şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir mujde ar cumlesi, gazozunu acan daha neler yapar diye devam etmistir.
 • mujde arin kullandigi, cem yilmaz tarafindan literature girmesi ongorulen cumle
 • gazozcu bedri de kim ola ki sorusunu sorduran cümle. müstakbel yanıt için;

  http://atillaatalay.blogspot.com/…pam-bedri-at.html
 • müjde ar'ın sözlük yazarlarını mahveden cümlesi. herkes farklı farklı anlıyor efendim, bakalım kaç tane başlık olacak aynı cümle ile ilgili...

  (bkz: bedri gazozumu açtı)
  (bkz: benim gazozumu açtı)
 • mujde ar in dogustan sozluk yazari oldugunu gosteren cilgin bir tanimlama. bitirim bir ifade tebrik ediyorum hem kendisini hem bu ozdeyise sebep olan bedri amcayi.
 • soylenip soylenebilecek en güzel tanımlamadır. ne akıllı kadınmış bu müjde anladım billahi.

  not: bu tarihten itibaren kutu açmak tarih olmuştur kanımca..
 • (bkz: soda pop) (bkz: soda popping)
 • hürriyet gazetesinin yine "bir hadiseyi abartayım, ahlakçılık yapayım"cı şekilde yansıttığı cümle. ey hürriyet; insanları böyle kışkırtıp "ahlakçılık" yapmak sana mı kaldı?.. ayrıca site yorumlarında müjde ar üzerinden ezbere konuşan, müjde hanımın bu tatlı hafif meşrep şakasını hem de kimseyi kırmadan yaptığı şakayı yerden yere vuranlar gördüm. memleket ne hale gelmiş. bu şaka üzeridnen ezbere, temelsiz "ahlak" konuşmalarını yapar olmuşlar. yani türlü şiddete gelince izliyorsun, çakallığa, kaba kuvvete, cinayete prim veriyorsun onu yapan senin gözünde enfes bir adam oluyor, ama bir kadın kendisini böyle ifade edince ahlakın sarsılıyor. vay anam vay!.. e bu kadar çabuk bozulmaya, çürümeye meyilliyse zaten bir- iki vidayı eksik takmışsın.

  dün de böyle bir haber gördüm. hazı yeri gelmişken, ben de gaza gelmişken değineyim... karma eğitimin olmadığı kurslar açılacakmış. yorumculardan biri de "gençler derslerine baksın. oralar flört etme yeri, gençleri derslerinden uzaklaştırıyor. oralar başka ne işe yarıyor" diye yine saçma sapan bir yorum yapmış. vallahi ben artık bu memleketten korkar hale geldim... bütün cahiller hamam böcekleri gibi oldukları yerden bir bir çıkıyorlar... "okulda sadece dersine baksın" gibi ipe sapa gelmez sözlerle insanlar üzerinde nasıl baskı kurduklarının farkında bile değiller. istedikleri bilgi birikim değil de; hiçbir şeyi keşfetmeyen, sormayan, karşı cinsle ilişki kurmayan "mallar" yetiştirmek... üstelik bunu yazan adam %65 gibi bir oranla beğenilmiş. şimdi bu herif bana gelse, kızımın şöyle şöyle uyum sorunları var dese etik metik dinlemem odunu alır beline beline vururum.