şükela:  tümü | bugün
  • ancak "sen aslansın, sen kaplansın" laflarının ardından harekete geçebilen insan türü...
  • konuyu daha da açmak üzere; (bkz: gaz pedali), (bkz: gaz adami), (bkz: gaz vermek), (bkz: voltran lpg)..
  • kurufasulye ve nohut yedikçe zihni açılanlar.
  • bilemiyorum belki (bkz: gazman)...
  • g.a.z.l.a. yani: gergin ambiyans zorlamasıyla laubali anlamlandırma metoduyla hayata bakan insalardir bunlar.. $öyleki:
    secilen denek ki$isel kifayetsizlikleri tespit ediltikten sonra bu hassas noktalar üzerine baskı uygulanması suretiyle gerilir.. gerilen bünyenin gergin bi ambiyans icerisinde zorlanacagı aciktir, nettir.. bu noktadan itibaren gosterilecek laubali hedeflere, gergin noktaya uygulanacak dü$ük bi basınc ile ula$masını izlemek bilim adamları icin co$ku sebebidir..
    misal "fenerbahce birgün uefa kupasını alarak havaalanına inecek".. ayh pardon.. cok laubali oldu.. gerginler sizi.. hahaha..
  • (bkz: cem yılmaz)
  • (bkz: gaza gelen)
  • bazen devirden düşse de az yakar hızlı kaçar.
  • buyrun cok net benim.

dun bir is gorusmesine gittim. dunya şekeri bir patronumun olma ihtimali var. yapılacak işleri anlattı, bildigim kısımları anlattım, bilmedigim kısımları anlattı. yok yok senin gozlerin ışıl ışıl zekadan, iki haftada bilmediklerini ogrenirsin diye bir gazladı beni hemen "aslanım kaplanım, yaparım uleyn, yakarım roma yı da yakarım.." moduna gectim. -gulucuk de gulucuk- bir de ne hanfendisiniz, ne kibarsınız filan dedikce o mutluluktan dort kose oldum. bu enerji simdi beni bir hafta goturur.

amerika da yasam kocu bir arkadasım var. arada onunla konusuyoruz. o da bir gazlıyor beni "mukemmelsin, zekisin, guzelsin, eglencelisin.." vs vs diye "hep ışılda güc sende.." diyor, ben ardından yemin ederim bir ahfta mutlu geziyorum, basıma gelen hicbir sey kotucul koymuyor..

mesela samimi bir arkadasımlayız. bir fikir atıyor, sunu yapalım mı, super olur diyor, misal suraya tatile gidelim.. ben bes dakika icinde bavulumu hazırlayacak moda geciyorum yakın arkadaslarımla..-gulucuk de gulucuk-

benim basıma beni iki pohpohlayacak birini koyacaksın yemin ediyorum hayatım boyunca mutlu kalırım ve her elimi attıgım seyde acayip basarılı olurum.
    boyle bir meslek lazım bize.. -gulucuk de gulucuk-