şükela:  tümü | bugün
 • gaziantep'i temsil eden futbol takımı.

  gaziantep büyükşehir belediyespor yapılan genel kurulda adını gazişehir gaziantep futbol kulübü ve renklerini kırmızı-siyah olarak değiştirdi. genel kurulda kulübün yeni logosu da tanıtıldı. kulübün yeni başkanı adil konukoğlu oldu.
 • ibrahim kızıl'ın altını oyduğu gaziantepspor'un bir daha süperlig yüzü görme ihtimali kalmamasından dolayı, antep'i temsil edecek yeni kulüp.
 • takımım. konukoğlu her zamanki gibi elini yine taşın altına koydu. inşallah seneye süper lige de çıkacaktır.
 • bence adını gazigazişehirgazi gaziantepgazispor gazifutbolgazi gazikulübü yapmalılardı, böylece antep şehrinin gazi olduğunu anlayabilirdik. şu anki haliyle ben hiç anlayamıyorum, lütfen anlayanlar yeşillendirip bilgi versin. gazi mi asker kaçağı mı şimdi? sanki asker kaçağı ya.
 • bence adı 15 temmuz gazişehir gaziantep spor futbol kulübü olmalıydı. hayret her konuda hukumete yalakalık ıcın ölümüne savaşan antepliler bu ismi nasıl düşünmez.
 • senelerdir gaziantepspor'a sahip çıkmayan, onu 1 kasım seçimlerinde bir milletvekili seçtirmek için urfa suruçlu bir işadamının eline bırakıp, en sonunda küme düşüren şehrin ileri gelen işadamlarınca kurulan takım. gaziantep'in, gaziantepspor'un hafızasını, değerlerini yok eden takım.

  oysa gaziantepspor, marcello demek, balalo demek, osmair demek, ömer çatkıç demek, gazikentli ramazan demek, tosun paşa demek, pezevenk kompela demek,baba oktay demek, durmuş demek, kaleci kova yaşar demek, kamil ocak demek, şehitler anıtı temalı logo demek, mehmet paşa cami karşısındaki kulüp binası demek, amigo mahmut demek, amigo şükrü demek, amigo kambur reşit demek, kamil ocak'ın sidik kokan duvar dipleri demek, kebap kokan stad demek, roma'nın kamil ocak'ta maça gelmesi demek, şampiyonluğun son hafta kaybedildiği sezon demek, kapalı tribünün maliye tarafı köşesinde gevşemeyin bırakmayın diyen dayı demek, her yeri mamed demek, celal doğan demek, nurullah sağlam demek, hüseyin kalpar demek, sahada çanta tekmeleyen yılmaz vural demek, maç başlayana kadar tezahürat yapıp maç başlayınca çekirdek çitleyen, ayağa kalkanlara hele oturun ağam maç izliyk tama diyen maratondaki dayılar demek, hatalarıyla gençlik27 demek, hoşgör tayfa demek. ibne kapalı demek, skorboardtaki dans eden şişman bebek demek, her şey demek gazikentin çocukları için.

  bütün bunları koruyamayan, unutulması için ellerinden geleni yapan, yeni türkiye'nin, şehir hafızasını umursamayan hormonlu yöneticilerinin kurduğu bu takım çakma nike gibi duracak önümüzde. asla kabul etmeyeceğim bu takımı. siyasi rant için yaktıkları gaziantepspor asla olamayacak benim gözümde.
  defolup gitseler ya bu ülkeden, artık usandık, bıktık bu değerler katillerinden. devlet dairelerinden tc yazısını kaldırdıktan sonra başladı bunların iğrenç icraatleri. defolun gidin de karayılan'ın, şahinbey'in torunları olan bizler azıcık nefes alalım. yeter artık.
 • şehrimin yeni takımı.

  ibrahim kızıl denen elemanın gaziantepspora gancasını atıp, sonra köyündeki çobanı bile takımın üyesi yaptıktan sonra, seçim ile geldim seçim ile giderim gibisinden saçmalamasının ardından bir de takım ligden düşünce gaziantep halkı için başka bir alternatif kalmamıştır. yıllardır gençlik 27 taraftar grubunun arasında maç izleyen biri olarak, kızıl gitmediği sürece daha takımı testeklemeyeceğime yemin etmiştim. fakat artık cani gönülden destekleyeceğim memleketimin takımı olduğunu biliyorum. şu an gaziantep sanayicisi ve halkı bu takımın arkasındadır. kızıl bey de takımın ismini suruçspor yapabilir.

  15 temmuz laga lugası yapan arkadaşlar kendi takımına baksın. bir kesim hükümet yanlısı diye tüm şehre laf atamazsınız. bunun gibi dallamalar yüzünden sürekli genellemeler yapılmakta ve insanlar sürekli bir birinden nefret etmekte. bi bitmediniz be. yeni açılan spor takımı başlığını ne hale getirdik bu gavatlar yüzünden.
 • yıllar önce konuyla ilgili şöyle bir şey yazmıştım (bkz: #44764910), yani kulüp ismi bu kadar dilden uzak olmak zorunda mı anlayabilmiş değilim. aslında ortaya yirmi tane üzerinde düşünülmüş isim seçeneği konulup hangisinin uygunluğunun tartışıldığından bile emin değilim. futbol taraftarlığı gönül verme işiyse eğer bu sempatiyi ve desteği toplayacak vizyonun ve hayal gücünün en baştan çizilmesi gerekli. her şey maddiyat değil ki bence o bile fazlasıyla var bu oluşumda. öyleyse gaziantep'ten küresel vizyona sahip ve bu hedefte bir takım neden yaratmıyorsunuz. illa ki bu hedefe ulaşılacak demiyorum ama mücadeleniz bu olacak ve bu ülküde sevenleriniz ve taraftarlarınız gönül verecek. her ne kadar çalıntı olduğu söylenilen gaziantep marka logosunun kulüp logosunda tercih edilmesi tartışma konusu olacaksada en azından logo kabul edilebilir diyeyim. neyse ne işte genel olarak yine ülkemiz için yeni bir hayaller ve hayatlar örneği maalesef.
 • hakkında şimididen şike soruşturması başlamış kulüp. kaynak

  büyük sansasyon, büyük vaatler, ama daha başlamadan bitti.
 • gelecek yıl süper lige biscolata tarzı bi tad katacak ve zorlu antep deplasmanı kavramını yeniden canlandıracak futbol takımı.