üzecek haberdir.

çok üzülüyorsanız hep beraber siktir olup gidebilirsiniz.

elinizden tutan yok.
  • doğruysa ülke genelinde uygulanması gereken karardır.
  • daha 3 gün evvel geçtiğim ve plajların fosur fosur suriyeli kaynadığı yer için alındığı meçhul olan ama gerçekleşirse çok güzel olacak olan karar.

yahu kardeşim adamlar pantolonla giriyor denize yahu. haldır şaldır denizden çıkıp sahil onlara aitmiş gibi yayılıyorlar sonra plaja. yüksek sesle konuşma, etrafın ağzına sıçmaları da cabası.

kimse kusura bakmasın bu ülke onların değil, mahvetmelerine izin verilemez. çok istiyorlarsa yallah küçük suriye olan mersin’e !
  • "hastanelere de almayalım" lafına ithafen söylüyorum yaklaşık 4 ay önce istanbulda devlet hastanesinde ameliyat oldum ameliyat sonrası doktoruma kontrol için gittiğimde suriyelilerden dolayı kontrol olamadan gerisin geriye evime döndüm koltuk değnekleriyle. çoluk çocuk çorbalak neyi varsa ordalar sıra mıra beklemeden giriyorlar, fizik tedavi de 3 ay sonraya tarih verdi doktora dedim ki 3 ay sonra gelmenin bi mantığı yok ki, suriyelilerden sıra gelmiyor istersen özelde bir fizik tedaviye git dedi doktor da. ben bu ülkenin vatandaşıyken yetim muamelesi göreceksem siktirsin gitsinler ülkelerine. ya da doğuda bir yer ayarlarsın mülteci kampı, hastanesinide yap camisini de yap sosyal alanlar inşa et ama buraya bulaştırma. allah belalarını versin.
  • üst edit; gelen 2638585 mesaja istinaden, mülteci kelimesini sığınmacı ile değiştiriyorum.

sığınmacının plaja gidip, halkın plaja, tatile gidemediği kaç ülke vardır amk dünyasında?

1951 cenevre sözleşmesi’ne göre mülteci; ırkı, dini, tabiiyeti, belli bir toplumsal gruba mensubiyeti veya siyasi düşünceleri yüzünden, zulme uğrayacağından haklı sebeplerle korktuğu için vatandaşı olduğu ülkenin dışında bulunan ve bu ülkenin korumasından yararlanamayan ya da söz konusu korku nedeniyle, yararlanmak istemeyen yahut tabiiyeti yoksa ve bu tür olaylar sonucu önceden yaşadığı ikamet ülkesinin dışında bulunan, oraya dönemeyen veya söz konusu korku nedeniyle dönmek istemeyen kişidir.

çeşitli yasalar nedeniyle, türkiye'deki suriyeliler, mülteci değil sığınmacı statüsünde bulunuyormuş.

bu duruma göre suriyeliler sığınmacı değil turist.