şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: şu saat olmuş bir sürü forum başlığına yazıyorsunuz. okumasanız da yazın şu başlığa bir şeyler.

az önce sözlükte gündeme bakarken ihtiyacharitası.org başlığına girilmiş bir mesaj vesilesiyle girip kontrol ettim. o sırada "bir gazimizinn acil akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı vardır" yazılı olan metni şu linkten sizin de görebileceğiniz üzere gördüm ve buradan duyurmaya karar vererek destek olmak istediğim bir kampanya.

bu ilan 4 temmuz 2018 tarihinde verilmiş. ihtiyaç adresi ilgili linkte var ve 30 kasım 2018 tarihine kadar temin edilmesi gerekmekteymiş.

şimdi kampanya nasıl başlatılır, para nasıl toplanır vs. bilmiyorum. işin o noktaya geleceğini de zannetmiyorum çünkü gerek bakanlıklar, gerek siyasi partiler, gerek sivil toplum kuruluşları olayı duyunca bu konuda ilgili gaziye muhakkak yardımcı olacaklardır. aynı zamanda siyasi partilerin ve bu partide olan üst isimlerin buraları kontrol ettiğine inanıyorum. aynı şekilde bu sandalyeleri temin edebilecek gerek bürokrat gerek özel sektörden olsun, burayı takip ettiklerine inanıyorum. ha iş o noktaya gelirse de bu konularda tecrübeli olan arkadaşlar resmi bir şekilde başlatacaklardır bu kampanyayı zaten. en kötü ihtimalle 3, 5 o sandalyeyi alacak parayı toplarız fakat iş o noktaya gelirse de parayı toplamak konusunda uygun bir yöntemin görüşülmesi ve gaziyi tanıyan birilerinin bu işi doğrudan yapmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. fakat ben işin o noktaya kalacağını düşünmüyorum. çünkü devlet bunun gereğini yapacaktır.

ayrıca ilgili linkteki kişileri de tanımıyorum. bilgi ve beyanlar da doğru mudur orasını da bilmiyorum. ben sadece linkte yazanları sizin gördüğünüz kadar gördüm ve gazi kelimesinin anlamını biliyorum. bu gazi ise benim bizzat yakından tanımama da gerek yok zaten. fakat gazinin bu ihtiyacını neden devlet karşılamamış konusunda kafam karışık sadece. çünkü devletin gazisini mağdur ettiği fikrine hiç sıcak bakmıyorum.

lafın kısası başlığın popüler olması için bir şeyler yazarak bu mesajın ilgililere ulaşmasını ve ivedilikle çözülmesini sağlayabiliriz diye düşünüyorum. en azından bu şekilde destek verebiliriz.
  • ekşi sözlükte rağbet görmemiş kampanya.

(bkz: kendi başlığına yazan yazar)
  • ekşi sözlükte kimsenin okumadığı başlığa sahip kampanyadır.

(bkz: ilgi çekmeyen başlıklar)

(bkz: kendi başlığına 2. kez yazan yazar)
  • detayları merak ettiğim kampanya....
  • abuk subuk başlıklar arasında yitip giden kampanya. desteklenmelidir.
  • uplayalım üst sıralara çıkaralım.

azıcık insan olun lan iki kelime yazın şu konuya.
  • (bkz: up)
  • gaziye internet ortamında yapılan kampanya ile mi tekerlekli sandalye alınır! nerde mehmetçik vakfı, nerde milli savunma bakanlığı, nerde tsk! kesin yalan ve dolandırıcılık kampanyasıdır, aksine inanmak istemiyorum.
  • (bkz: updullah)
  • durum ile ilgili şüphelerini belirtenler var. ilgili linkteki durumu teyit edebilenler varsa teyit edip burada paylaşabilirler ise, sanırım daha faydalı olacaktır.

durumla ilgilenen bir kişi oldu fakat ne ilanı açan kişiyi ne de mağduriyet yaşayan gaziyi tanımadığım için bir yorum yapamadım. zira ben de aynı sizler gibi internet üzerinden gördüm durumu, daha önce de belirttiğim üzere.

hala anketler kadar talep görememiş bir başlıktır. öncelikli amaç olayın gündem olması ve kamuoyuna intikal etmesi sonucu ile gerekli işlemlerin yapılması ve varsa mağduriyetin giderilmesidir. bence herkes bir iki kelime bir şeyler yazabilir bu başlığa. yazınız ki devlet durum fark etsin ve böyle bir durum varsa gereğini yapsın.

(bkz: ısrarla kendi açtığı başlığa yazan yazar)